Rus'un Oyunu" Filminin Galası Yapıldı - Son Dakika

Rus'un Oyunu" Filminin Galası Yapıldı

10.11.2016 18:08
Rus'un Oyunu" Filminin Galası Yapıldı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, yönetmenliğini ve senaristliğini Levent Özdemir'in üstlendiği "Rus'un Oyunu" filminin galasına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, yönetmenliğini ve senaristliğini Levent Özdemir'in üstlendiği "Rus'un Oyunu" filminin galasına katıldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yarın vizyona girecek filmin galası, Akmerkez Cinema Pink'te gerçekleştirildi.

Galaya katılan Hüseyin Yayman, oyunda emeği geçen ekibi tebrik ederek, Türk sinemasını her zaman desteklediklerini belirtti.

Filmin Türkiye-Rusya ilişkilerine katkı sağlayacağını kaydeden Yayman, "Biz Levent Bey'in sinemasını, Türk sinemasında yeni bir dönemin başlangıcı olarak görüyoruz. Türkiye ile Rusya arasında pek çok inişli çıkışlı ilişki yaşandı. Bu filmle beraber Türk-Rus ilişkileri açısından yeni bir beyaz sayfa açılmış olacak." ifadelerini kullandı.

Yönetmen Özdemir, filmin hikayesini yıllar önce yazdığını aktararak, "Yıllar içinde karakterler kafamda daha da oturdu ve tam hayal ettiğim oyuncularla buluşunca filmin çekimleri tamamlandı. Fırat Tanış ile ilk tanıştığımda bu rolü onun dışında kimsenin oynayamayacağına emindim. Filmi ilk izlediğimde ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kez daha anladım." değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncu kadrosunun tam kadro geldiği galaya Burak Hakkı, Seren Serengil, Ebru Akel, Nazan Şoray, Emel Müftüoğlu, Nazan Şoray da katıldı.

Çekimleri Hong Kong, Moskova ve İstanbul'da gerçekleşen filmde Fırat Tanış, Anastasiya Klyeva ve Leonid Kulagin, Nila Fırat, Murat Topalan, Orkun Öztürk, Gülce Dereli, Deniz İlhan ve Elif Naz Özdemir rol aldı.

Film, iş adamı Serhat Vasbi'nin bir ekip tarafından tuzağa düşürülüp, şantaja maruz kalması ve sonrasında gelişen olayları konu ediniyor.

YORUMLAR
500
GTO, BM ihaleleri için eğitim verdi GTO, BM ihaleleri için eğitim verdi Borçlanma maliyetleri ve risk primi göstergeleri düşüşünü sürdürüyor Borçlanma maliyetleri ve risk primi göstergeleri düşüşünü sürdürüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni harekat sinyali: 'Bu güvenlik kuşağının halkalarını İnşallah yakında birleştireceğiz' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni harekat sinyali: 'Bu güvenlik kuşağının halkalarını İnşallah yakında birleştireceğiz'
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Rus'un Oyunu' Filminin Galası Yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement