Nisan 2012 Filmleri! - Son Dakika
Kültür Sanat

Nisan 2012 Filmleri!

Nisan 2012 Filmleri!

Nisan ayını merakla beklenen ‘Şahane Misafir’ filmiyle karşılıyoruz. Ayrıca efsanevi film Titanik, 3D yani üç boyutlu olarak yeniden izlenebilecek. Birbirinden güzel filmler, bu ay da bizi bizden alıp bambaşka diyarlara götüreceğe benziyor...

02.04.2012 19:30

Şahane Misafir

Ferzan özpetek'in son filminde, başroldeki Pietro'nun tüm hayali aktör olmaktır. 28 yaşındadır ama hiçbir şey için geç değildir. Amacına ulaşmak için her yolu dener. Filmin müzikleri her zaman olduğu gibi Sezen Aksu'ya ait. Ayrıca Pasquale Catalano'yu da görüyoruz. Filmde usta komedyen Cem Yılmaz da yer alıyor. Film, İtalya'da 16 Mart, ülkemizde ise 30 Mart tarihinde vizyona giriyor.

Yönetmen: Ferzan özpetek

Oyuncular: Elio Germano, Cem Yılmaz, Vittoria Puccini, Giuseppe Fiorello, Paola Minaccioni, Margherita Buy

Senaryo: Ferzan özpetek

Gösterim Tarihi: 6 Nisan 2012

Amerikan Pastası: Buluşma

Bu müthiş komedide, 10 yıl kadar önce tanıştığımız Amerikan Pastası karakterleri lise mezunları buluşması için East Great Falls'a geri dönüyor. Uzun zamandır erteledikleri hafta sonunda nelerin değiştiğini, kimlerin değişmediğini, zaman ve mesafenin dostluk bağlarını koparamayacağını keşfedecekler. 1999 yazında, Michigandaki küçük bir kasabada, dört küçük delikanlı bakirliklerine veda etmek için maceraya atıldı. Aradan geçen yıllarda Jim ve Michelle evlendi, Kevin ve Vicky kasabaya veda etti. Oz ve Heather birbirinden ayrıldı ancak Finch hala Stifler'ın annesine aşırı bir ilgi duyuyor. ömür boyu arkadaş olan bu dostlar yetişkin olarak bir araya geliyor ve bu komedi efsanesini başlatan, ona ilham veren hormon deposu gençleri hatırlıyorlar.

Yönetmen: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

Oyuncular: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Tara Reid, Seann William Scott, Mena Suvari, Eddie Kaye Thomas, Jennifer Coolidge ve Eugene Levy

Senaryo: Jon Hurwitz & Hayden Schlossberg

Gösterim Tarihi: 6 Nisan 2012

Uzun Boylu Esmer Adam

Film iki evli çift arasında geçer; Alfie (Hopkins), Helena(Jones) ve kızları Sally (Watts) ile kocası Roy (Brolin). Tutkuları, hırsları ve endişeleri evliliklerinin çatırdamasına neden olmaktadır. Alfie karısı Helena'yı özgür ruhlu bir telekız olan Charmine (Punch) için terkettikten sonra, Helena mantıklı hareket etmeyi birakır ve şarlatan bir falcının dediklerini uygulamaya başlar. Mutsuz bir evlilik geçiren Sally ise yakışıklı, sanat galerisi sahibi patronu Greg'e (Banderas) aşık olmuştur. Roy ise, bir yazar sinirli bir şekilde son romanına cevap vermesini beklerken, pencereden bakan ve o bakışlarla kendisini etkileyen Dia (Pinto) adında gizemli bir kadına vurulur.

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Naomi Watts, Antonio Banderas, Josh Brolin, Anthony Hopkins, Gemma Jones, Freida Pinto

Senaryo: Woody Allen

Gösterim Tarihi: 6 Nisan 2012

Titanik 3D

Film, Titanic'in batışının (10 Nisan) 100.yılında ilk kez 3D olarak vizyona girecek. Cameron'ın yazıp, yönetip, yapımcılığını yaptığı "TITANIC" tüm zamanların ikinci en yüksek hasılat yapan filmi olmuştu. 11 Oscar ödülü birden kazanan 3 filmden biri; ödüller arasında En İyi Film, En İyi Yönetmen de var ve film aynı zamanda oyuncular Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet'in kariyerlerinin önünü açan film olmuştu. Variety tarafından 1997'de "Günümüz teknolojisinin dramatik hikaye anlatımına nasıl katkıları olabileceğinin mükemmel bir örneği" olarak anılan film, Cameron'ın Lightstorm yapım ortağı Jon Landau ile 3D'ye aktarılıyor.

Yönetmen: James Cameron

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Bill Paxton, Gloria Stuart

Senaryo: James Cameron

Gösterim Tarihi: 6 Nisan 2012

Yakıcı Bir Yaz

çok sıcak bir yaz gecesinde, spor bir araba ağaca çarpar. Bir yıl önce...Paul ortak bir arkadaşı vasıtasıyla ressam FrÉdÉric ile tanışır. FrÉdÉric delicesine aşık olduğu aktrist Angèle ile İtalya'da yaşamaktadır. Bir çalışma esnasında Paul asistan olan Roland ile arkadaş olur ve Elisabeth'e aşık olur. FrÉdÉric Paul ve Elisabeth'i Roma'ya davet eder. Paul'e kendisini büyüten büyükbabasının bir fotoğrafını gösterir ve akşam yemeği esnasında Roland'ı, varlığından rahatsızlık duymuş gibi görünen Angèle ile tanıştırır. Sonrasındaysa, bir otelde Angèle ile Roland birlikte olurlar. Zaman geçer. Angèle FrÉdÉric'i terk eder.

Yönetmen: Philippe Garrel

Oyuncular: Monica Bellucci, Louis Garrel, CÉline Sallette, JÉrôme Robart, Vladislav Galard, Vincent Macaigne, Maurice Garrel

Senaryo: Philippe Garrel, Marc Cholodenko, Caroline Deruas-Garrel

Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2012

Loraks

üç boyutlu animasyon filmi Loraks, umudun gücünü paylaşan bir orman yaratığıyla ilgili Dr. Seuss'un klasik hikayesinden esinlenmiştir. Bu animasyom macerasında, hayallerindeki kızın ilgisini çekmesini sağlayabilecek tek şeyi aramakta olan bir gencin yolculuğu anlatılıyor. Gencin aradığı şeyi bulmak için, dünyasını korumak adına savaşan Loraks adındaki mızmız ancak bir o kadar da sevimli yaratığın hikayesini keşfetmesi gerekmektedir.

Yönetmen: Chris Renaud

Senaryo: Cinco Paul & Ken Daurio

Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2012

Battleship

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Peter Berg'in (Hancock) üstlendiği destansı aksiyon-macera filmi Battleship'te gezegenimiz; denizde, gözyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı veriyor. Hasbro'nun klasik donanma savaş oyunu Amiral Battı'dan uyarlanan filmde, USS John Paul Jones'ta görevlendirilen bir Donanma subayı olan Teğmen Alex Hopper rolünde Taylor Kitsch karşımıza çıkıyor. Fizyoterapist ve Hopper'ın nişanlısı Sam Shane rolünde Brooklyn Decker; USS Sampson'ın komutanı ve Hopper'ın ağabeyi Stone rolünde Alexander Skarsgård ve Hopper'ın silah arkadaşı USS John Paul Jones'ta silah uzmanı olarak görev yapan Deniz Astsubayı Raikes rolünde ise Rihanna yer alıyor. Hopper ve Stone'un amiri (ve Sam'in babası) Amiral Shane'i ise uluslararası bir yıldız olan Liam Neeson canlandırıyor.

Yönetmen: Peter Berg

Oyuncular: Taylor Kitsch, Brooklyn Decker, Alexander Skarsgård, Rihanna, Asano Tadanobu ve Liam Neeson

Senaryo: Jon Hoeber & Erich Hoeber, Brian Koppelman&David Levien

Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2012

Aşk Yemini

Bribirini seven ve yeni evlenmiş Paige ve Leo bir gece arabada evlerine dönerlerken trafik kazası geçirirler. Kazadan sağ salim kurtulurlar fakat Paige 5 yıl komada kalır. Leo, sevgilisinin komadan uyanmasını bekler. Paige, komadan çıkar fakat ağır bir hafıza kaybı yaşamıştır. Kaza öncesini hatırlamamaktadır. Şimdi Leo, Paige'in kalbini ve sevgisini yeniden kazanmalıdır.

Yönetmen: Michael Sucsy

Oyuncular: Channing Tatum, Rachel McAdams, Sam Neill, Jessica Lange, Scott Speedman

Senaryo: Abby Kohn

Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2012

La DÉlicatesse

Nathalie, mutlu bir kadın olabilmek için elinde her şeyi olan bir kadındır. Genç, güzel ve mutlu bir evliliğe sahiptir. Kocası öldükten sonra bazı şeyler ister istemez değişecektir...

Yönetmen: David Foenkinos, Stephane Foenkinos

Oyuncular: Audrey Tautou, François Damiens, Bruno Todeschini, Monique Chaumette, Marc Citti, Alexandre Pavloff

Senaryo: David Foenkinos

Gösterim Tarihi: 27 Nisan 2012

Kaynak: Womenist.net

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement