"SAADET Hanım" Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Ayakta Alkışlandı - Son Dakika

"SAADET Hanım" Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Ayakta Alkışlandı

06.12.2016 14:16
"SAADET Hanım" Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Ayakta Alkışlandı

Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu Saadet Hanım'ın galası 5 Aralık gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Tolga Yeter rejisiyle Şehir Tiyatroları'nda sahnelenmeye başlayan oyun, seyircisinin büyük beğenisini kazandı.

Ahmet Levent Pala'nın yazdığı oyunun galasına; Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ve Muhsin Ertuğrul'un eşi Handan Ertuğrul, Kutsi, Feyza Çıpa, Murat Prosçiler, Sinem Öztürk, Kazım Akşar, Emre Kızılırmak, Güneş Emir, Mustafa Uslu, Namık Kasapbaşoğlu, Deniz Özerman, Asiye Dinçsoy'un da aralarında bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci, eleştirmen, akademisyen ve bürokrat katıldı.

Oyunun bitiminde oyuncu Nilgün Kasapbaşoğlu seyirciye hitaben: "Tiyatro sizlerle güçlenir. Bugün ve geçmişimizde bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz. İstanbul Şehir Tiyatroları olarak sizinle 102 yıldır birlikteyiz. Ben 54 senedir buradayım. Biz şu an sahnedeyiz ama arkamızda bize destek olan arkadaşlarımız var. Onları da alkışlamak istiyorum" dedi. Galada sahneye en son çıkan Şehir tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ise oyunla ilgili olarak bütün arkadaşları kutladığını ifade ederek sözlerini "Saadet Hanımların önünde saygı ile eğiliyorum" şeklinde sonlandırdı.

Oyunun konusu: Tenha bir banka şubesi, günün öğle saatleri. Emekli ilkokul öğretmeni Saadet Yurtlu parasını çekmek için bankaya gelir. Bugün aynı zamanda oğlu Sermet'in de doğum günüdür ve oğlu için sürpriz bir doğum günü kutlaması planlamaktadır. Ancak bugüne dair sürprizleri olan sadece Saadet Hanım değildir ve bir kaç dakika sonra bankada yaşanacaklar Saadet Hanım'ın bütün planlarıyla beraber hayatını da altüst edecektir.

Oyunda; Arda Alpkıray, Cafer Alpsolay, Ceren Kaçar, Çağlar Ozan Aksu, Elyesa Çağlar Evkaya, Esen Koçer, Hazal Uprak, Müslüm Tamer, Nilgün Kasapbaşoğlu, Selim Can Yalçın, Serap Doğan, Şenay Bağ ve Vildan Türkbaş rol alıyor.

Oyun; 7-10 Aralık 2016 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde, 15-17 Aralık 2016 tarihleri arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde, 28-30 Aralık 2016 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde.

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'SAADET Hanım' Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Ayakta Alkışlandı - Son Dakika


Advertisement