Kıvanç Tatlıtuğ Somali Yolcusu - Son Dakika

Kıvanç Tatlıtuğ Somali Yolcusu

09.01.2012 14:03
Kıvanç Tatlıtuğ Somali Yolcusu

Birleşmiş Miletler'e bağlı çocuklara yardım fonu UNICEF'in en genç iyi niyet elçisi olarak tarihe geçen Kıvanç Tatlıtuğ, oynadığı Kuzey Güney dizisinin....

Birleşmiş Miletler'e bağlı çocuklara yardım fonu UNICEF'in en genç iyi niyet elçisi olarak tarihe geçen Kıvanç Tatlıtuğ, oynadığı Kuzey Güney dizisinin tatile girdiği önümüzdeki yaz aylarında Somali'ye gitmeyi planlıyor.

Habertürk'ün haberine göre; Tatlıtuğ, kuraklık nedeniyle büyük bir yoksulluk çeken ülkede çocuklarla ilgili geliştirilen gıda ve eğitim projelerine dikkat çekecek. Oynadığı dizilerin o ülkelerde yayınlanmasıyla Ortadoğu'da önemli bir şöhrete sahip olan ve Türkiye'nin yurtdışında en çok tanınan oyuncularından birisi haline gelen Kıvanç Tatlıtuğ, şimdi bu şöhretini dünyadaki yardımsever diğer ünlüler gibi sosyal yardım çalışmaları için kullanacak.

Genç oyuncu, yardım toplama çalışmalarında yer alırken yardım yapılan yerlerde de doğrudan çocuklarla buluşarak onlara moral verecek, sosyal faaliyetlere kamuoyunun dikkatini çekecek.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

YORUMLAR
500
Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Kıvanç Tatlıtuğ Somali Yolcusu - Son Dakika

Bu haber Sabah.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Sabah.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Sabah.com.tr kurumudur.

Advertisement