Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hayatını Kaybetti - Son Dakika
Magazin

Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hayatını Kaybetti

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Nezih Tuncay, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

29.06.2016 15:04  Güncelleme: 15:11

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden oyuncu Nezih tuncay hayatını kaybetti. Acı haberi Tuncay'ın oğlu Facebook sayfasından duyurdu.

"ALLAH KİMSEYİ SEVDİĞİNDEN AYIRMASIN"

Usta oyuncunun oğlu, babasının ölümüyle ilgili şu ifadelere yer verdi: "Canım babam Nezih Tuncay'ı bugün kaybettik. Bu zorlu süreçte bize destek olan tüm dostlara çok teşekkür ederim. Allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın"


NEZİH TUNCAY KİMDİR?

Nezih Tuncay, 1945 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Haldun Taner'in öncülüğünde Ahmet Gülhan, Zeki Alasya ve Metin Akpınar tarafından kurulan tiyatro topluluğu Devekuşu Kabare'nin önemli oyuncularından Tuncay, sanat hayatına 1965 yılında Avni Dilligil Tiyatrosu'nda başladı.

Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda çalıştı ve uzun süre Devekuşu Kabare topluluğunda yer aldı. Mahallenin Muhtarları, Rus Gelin ve Yaprak Dökümü gibi çok sayıda dizide oynayarak halk tarafından oldukça beğenildi. Birçok sinema filminde de oynayan Tuncay, en son 12 Şubat'ta vizyona girecek "Dünyanın En Güzel Kokusu" isimli filmde rol aldı.


Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hayatını Kaybetti

Son Dakika Magazin Ünlü Oyuncu Nezih Tuncay Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement