Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Maldiv haberleri, Maldiv son dakika, son dakika Maldiv

Son Dakika Maldiv Haberleri

Son dakika Maldiv haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son maldiv haberleri anında burada.


 • 04.12.2023 04 Ara 10:48 Ticaret Bakanı Bolat, İSEDAK toplantısında yoğun görüşme trafiği gerçekleştirdi Açıklaması

  Ticaret Bakanı Bolat, İSEDAK toplantısında yoğun görüşme trafiği gerçekleştirdi Açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39.

 • 03.12.2023 03 Ara 20:29 Maldivler Devlet Başkanı, Hindistan'ın askerlerini çekmeyi kabul ettiğini söyledi

  Maldivler Devlet Başkanı, Hindistan'ın askerlerini çekmeyi kabul ettiğini söyledi Maldivler Devlet Başkanı Muhammed Muizzu, Hindistan'ın askerlerini ülkesinden çekmeyi kabul ettiğini açıkladı. Muizzu ayrıca, kalkınma projeleriyle ilgili sorunları çözmek üzere üst düzey bir komite kurulması konusunda da mutabık kaldıklarını belirtti. Ancak Hindistan hükümet kaynakları, iki tarafın konuyla ilgili görüşmelerde bulunduğunu ifade etti. Muizzu'nun başkanlık seçim kampanyası boyunca Hindistan ordusunun ülkesinden çekileceğine dair vaatleriyle öne çıktığı biliniyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:22 Maldivler, İsrail'in olası savaş suçlarını soruşturma çağrısında bulundu

  Maldivler, İsrail'in olası savaş suçlarını soruşturma çağrısında bulundu Maldivler, İsrail'in Filistinli masum sivillere karşı toplu cezalandırma uyguladığını belirterek, Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) İsrail'in işlediği olası savaş suçlarını soruşturma çağrısında bulundu. Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaparak, İsrail'in uluslararası insancıl hukuku ihlal ettiğini ve savaş suçları işlediğini değerlendirdi. Muizzu, Uluslararası Ceza Mahkemesini İsrail tarafından Filistin halkına karşı işlenen olası savaş suçlarını soruşturmaya çağırdıklarını belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum"

 • 29.11.2023 29 Kas 12:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze'de çatışmalara verilen insani ara) Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Gazze'de çatışmalara verilen insani ara) Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze'de çatışmalara verilen insani ara) Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz"

 • 28.11.2023 28 Kas 23:18 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Maldivler Cumhurbaşkanı Mohamed Muizzu ile Türkiye'de gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasındaki eğitim konuları ele alındı. Maldivler Cumhurbaşkanı, gençlerin Türkiye'yi tercih ettiğini ve eğitim alanında iş birliğine ihtiyaç olduğunu belirtti. Bakan Tekin ise Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarına sahip olduğunu vurgulayarak, her türlü iş birliğine açık olduklarını ifade etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 23:03 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile Türkiye'de bulunan heyetler arası bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, iki ülke arasındaki eğitim konuları ele alındı ve Türkiye'nin eğitim deneyimi ve öğretmen eğitimi konusundaki destekleri vurgulandı.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:11 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü TBMM Başkanı Numan kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü.

 • 28.11.2023 28 Kas 20:20 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü TBMM Başkanı Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştüTBMM Başkanı Numan kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü.

 • 28.11.2023 28 Kas 19:49 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile bir araya geldi. Kurtulmuş, Maldivler Cumhurbaşkanı ile makamında görüştükten sonra heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Kurtulmuş, Maldivler Türkiye mesafe olarak birbirlerinden çok uzak olduklarını belirterek, 'Sayın Cumhurbaşkanı'nı tebrik ederim. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştirdi. Maldivler ülke olarak küçük olmakla birlikte dünyanın en stratejik ülkelerinden biridir. Maldivlerin son 55 gündür yaşadığımız İsrail'in saldırganlığı karşısındaki tutumu dolayısıyla tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz' ifadelerini kullandı. Muizzu, kurmayları ile birlikte Türkiye'yi ziyaret ettiğini belirterek, 'Çok önemli meseleleri masaya yatırdık. Türkiye Cumhurbaşkanı bize desteklerini esirgemedi. Sizleri dostumuz olarak görüyoruz. Filistin davası ile ilgili desteğimizi sürdüreceğiz' şeklinde konuştu. - ANKARA

 • 28.11.2023 28 Kas 18:35 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Maldivler Cumhurbaşkanı Mohammed Muizzu ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi. Görüşmede, güvenlik ve işbirliği faaliyetleri değerlendirildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:39 Emine Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu'nun eşi Sajidha Mohamed ile görüştü

  Emine Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu'nun eşi Sajidha Mohamed ile görüştü CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu'nun eşi Sajidha Mohamed ile görüştü.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:12 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu'yla görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu'yla görüştü CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çalışma ziyareti kapsamında Türkiye'ye gelen Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu'yla bir araya geldi.

 • 27.11.2023 27 Kas 21:05 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çalışma ziyareti kapsamında Türkiye'ye gelen Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmesi öncesinde bir araya geldi.

 • 27.11.2023 27 Kas 20:12 Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu'yu kabul etti

  Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu'yu kabul etti CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu'yu kabul etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 19:27 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:44 TBMM'nin 28. Yasama Dönemi'nde dostluk gruplarının sayısı 147'ye ulaştı

  TBMM'nin 28. Yasama Dönemi'nde dostluk gruplarının sayısı 147'ye ulaştı TBMM, 28. Yasama Dönemi'nde dostluk gruplarının sayısını bir önceki döneme göre artırarak 147'ye çıkardı. Hollanda, El Salvador, Trinidad ve Tobago ile Filipinler de dostluk grupları arasına katılan ülkeler arasında yer aldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:53 TBMM Genel Kurulu'nda, uluslararası anlaşmanın onaylanmasına ilişkin 5 kanun teklifi kabul edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda, uluslararası anlaşmanın onaylanmasına ilişkin 5 kanun teklifi kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda, uluslararası anlaşmanın onaylanmasına ilişkin 5 kanun teklifi kabul edildiGenel Kurul'da, İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Merkezi Tüzüğünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Cezayir Arasında Türkiye ve Cezayir'de Kültür Merkezleri...

 • 23.11.2023 23 Kas 23:50 TBMM Genel Kurulu'nda uluslararası anlaşmalar kabul edildi

  TBMM Genel Kurulu'nda uluslararası anlaşmalar kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda İslam İşbirliği Teşkilatı Çalışma Merkezi Tüzüğünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Türkiye ve Cezayir'de Kültür Merkezleri Açılmasına ve Faaliyetine İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sınıraşan Organize Suçlarla Mücadele Alanında İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifleri görüşülerek kabul edildi. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Paraguay Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hava Ulaştırma Anlaşması ile Anlaşmada Değişiklik Yapılmasına Dair Notaların Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Maldivler Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hava Hizmetleri Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi de kabul edildi.

 • 19.11.2023 19 Kas 10:30 Pakistan, Maldivler ile bölgesel işbirliğini artırmak için çalışacak

  Pakistan, Maldivler ile bölgesel işbirliğini artırmak için çalışacak Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Murtaza Solangi, Güney Asya Bölgesel İşbirliği Örgütü üyesi olarak ülkesinin bölgesel işbirliğini artırmak için Maldivler ile çalışmaya kararlı olduğunu belirtti. Bakan Solangi, resmi ziyaret kapsamında Maldivler'de bulunan heyetiyle birlikte Devlet Başkanı Muhammed Muizzu tarafından kabul edildi. Görüşmede, Pakistan ile Maldivler arasındaki ikili ilişkiler, ekonomik işbirliği ve büyükelçi ataması gibi konular ele alındı. Bakan Solangi, Pakistan'ın Maldivler ile ilişkilerine değer verdiğini ve Muizzu'yu ülkesine davet etti.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:41 Maldivler Devlet Başkanı, Hindistan'dan askerlerin çekilmesini istedi

  Maldivler Devlet Başkanı, Hindistan'dan askerlerin çekilmesini istedi Maldivler Devlet Başkanı Muhammed Muizzu, Hindistan'dan ülkesindeki askerlerini çekmesini talep etti. Muizzu, Hindistan'ın bu demokratik isteği onurlandırmasını beklerken, başkanlık seçim kampanyası boyunca Hindistan ordusunun ülkesinden çekileceğine dair vaatlerde bulunmuştu. Maldivler'deki başkanlık seçimlerini kazanan Muizzu, Çin yanlısı politikalarıyla biliniyor.

 • 11.11.2023 11 Kas 17:25 Güney Asya ve Türkiye İlişkilerinde İnsani Dayanışma 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Sempozyumu

  Güney Asya ve Türkiye İlişkilerinde İnsani Dayanışma 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Sempozyumu Bağcılar Belediyesi ile Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) işbirliğinde düzenlenen sempozyumda, Kahramanmaraş depremlerinin ardından Güney Asya ülkelerinden gelen yardımların bilinirliği artırılmak ve insani yardım ve dayanışma canlı tutulmak amaçlandı.

 • 10.11.2023 10 Kas 21:49 İİT ve Küresel Güney ülkeleri, Gazze için ateşkes çağrısında bulundu

  İİT ve Küresel Güney ülkeleri, Gazze için ateşkes çağrısında bulundu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler ve Küresel Güney ülkeleri, İsrail'in ablukası ve yoğun saldırıları altındaki Gazze için ateşkes çağrısında bulundu. Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi tarafından Filistin'in Daimi Gözlemci Misyonu tarafının talebi üzerine Gazze ve işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan durumu ele almak üzere program düzenlendi. İİT üyesi ve Küresel Güney ülkelerinin büyükelçileri ile BM yetkililerinin katıldığı programda, Gazze'deki insan hakları ihlalleri ve saldırılar ele alındı. Ayrıca, Gazze halkına acil insani yardım erişimi sağlanması ve temel ihtiyaçların karşılanması için uluslararası topluma çağrıda bulunuldu.

 • 21.10.2023 21 Eki 19:53 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas lideri İsmail Heniyye ile telefonda görüştü

  Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas lideri İsmail Heniyye ile telefonda görüştü Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İsrail-Filistin meselesinde kalıcı çözümün 1967 sınırlarında, başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmadan sağlanamayacağını vurgulayan Erdoğan, Türkiye'nin kalıcı barış için uluslararası alanda mücadele vermeye devam edeceğini de ifade etti.

 • 21.10.2023 21 Eki 19:53 Cumhurbaşkanı Erdoğan Heniyye'ye Türkiye'nin insani yardımların Gazze'ye ulaşması, yaralıların gerekli hallerde Türkiye'de tedavi edilebilmeleri için...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Heniyye'ye Türkiye'nin insani yardımların Gazze'ye ulaşması, yaralıların gerekli hallerde Türkiye'de tedavi edilebilmeleri için... Cumhurbaşkanı Erdoğan Heniyye'ye Türkiye'nin insani yardımların Gazze'ye ulaşması, yaralıların gerekli hallerde Türkiye'de tedavi edilebilmeleri için gayret sarf ettiğini belirtti.

 • 21.10.2023 21 Eki 17:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 • 21.10.2023 21 Eki 17:22 Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile telefonda görüştü

  Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 • 21.10.2023 21 Eki 16:35 İstanbul Valisi Davut Gül, yaralanan polis memuru ve bekçiyi ziyaret etti

  İstanbul Valisi Davut Gül, yaralanan polis memuru ve bekçiyi ziyaret etti İstanbul Valisi Davut Gül, hafriyat kamyonunun çarpması sonucu yaralanan polis memuru ve bekçiyi ziyaret etti. Vali Gül, hastanede tedavi gören yaralılar hakkında bilgi aldı ve desteklerini ifade etti.

 • 21.10.2023 21 Eki 10:33 İsrail Vatandaşlarına Orta Doğu ve İslam Ülkelerine Seyahat Uyarısı

  İsrail Vatandaşlarına Orta Doğu ve İslam Ülkelerine Seyahat Uyarısı İsrail, İsrail-Filistin çatışması nedeniyle dünyanın çeşitli ülkelerinde İsrail karşıtı protestolarda artış olduğunu belirterek, vatandaşlarına Orta Doğu, Arap ve İslam ülkelerine seyahat etmemeleri konusunda uyarıda bulundu. Türkiye, Mısır, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Fas ve diğer Orta Doğu/Arap ülkelerinde kalmaktan kaçınılması tavsiye edildi. Ayrıca, Müslüman ülkelere ve Maldivler gibi seyahat uyarısı olmayan Müslüman ülkelere de gidilmemesi istendi.

 • 18.10.2023 18 Eki 08:03 Kuşak ve Yol Girişimi: Çin'in oynadığı trilyon dolarlık kumara değdi mi?

  Kuşak ve Yol Girişimi: Çin'in oynadığı trilyon dolarlık kumara değdi mi? Çin, dünyayla etkileşime geçme konusundaki en büyük deneylerinden biri olan Kuşak ve Yol Girişimi’ni (KYG) kutlamak için büyük bir parti düzenliyor.

 • 14.10.2023 14 Eki 11:20 Jet Fadıl'a 2 Bin 504 Yıl Hapis ve 12 Milyon 20 Bin Lira Cezası

  Jet Fadıl'a 2 Bin 504 Yıl Hapis ve 12 Milyon 20 Bin Lira Cezası Bayrampaşa'daki gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para toplayarak projeyi tamamlamadığı iddia edilen 'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'ün, 2 bin 504 yıl hapis ve 12 milyon 20 bin lira adli para cezasına çarptırıldığı davada gerekçeli karar açıklandı.

 • 07.10.2023 07 Eki 13:54 AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresine 300 Yabancı Davetli Katıldı

  AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresine 300 Yabancı Davetli Katıldı AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne, aralarında cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, meclis başkanı, büyükelçi ve yabancı siyasi parti temsilcilerinin de olduğu 300 yabancı davetli katıldı. Kongrede Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Birleşik Krallık, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çin, Ekvador Ginesi, Fas, Filistin, Gambiya, Gürcistan, Irak, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kuzey Makedonya, Libya, Macaristan, Maldivler, Moğolistan, Pakistan, Rusya, Sırbistan ve Türkmenistan'dan 200 siyasi parti temsilcileri yer aldı.

 • 03.10.2023 03 Eki 21:23 Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Maldivler'deki yeni devlet başkanını tebrik etti

  Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Maldivler'deki yeni devlet başkanını tebrik etti Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Maldivler'de devlet başkanı seçilen Muhammed Muizzu'ya tebrik mesajı gönderdi. Şi, mesajında Çin ve Maldivler'in dost ülkeler olduğunu vurgulayarak ikili ilişkilerin geliştirilmesi için işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Muizzu ise seçim zaferinin ardından yaptığı konuşmada, Hindistan yanlısı rakibiyle farklı bir politika izleyeceğini ve ülkedeki Hint askeri personelini çıkarmak için süreci başlatacağını belirtti.

 • 03.10.2023 03 Eki 17:22 Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Maldivler Devlet Başkanı seçilen Muhammed Muizzu'yu tebrik etti

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Maldivler Devlet Başkanı seçilen Muhammed Muizzu'yu tebrik etti Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Maldivler Devlet Başkanı seçilen Muhammed Muizzu'ya tebrik mesajı gönderdi. Xi, Çin ile Maldivler arasındaki dostane ilişkilerin uzun bir geçmişe dayandığını vurgulayarak, ikili ilişkilerin gelişimine büyük önem atfettiğini belirtti. Xi, Muizzu ile çalışmaya hazır olduğunu ve geleneksel dostluğu ileriye taşımak için çaba göstereceklerini ifade etti.

 • 03.10.2023 03 Eki 13:05 Maldivler Başkanı Muizzu, Hint askerlerini ülkeden çıkarmakta kararlı

  Maldivler Başkanı Muizzu, Hint askerlerini ülkeden çıkarmakta kararlı Maldivler'deki başkanlık seçimlerini kazanan Muhammed Muizzu, kampanyasındaki sözünü tutacağını ve Hint askeri personelini ülkesinden çıkarmakta kararlı olduğunu belirtti. Muizzu, vatandaşlarının isteği dışında yabancı bir ordunun kalmasına izin vermeyeceğini söyledi. Seçimlerdeki rakibi Hindistan yanlısı olan Muizzu'nin 17 Kasım'da göreve başlaması bekleniyor.

 • 02.10.2023 02 Eki 11:58 Sri Lanka hangi yarım kürede? Sri Lanka'nın konumu ve harita bilgisi

  Sri Lanka hangi yarım kürede? Sri Lanka'nın konumu ve harita bilgisi Hint Okyanusu'nda yer alan Sri Lanka, coğrafi olarak Güney Yarımküre'de bulunur. Hindistan'ın güneyinde yer alan bu ada ülkesi, batıda Maldivler ile komşudur ve tarih boyunca önemli bir ticaret yolu olmuştur. Başkenti Sri Jayawardenepura Kotte olan ülkenin en büyük ve önemli şehri Colombo'dur. Sri Lanka'nın haritasına bakıldığında, ada ülkesinin güney kıyısının düzlüklerle kaplı olduğu ve iç bölgelerin dağlık olduğu görülür.

 • 01.10.2023 01 Eki 18:05 Eski Maldivler Devlet Başkanı Yameen'in hapis cezası ev hapsine çevrildi

  Eski Maldivler Devlet Başkanı Yameen'in hapis cezası ev hapsine çevrildi Eski Maldivler Devlet Başkanı Abdulla Yameen'in hapis cezası, başkanlık seçimlerini kazanan Muhammed Muizzu'nin talebi üzerine ev hapsine çevrildi. Yameen'in cezasının ev hapsine çevrilmesiyle, Muizzu'nin seçim vaadi yerine getirilmiş oldu. Yameen'in bugün gerçekleşen cezaevinden evine nakli, mevcut Devlet Başkanı İbrahim Muhammed Salih tarafından emredildi. Yameen, 2013-2018 yıllarında yaptığı devlet başkanlığı sırasında rüşvet ve kara para aklama suçları nedeniyle hapis cezasına çarptırılmıştı. Muizzu'nin 17 Kasım'da göreve başlaması bekleniyor.

 • 30.09.2023 30 Eyl 23:37 Maldivler'de Muizzu başkanlık seçimlerini kazandı

  Maldivler'de Muizzu başkanlık seçimlerini kazandı Maldivler'in başkenti Male'nin belediye başkanı ve ana muhalefetin başkan adayı Muhammed Muizzu, oyların yüzde 54,06'sını alarak başkanlık seçimlerini kazandı. Muizzu, ikinci tura kalan başkanlık seçimlerini rakibi mevcut Devlet Başkanı İbrahim Muhammed Salih'in önünde tamamladı. Salih, halkı ve Muizzu'yu tebrik etti. Muizzu ise ülke için refah ve garantili egemenlik diledi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 19:48 İran ile Maldivler Diplomatik İlişkileri Yeniden Kurma Kararı Aldı

  İran ile Maldivler Diplomatik İlişkileri Yeniden Kurma Kararı Aldı İran ve Maldivler, 2016'da kopan diplomatik ilişkilerini yeniden başlatma kararı aldıklarını duyurdu. İki ülke, karşılıklı saygı temelinde dostane ilişkileri geliştirme ve işbirliğini güçlendirme konusunda mutabakata vardı. Bu gelişme, İran'ın son dönemde diplomatik ilişkilerini yeniden kurma çabalarının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

 • 16.09.2023 16 Eyl 16:58 Çin, Ulusal Gün Tatili Boyunca İç Hat Yolcu Sayısında Artış Bekliyor

  Çin, Ulusal Gün Tatili Boyunca İç Hat Yolcu Sayısında Artış Bekliyor Çin Sivil Havacılık İdaresi, yaklaşan Ulusal Gün ve Güz Ortası Festivali tatilleri süresince her gün 1,96 milyon iç hat yolcu seyahati gerçekleştirmeye hazırlandığını açıkladı. Bu rakamın 2019'da kaydedilen rakama göre yüzde 17 artış göstermesi bekleniyor. Ayrıca tatil boyunca her gün 14.000 iç hat uçuşu yapılacak ve bu rakamın da 2019'a göre yüzde 18 artış anlamına geldiği belirtildi. Tahminlere göre, sekiz gün boyunca 21 milyondan fazla kişi uçakla seyahat edecek.

 • 15.09.2023 15 Eyl 17:43 Dünyaca ünlü 1.000'den fazla şef "Uluslararası Aşçılar Şampiyonası Klasman Kupası" için yarışacak

  Dünyaca ünlü 1.000'den fazla şef 'Uluslararası Aşçılar Şampiyonası Klasman Kupası' için yarışacak Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olarak yer alacağı 9. Dünya Helal Zirvesi ve 10. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo 2023 kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Aşçılar Şampiyonası'nda, 30 ülkeden 1.

 • 10.09.2023 10 Eyl 12:30 Maldivler'de Başkanlık Seçimi İkinci Tura Kaldı

  Maldivler'de Başkanlık Seçimi İkinci Tura Kaldı Maldivler'de yapılan başkanlık seçiminde adaylar yüzde 50'yi geçemediği için ikinci tur yapılacak. İlk turda Muhammed Muizzu yüzde 46,15 oyla önde görünürken, İbrahim Muhammed Salih yüzde 39,09 oy aldı. İkinci turun 30 Eylül'de yapılması bekleniyor.

 • 05.09.2023 05 Eyl 16:54 Yutong'un apron otobüsleri Suudi Arabistan'a gönderildi

  Yutong'un apron otobüsleri Suudi Arabistan'a gönderildi Çin'in önde gelen otobüs üreticisi Yutong tarafından üretilen 87 apron otobüsünden oluşan bir filo, Suudi Arabistan'a gitmek üzere yola çıktı. Bu, Yutong tarafından verilen en büyük yurtdışı siparişi olarak kaydedildi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 17:31 Bakan Fidan, Maldivler Dışişleri Bakanı Shahid ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

  Bakan Fidan, Maldivler Dışişleri Bakanı Shahid ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Maldivler Dışişleri Bakanı Abdulla Shahid ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 • 26.08.2023 26 Ağu 01:10 Madagaskar'da stadyumda izdiham: 12 ölü, 80 yaralı

  Madagaskar'da stadyumda izdiham: 12 ölü, 80 yaralı Madagaskar'da düzenlenen Hint Okyanusu Ada Oyunları'nın açılış töreninde Barea Stadyumu'na girmeye çalışan kalabalığın neden olduğu izdihamda en az 12 kişi hayatını kaybetti, 80 kişi yaralandı. Etkinliği izlemek için yaklaşık 50 bin kişi stadyuma aynı anda girmeye çalıştı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 16:36 Kazakistan'dan 31 ülkeye her hafta 581 uçak seferi düzenleniyor

  Kazakistan'dan 31 ülkeye her hafta 581 uçak seferi düzenleniyor Kazakistan Kültür ve Spor Bakanlığı, ülkeden yapılan yurt dışı direkt uçuşlara ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Halihazırda Kazakistan'daki havalimanlarından dünyanın 31 ülkesine her hafta 117 güzergahta 581 direkt uçak seferi yapılıyor. Kazakistan, Ankara ve Suudi Arabistan'ın Medine kentini de direkt uçuş rotalarına dahil ederek, yıl sonuna kadar Tel Aviv, Cidde ve Karaçi'ye de direkt uçuşlar başlatmayı planlıyor. Ayrıca Kazak hükümeti, 2025 yılına kadar New York, Mumbai, Hong Kong, Viyana, Tokyo, Singapur, Buhara ve Prag gibi şehirlere de direkt uçuşların yapılması için çalışmalar yürütüyor.

 • 20.08.2023 20 Ağu 16:23 Çin-Güney Asya Fuarı, 56 Milyar Dolarlık Yatırım Anlaşmalarının İmzalanmasıyla Sona Erdi

  Çin-Güney Asya Fuarı, 56 Milyar Dolarlık Yatırım Anlaşmalarının İmzalanmasıyla Sona Erdi KUNMİNG, 20 Ağustos (Xinhua) -- 7. Çin-Güney Asya Fuarı, Pazar günü sona erdi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 13:54 UNICEF: Sıcak Hava Dalgaları Güney Asya'daki Çocukları Tehdit Ediyor

  UNICEF: Sıcak Hava Dalgaları Güney Asya'daki Çocukları Tehdit Ediyor Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), küresel sıcak hava dalgalarının özellikle Güney Asya'daki çocuklar üzerindeki etkisi konusunda uyarıda bulundu. UNICEF, Güney Asya'nın aşırı yüksek sıcaklıklara maruz kalan çocuklarda en yüksek orana sahip bölge olduğunu ve milyonlarca çocuğun yaşamının tehdit altında olduğunu belirtti.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:04 Türkiye'nin gözü yeni nesil turist "dijital göçebeler"de

  Türkiye'nin gözü yeni nesil turist 'dijital göçebeler'de Türkiye yeni turist tipolojisi olarak öne çıkan hem uzaktan çalışan hem de uzun süreli konaklayarak seyahat eden "dijital göçebe" pazarında yer almayı hedefliyor.

 • 07.08.2023 07 Ağu 15:50 Güney Asya'daki Çocukların Dörtte Üçü Aşırı Sıcaklara Maruz Kalıyor

  Güney Asya'daki Çocukların Dörtte Üçü Aşırı Sıcaklara Maruz Kalıyor Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Güney Asya'daki çocukların dörtte üçünün aşırı sıcaklara maruz kaldığını bildirdi. UNICEF'in açıklamasında, yılın en az 83 gününün 35 dereceyi geçtiği Güney Asya'da 18 yaş altı çocukların yüzde 76'sının aşırı sıcaklara maruz kaldığı belirtildi. Açıklamada, aşırı sıcakların çocukların hayatını tehlikeye attığına işaret edildi. UNICEF'in 2021'de yayımladığı çocuk odaklı iklim riski endeksi raporunda Afganistan, Bangladeş, Hindistan, Maldivler ve Pakistan, iklim değişikliğinden etkilenme oranı 'en yüksek' ülkeler arasında yer almıştı.

Advertisement