'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri online izlenebilecek - Son Dakika

'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri online izlenebilecek

29.09.2020 16:56
'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri online izlenebilecek

Tatbikat Sahnesi, pandemi sürecinde yaşanan seyircinin yeni tiyatro oyunlarına erişim sıkıntısını giderecek online prömiyer yöntemini başlatıyor. Erdal Beşikçioğlu'nun sahneye koyduğu ve oynadığı 'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri online olarak da izlenebilecek. İşte ayrıntılar...

Büyükyalı Fişekhane'de 7 Ekim'de Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek oyunun hem salon biletleri hem de online biletleri Biletix'te satışa çıktı.

OYUNUN TÜRKİYE PRÖMİYERİ 7 EKİM'DE...

Distopik edebiyatın baş yapıtlarından biri kabul edilen Ray Bradbury'nin 'Fahrenheit 451' adlı romanından uyarlanan oyununun Türkiye prömiyeri 7 Ekim'de Büyükyalı Fişekhane'de yapılıyor. Tatbikat Sahnesi, pandemi sürecinde yaşanan seyircinin yeni tiyatro oyunlarına erişim sıkıntısını giderecek ilk online prömiyer yöntemini başlatıyor.& ;

EKRAN BAŞINDA TİYATRO ATMOSFERİ YAŞAMA İMKANI

Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği ve oynadığı 'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri Biletix'in online platformu Seyretix üzerinden de eş zamanlı olarak izlenebilecek. Prömiyer gecesi öncesi seyircinin salona gelişi ve oyun öncesi hazırlıkları, Tatbikat Sahnesi'nin YouTube ve Instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. Böylece oyunu ekran başında izleyecekler salondakiler gibi tiyatro atmosferi yaşama imkanı bulacak.

'ENDİŞELERİNİ GİDEREBİLMEK ADINA BUNA KARAR VERDİK'

İlk online prömiyer ile pandemi sürecinde seyircinin yeni oyunlara erişim sıkıntısını aşmak için yenilikçi bir çözüm geliştirmeye çalıştıklarını söyleyen Erdal Beşikçioğlu, "Kalabalık ortamda olmak istemeyen insanların endişelerini bir parça giderebilmek için buna karar verdik. Dijital ortamda Türkiye'nin neresinde olursanız olun prömiyerimize salondaki seyircimiz gibi aynı heyecanla katılabilecek insanlar. Umarım& ; 7 Ekim akşamı hem evlerinden hem de tiyatroya gelerek burada olacak seyircimiz aynı keyfi alacaktır." diye konuştu.

Fahrenheit 451 HAKKINDA: & ;

"Arzulanan ve hayal edilen ütopik toplum modelinin anti-tezi niteliğindeki "distopya" kavramı; gelecekte ya da kurgusal bir evrende geçen, özgürlüğün reddedildiği, bunaltıcı ve baskıcı bir ideolojinin düzen adına yol açtığı korkuyu, acıyı, güvensizliği ve mutsuzluğu anlatır.

İnsan psikolojisinden başlayarak toplum düzenine yayılan bu denetlenemez kabusta, kurtuluş mümkün olsa bile onu gerçekleştirmek her zaman mümkün müdür?

'Fahrenheit 451'; Bradbury'nin distopyası değil, açık seçik bizim dünyamızdır, kendi tarihimiz. Zaman ise belirsiz değil, daima bu zamandır. Şimdi sor kendine, kitap kağıtlarını tutuşturmayı sağlayan bir sıcaklık derecesi, düşünceyi ortadan kaldırmaya yeter mi?"

YORUMLAR
500
Footovision artık Türkiye'de Footovision artık Türkiye'de Bakan Kasapoğlu: 'Her bir ülke bizim rekorumuzu kırmaya çalışacak' Bakan Kasapoğlu: 'Her bir ülke bizim rekorumuzu kırmaya çalışacak' 5. İslami Dayanışma Oyunları 5. İslami Dayanışma Oyunları
Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin 'Fahrenheit 451' oyununun Türkiye prömiyeri online izlenebilecek - Son Dakika

Bu haber Snob Magazin tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Snob Magazin tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Snob Magazin kurumudur.

Advertisement