Türkiye'nin Oscar adayı '7. Koğuştaki Mucize' filmi oldu - Son Dakika

Türkiye'nin Oscar adayı '7. Koğuştaki Mucize' filmi oldu

10.11.2020 17:44

Türkiye'nin 'en iyi uluslararası film' Oscar adayı, Mehmet Ada Öztekin'in yönetmenliğini yaptığı '7. Koğuştaki Mucize' filmi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, 93. Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı'nda Türkiye adayını belirledi.

23 FİLM DEĞERLENDİRİLDİ

Seçici Kurul'un bugün gerçekleştirdiği toplantıda Sinema Güç Birliği'ne başvuran 23 film değerlendirildi. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı '7. Koğuştaki Mucize' filmi, kurul tarafından Türkiye'nin 'en iyi uluslararası film' Oscar adayı olarak belirlendi.

FİLMİN KONUSU

1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları, adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir."

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

YORUMLAR (2)
  • Engin Saraç: Muhteşem bir film uzun zamandır bu kadar güzel bir yerli film seyretmemiştim memo karakterine hayat veren Aras Bulut iynemliye hayran kaldım.İnşallah ödül alır emeği geçenlerede ayrıca teşekkürler. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Futbol: UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi Futbol: UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi

Son Dakika Magazin Türkiye'nin Oscar adayı '7. Koğuştaki Mucize' filmi oldu - Son Dakika


Advertisement