Türk sinemasının usta isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu, hastaneye kaldırıldı - Son Dakika

Türk sinemasının usta isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu, hastaneye kaldırıldı

06.11.2019 17:00

Türk sinema tarihinde birçok filmde boy gösteren duayen oyuncu oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Usta oyuncunun yüksek ateş nedeniyle tedavi altına alındığı öğrenildi.

Türk sinema tarihinde birçok filmde boy gösteren usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Usta oyuncunun yüksek ateş nedeniyle tedavi altına alındığı öğrenildi.

"SAĞLIK SORUNLARIM VAR AMA GEÇECEK"

Duayen oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, daha önce yaptığı açıklamada yaşadığı zorlukları dile getirmişti. Yıldızoğlu, "83 yaşındayım, halen çalışmaya devam ediyorum. Oyunculuk aşkı falan bitti ama ihtiyaçlarımı karşılamak için çalışmam gerekiyor. Ayaklarımda sağlık sorunlarım var ama geçecek." ifadelerini kullanmıştı.

KAYHAN YILDIZOĞLU KİMDİR?

Türk sinema tarihinde birçok filmde boy gösteren Kayhan Yıldızoğlu, 1966 yılından bu yana birçok film ve dizide yer almıştır. Kurtlar Vadisi Pusu, Akasya Durağı, Çiçek Taksi, Selena gibi bir dönemin popüler dizilerinde boy gösteren Kayhan Yıldızoğlu, Eşkıya, Kara Murat, Keloğlan gibi filmlerde de rol almıştır.

Türk sinemasının usta isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu, hastaneye kaldırıldı

Kayhan Yıldızoğlu, 26 Aralık 1936 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk filmini 1966 yılında çeviren Yıldızoğlu, Türk Sineması'nda genellikle rahip, doktor, komiser, profesör, haydut, eşkıya vb. yardımcı rollerde oynamıştır. Yıldızoğlu 150'nin üstünde filimde rol almış, ayrıca televizyon dizilerinde oynamıştır. Kanal D'de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Yüce Majeste lakaplı bir rolü canlandırmıştır.

Kayhan Yıldızoğlu, kendisi gibi sinema sanatçısı olan Suna Yıldızoğlu ile bir evlilik yaşamıştır.

YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Şişli'de otomobilde kilitli kalan kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı Şişli'de otomobilde kilitli kalan kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN DARÜLACEZE'DE AŞURE DAĞITILDI CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN DARÜLACEZE'DE AŞURE DAĞITILDI Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı Evliyaoğlu'ndan 'sahte bal' uyarısı Açıklaması Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı Evliyaoğlu'ndan 'sahte bal' uyarısı Açıklaması

Son Dakika Magazin Türk sinemasının usta isimlerinden Kayhan Yıldızoğlu, hastaneye kaldırıldı - Son Dakika


Advertisement