Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! - Son Dakika

Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest!

20.11.2021 15:43

Şanlıurfa'da terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı Ömer Süleyman serbest bırakıldı. Serbest kalan Süleyman'ın Türk bayrağıyla poz vermesi dikkatleri üzerine çekti.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 17 Kasım'da 'terör örgütü PKK/ YPG üyesi olma' suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Suriyeli şarkıcı Ömer Süleyman'ı operasyonla yakaladı. Süleyman, jandarmadaki işlemlerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen Süleyman, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Şanlıurfa'da gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest

"TÜRKİYE'YE ASLA İHANET ETMEDİM"

Ömer Süleyman, serbest kalmasının ardından yakınları ve ailesi tarafından Türk bayrağıyla karşılandı. Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyen Süleyman, "Ben ülkemdeki iç savaşın ardından Türkiye'ye geldim. Avrupa'da Almanya, Fransa ve Amerika'da bana oturma izni verdiler. Ben kabul etmedim. Benim akrabalarımın olduğu Türkiye'de Şanlıurfa'da yaşamayı seçtim. Bize kapılarını açan Türkiye'ye asla ihanet etmedim" dedi.

Şanlıurfa'da gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest

"BANA ÇOK NAZİK DAVRANDILAR"

Açıklamasının devamında "Ben bir sanatçıyım benim siyasetle ve örgütlerle bir bağlantım yoktur" diyen Süleyman, şöyle devam etti: "Jandarma beni telefonla arayarak, bir ifademin olduğunu söyledi. Ben de gittim ifademi verdi. Suçsuz olduğumun anlaşılması üzerine serbest bırakıldım. Gözaltı sırasında görevliler bana çok nazik davrandılar."

YORUMLAR
500

Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! - Son Dakika Magazin


Advertisement