Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Naci Görür haberleri, Naci Görür son dakika, son dakika Naci Görür

Son Dakika Naci Görür Haberleri

Son dakika Naci Görür haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son naci görür haberleri anında burada.


 • Dün Dün 20:09 Naci Görür, en riskli ilçeleri sayarak uyardı: İstanbul'da deprem olasılığı yüzde 47

  Naci Görür, en riskli ilçeleri sayarak uyardı: İstanbul'da deprem olasılığı yüzde 47 Bursa'nın Gemlik ilçesinde geçtiğimiz hafta yaşanan 5,1 ve 4,5 büyüklüğündeki depremler olası İstanbul depremini yeniden gündeme getirdi. Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'da deprem olasılığının yüzde 47 olduğunu kaydederek, ''Şimdi bu gerçekten çok büyük bir olasılık. Her an İstanbul'da bir deprem olabilir.'' ifadelerini kullandı. Görür, Zeytinburnu, Büyükçekmece, Küçükçekmece çevreleri ve onun denize yakın olan bölgelerinin megakentteki en tehlikeli yerler olduğunu söyledi.

 • 08.12.2023 08 Ara 13:14 Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: Kayseri'yi tehdit eden büyük depremler öngörülmüyor

  Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: Kayseri'yi tehdit eden büyük depremler öngörülmüyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen, Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür'ün Kayseri'nin deprem riskiyle ilgili açıklamalarına cevap vererek, Kayseri'yi tehdit eden büyük depremlerin şu anda öngörülmediğini belirtti. Evsen, Kayseri'nin tarihindeki en büyük depremlerin 6.2 büyüklüğünde olduğunu ve Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından yapılan çalışmalarda muhtemel bir deprem büyüklüğünün 6.5 olduğunu ifade etti.

 • 08.12.2023 08 Ara 09:44 Kahramanmaraş'ta deprem üretecek bir fay yok

  Kahramanmaraş'ta deprem üretecek bir fay yok Jeoloji Mühendisi Mehmet Kuruçay, Kahramanmaraş'ta şehir merkezinde deprem üretecek bir fay olmadığını ve 60 bine yakın artçı deprem kaydedildiğini söyledi. Uygun olmayan alanlar hakkında da bilgi veren Kuruçay, binaların yıkılmaması için daha düşük katlı yapılar yapılması gerektiğini belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:35 Naci Görür, ağlayarak 18 il sıraladı: Kaderleri Hatay ve Maraş gibi olacak

  Naci Görür, ağlayarak 18 il sıraladı: Kaderleri Hatay ve Maraş gibi olacak Daha önce deprem konusunda yaptığı tespitlerle adından söz ettiren Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, 18 ili tek tek sıralayarak ''Bu illerin kaderi üzülerek söylüyorum, Maraş ve Hatay gibi olacak'' dedi. Naci Görür'ün bunları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:10 İTÜ Öğretim Üyesi: Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınmalı

  İTÜ Öğretim Üyesi: Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınmalı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaparak, Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınması gerektiğini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:00 İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum

  İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum Bursa Gemlik'te meydana gelen ve İstanbul dahil birçok ilde hissedilen 5.1 şiddetindeki depremle ilgili bir değerlendirmede bulunan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, ''Deprem muhtemelen Zeytinbağı Fayı'nın Gemlik Körfezi içindeki kısmında oldu. Bu fay Kuzey Anadolu Fayı'nın güney kolunun bir parçası. Biz şimdi depremi kuzey kolda bekliyoruz. Şu an bir sıkıntı görmüyorum ama Gemlik'te önlem alınarak bu yerleşim alanı deprem dirençli hale getirilmelidir'' dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:56 Prof. Dr. Naci Görür, 'Depreme Dirençli Kent Esenyurt' Programında Konuştu: "Bütün Belediyelerden Bekliyoruz"

  Prof. Dr. Naci Görür, 'Depreme Dirençli Kent Esenyurt' Programında Konuştu: 'Bütün Belediyelerden Bekliyoruz' Depreme Dirençli Kent Esenyurt programında sanayicilere seslenen Prof. Dr. Naci Görür, “Türkiye’de ilk kez bir belediye başkanı ilçesini deprem dirençli kent haline getirmek için benimle çalışmak istedi. Böyle bir çalışmanın belediye tarafından ısrarla ve gönül vererek yapılmak istenmesi hepimizin minnet duyacağı bir şey. Keşke bütün belediyeler, bütün kurum ve kuruluşlar aynı duyarlılıkta olsa” dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:39 Naci Görür'den uyarı: O ilçede 8 şiddetinde deprem bekliyoruz, evler zor ayakta kalır

  Naci Görür'den uyarı: O ilçede 8 şiddetinde deprem bekliyoruz, evler zor ayakta kalır Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'un Silivri ilçesiyle ilgili yaptığı açıklamada ''Silivri'de 8 şiddetinde deprem bekleniyor. 8 s¸iddetinde ki bir deprem ku¨c¸u¨k degˆildir. Eğer, yu¨ksek binalar yaparsanız, o binaların ara kesiti olan temelle zemin arasındaki ilis¸kiyi iyi sagˆlayamazsanız, iyi mu¨hendislik hizmeti vermezseniz iyi malzeme kullanmazsanız iyi planlama yapmazsanız Silivri'de evler zor ayakta kalır'' dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:00 Prof. Dr. Naci Görür: Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz

  Prof. Dr. Naci Görür: Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz.

 • 28.11.2023 28 Kas 22:29 Prof. Dr. Naci Görür'den Tunceli'ye uyarı: Bu fay deprem üretirse büyüklüğü 7,4'e çıkabilir

  Prof. Dr. Naci Görür'den Tunceli'ye uyarı: Bu fay deprem üretirse büyüklüğü 7,4'e çıkabilir Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür katıldığı canlı yayında, ''Yakın vadede tehlike gördüğünüz fay hattı var mı?'' sorusuna korkutan bir cevap verdi. Tunceli'yi işaret eden Görür, ''Ben ilk kez söyleyeceğim. Türkiye'de Tunceli tehdit altında. Çünkü Erzincan-Karlıova arasında Yedisu fayı var. 250 senede bir deprem üretme periyodu var. Bu fay deprem üretirse 7,4'e kadar deprem çıkabilir. Eli kulağında, şakası yok'' dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 15:56 Depreme Dirençli Kent Esenyurt programının ikincisi gerçekleşti

  Depreme Dirençli Kent Esenyurt programının ikincisi gerçekleşti Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen 'Depreme Dirençli Kent Esenyurt' programında konuşan Prof. Dr. Naci Görür, "Depremle baş etmenin tek yolu deprem dirençli yerler yapmak.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:47 Hatay'da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem sonrası Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama

  Hatay'da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem sonrası Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, artçı deprem olduğunu ve telaşa gerek olmadığını belirtti. Deprem, komşu illerde de hissedildi ve vatandaşlar arasında tedirginlik yarattı.

 • 08.11.2023 08 Kas 16:57 Prof. Dr. Naci Görür: Asıl beka meselesi deprem

  Prof. Dr. Naci Görür: Asıl beka meselesi deprem MARMARA Denizi'nde dün yaşanan depremi değerlendiren Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da dün olan deprem bizim beklediğimiz Kuzey Anadolu Fayının(KAF) kuzey kolu üzerinde değil. Aksine KAF fayının güney kolu üzerinde oldu.

 • 08.11.2023 08 Kas 15:16 Naci Görür İstanbul deprem açıklaması nedir? Naci Görür Marmara deprem yorumu ne?

  Naci Görür İstanbul deprem açıklaması nedir? Naci Görür Marmara deprem yorumu ne? Ünlü jeolog Naci Görür, İstanbul'da beklenen deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Görür, depremin ne zaman gerçekleşeceğine dair tahminlerini ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi. Peki, Naci Görür İstanbul deprem açıklaması nedir? Naci Görür Marmara deprem yorumu ne? İşte detaylar...

 • 08.11.2023 08 Kas 07:38 Naci Görür'den Marmara depremiyle ilgili açıklama: Öncü falan demek, spekülasyon yapmak doğru değil

  Naci Görür'den Marmara depremiyle ilgili açıklama: Öncü falan demek, spekülasyon yapmak doğru değil Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, dün gece saatlerinde Marmara Denizi'nde meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstanbul ve birkaç kentte hafif şekilde hissedilen deprem için Görür, ''Deprem, deprem beklediğimiz KAF'ın kuzey kolunda olmadı. Aksine Erdek kuzeyinden geçen mormal atım bileşeni olan güney kolu üzerinde oldu. Öncü falan demek, spekülasyon yapmak doğru değil'' dedi.

 • 04.10.2023 04 Eki 16:21 Prof. Dr. Naci Görür: Depremler Durmaz, Durmayacak, Durdurulamaz

  Prof. Dr. Naci Görür: Depremler Durmaz, Durmayacak, Durdurulamaz İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'de deprem farkındalığının yetersiz olduğunu ve deprem dirençli yerleşim alanlarının önemini vurguladı. Görür, depremlerin durdurulamayacağını ve ülkenin deprem dirençli hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 20:18 Naci Görür: "Aklımızı Başımıza Toplayıp Deprem Belasını Bilimin Işığı Altında Halletmemiz Lazım. Depremi Durduramayız Ama Yıkım, Ölüm Kaderimiz...

  Naci Görür: 'Aklımızı Başımıza Toplayıp Deprem Belasını Bilimin Işığı Altında Halletmemiz Lazım. Depremi Durduramayız Ama Yıkım, Ölüm Kaderimiz... Prof. Dr. Naci Görür, Safranbolu’da düzenlenen “Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem - Afet Zirvesi”nde; “Millet olarak aklımızı başımıza toplayıp şu deprem belasını bize yakışır bir şekilde bilimin ışığı altında halletmemiz lazım. Depremi durduramayız ama depremde yıkım, afet ve ölüm kaderimiz değildir” dedi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 19:27 Prof. Dr. Naci Görür: Karabük fayı 7 ve üzeri deprem üretebilir

  Prof. Dr. Naci Görür: Karabük fayı 7 ve üzeri deprem üretebilir İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Karabük fayının jeolojik özelliklerini inceleyerek, yılda 1 santimetre hareket eden fayın 500 senede 5 metre hareket ettiğini ve bu hareketin 7 ve üzeri depremlere neden olabileceğini belirtti. Kentlerin depremlere karşı hazırlıklı hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Görür, halkın deprem farkındalığının artması ve yerel yönetimlerin jeolojik ve jeofizik özellikleriyle fayları incelemesi gerektiğini söyledi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 18:36 ''İstanbul'da 7,6 deprem bekliyoruz'' diyen Naci Görür, Kumburgaz ve Adalar faylarını işaret etti

  ''İstanbul'da 7,6 deprem bekliyoruz'' diyen Naci Görür, Kumburgaz ve Adalar faylarını işaret etti Olası İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, Marmara fayına bağlı kolların stres biriktirdiğini gözlemlediklerini söyledi. Görür, ''Bu fay kilitli ve stres biriktiriyor. Kumburgaz ya da Adalar fayının kırılmasını bekliyoruz. Kırılırsa oluşacak depremin büyüklüğü 7,2 ile 7,6 arasında. Demek ki İstanbul'da minimum 7,2'lik deprem bekliyoruz.'' dedi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 17:53 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi'nde Deprem Konusu Ele Alındı

  2. Uluslararası Sigorta Zirvesi'nde Deprem Konusu Ele Alındı Türkiye Sigorta Birliği'nin düzenlediği 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi'nin ikinci gününde deprem konusu ele alındı. Zirvede yapılan konuşmalarda, depreme hazırlıklı olmanın önemi vurgulandı ve İstanbul'un dirençli hale getirilmesi için çeşitli çözümler tartışıldı. Ayrıca, sigorta sektörünün deprem riskini yönetmek için kullanabileceği araçlar ve yapısal olmayan etkilerin de dikkate alınması gerektiği üzerinde duruldu.

 • 23.09.2023 23 Eyl 16:29 Naci Görür'den Tunceli için deprem uyarısı: Fay hattının zamanı dolmuş veya dolmak üzere

  Naci Görür'den Tunceli için deprem uyarısı: Fay hattının zamanı dolmuş veya dolmak üzere Bilim Akademisi Kurucu Üyesi ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tunceli'de katıldığı deprem sempozyumunda, Kuzey Anadolu fayının bir bölümü olan Yedisu fayının çok etkin ve hızlı olduğunu belirterek, Tunceli'yi etkileyebilecek ciddi bir durum olduğunu söyledi. Prof. Dr. Görür, Tunceli'nin deprem faylarının ortasında olduğunu ve yerleşim alanlarını depreme karşı dirençli yapmanın önemli olduğunu vurguladı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 22:24 Türkiye'de Afet Bakanlığı Kurulması Gerekiyor

  Türkiye'de Afet Bakanlığı Kurulması Gerekiyor Bilim Akademisi Kurucu Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'nin depremle baş etme zamanının geldiğini belirterek, Türkiye'de Afet Bakanlığı'nın kurulması gerektiğini söyledi. Görür, ciddi bir bakanlık kurulması, liyakata dayalı bir yapılanma, ciddi bütçe ve anayasal bir yapıyla Türkiye'nin 10-15 senede depreme hazırlanabileceğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin her metrekaresinin ciddi 7 ve üzeri deprem üretebilecek potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 20:05 Depremde dirençli kentler için çalışmalar değerlendirildi

  Depremde dirençli kentler için çalışmalar değerlendirildi İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'de meydana gelen depremler ile şehirlerin depreme dirençli hale getirilmesi çalışmalarının değerlendirildiği bir çalıştayda konuştu. Görür, depremi durdurmanın mümkün olmadığını belirterek, kentlerin deprem dirençli hale dönüştürülmesi gerektiğini vurguladı. Diyarbakır'ın zemininin genel olarak sağlam olduğunu ifade eden Görür, temellerin bazalt üzerine yapılması gerektiğini söyledi ve depremde dirençli kentler için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 19:51 Depreme Dirençli Yapılar İçin Zemin Analizi Önemli

  Depreme Dirençli Yapılar İçin Zemin Analizi Önemli İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, yapıların zeminden ayrı düşünülmemesi gerektiğini belirterek, depreme dirençli yapılar için zemin analizinin önemli olduğunu vurguladı. Depreme Dirençli Kentler Çalıştayı'nda konuşan Görür, fay hatlarının geçtiği bölgelerde yerel yönetimlerin ve üniversitelerin fay analizi ve deprem analizi yapmasının önemine dikkat çekti. Ayrıca, deprem konusunda halkın da duyarlılık göstermesi gerektiğini söyledi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 12:46 Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen, Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'ü Kayseri'ye davet etti

  Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen, Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'ü Kayseri'ye davet etti Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen, Kayseri'nin canlı fay üzerinde olduğunu söyleyen Prof. Dr. Naci Görür'ü Kayseri'ye davet etti. Evsen, farklı fayların deprem üretme potansiyellerinin bilinmesi gerektiğini belirtti.

 • 29.08.2023 29 Ağu 10:31 Naci Görür, Konya'daki 4.8'lik depremin ardından o fay hattına dikkat çekti

  Naci Görür, Konya'daki 4.8'lik depremin ardından o fay hattına dikkat çekti Konya'nın Kulu ilçesinde 4.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Naci Görür'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Görür, ''Yakınlarda aynı bölgede aynı büyüklükte deprem Çandır- Selçuklu'da olmuştu. Bugünkü deprem muhtemelen Eskişehir Fay Zonunun devamında oluştu'' dedi.

 • 27.08.2023 27 Ağu 22:27 Naci Görür, ''Beklentim değişti'' diyerek Kayseri'yi uyardı: Canlı fayın üzerinde oturuyorlar

  Naci Görür, ''Beklentim değişti'' diyerek Kayseri'yi uyardı: Canlı fayın üzerinde oturuyorlar Kahramanmaraş depremlerinin her şeyi etkilediğini, fayların stres alanını değiştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Naci Görür, ''Deprem beklentim değişti'' dedi. Kayseri'ye dikkat çeken Görür, ''Mesela Kayseri'de deprem oldu. Ama kimileri de çıkıyor; 'Kayseri'de 7 büyüklükte deprem olmaz' diyor. Kayseri halbuki canlı bir fayın üzerinde oturuyor. Üzerinde oturduğu fay 700 kilometre uzunluğunda.'' ifadelerini kullandı.

 • 23.08.2023 23 Ağu 16:11 Naci Görür deprem açıklaması! Naci Görür Bingöl deprem yorumu nedir?

  Naci Görür deprem açıklaması! Naci Görür Bingöl deprem yorumu nedir? Ünlü jeoloji profesörü Naci Görür, Bingöl'de meydana gelen deprem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Görür'ün deprem yorumu ve gelecek dönemde olası depremler hakkındaki öngörüleri merak konusu oldu. Peki, Naci Görür Bingöl deprem yorumu nedir? İşte detaylar...

 • 23.08.2023 23 Ağu 15:41 Bingöl'de meydana gelen 4.2'lik depremin ardından Naci Görür bir bölgeyi uyardı

  Bingöl'de meydana gelen 4.2'lik depremin ardından Naci Görür bir bölgeyi uyardı Bugün Bingöl'de AFAD tarafından 4.2 büyüklüğünde ve 8.47 km derinliğinde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür, bölgede stres transferlerinin olduğunu ve daha önce uyarıda bulunduklarını belirtti. Depremin yerleşim alanları için deprem dirençli yapı çalışmalarının başlamasını önerdi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 20:24 Prof. Dr. Naci Görür'den olası İstanbul depremi uyarısı: 14 barajın 7'si çok tehlikeli

  Prof. Dr. Naci Görür'den olası İstanbul depremi uyarısı: 14 barajın 7'si çok tehlikeli Jeolog ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'daki 14 tane barajın, 7'sinin çok tehlikeli olduğunu söyledi. Görür, "Yani bu depremi çıkartır veya çıkartmaz. Ayrıca İstanbul'da en az yüz milyon ton atık çıkar. Atık dediğim olur. Bunun için de asbest de dahil, parlayıcı, patlayıcı, toksin, kimyevi maddelerin hepsi. Bunları şimdiden, uluslararası yöntemlere göre nasıl bertaraf edeceğiz? Nasıl bunları ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:31 Prof. Dr. Naci Görür'den 17 Ağustos'un yıl dönümünde olası Marmara depremine yönelik önemli uyarı

  Prof. Dr. Naci Görür'den 17 Ağustos'un yıl dönümünde olası Marmara depremine yönelik önemli uyarı 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde olası Marmara depremini değerlendiren Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Olası bir depremde İstanbul kendi kendine yetemez çünkü hastanelerin ne kadar çalışacağı, itfaiyenin ne kadar çalışacağı meçhul.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:28 Naci Görür'den korkutan İstanbul senaryosu! Rakam verip "Büyük kaos" vurgusu yaptı

  Naci Görür'den korkutan İstanbul senaryosu! Rakam verip 'Büyük kaos' vurgusu yaptı 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde olası Marmara depremini değerlendiren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Olası bir depremde İstanbul kendi kendine yetemez çünkü hastanelerin ne kadar çalışacağı, itfaiyenin ne kadar çalışacağı meçhul. İstanbul'da büyük bir kaos söz konusu olabilir" dedi. Görür ayrıca İstanbul'da 7 ve üzerinde bir deprem olasılığının yüzde 64 olduğunu da aktardı.

 • 12.08.2023 12 Ağu 16:10 PROF. DR. NACİ GÖRÜR: SIKIŞMAYA BAĞLI DEPREMLERİN GÖRECELİ OLARAK ARTIŞINI BEKLEYEBİLİRİZ

  PROF. DR. NACİ GÖRÜR: SIKIŞMAYA BAĞLI DEPREMLERİN GÖRECELİ OLARAK ARTIŞINI BEKLEYEBİLİRİZ Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından bölgede sarsıntılar sürüyor.

 • 12.08.2023 12 Ağu 11:04 Naci Görür, Celal Şengör'e böyle sahip çıktı: ''İstanbul'u terk ediyorum'' derken, farkındalık yaratmak istedi

  Naci Görür, Celal Şengör'e böyle sahip çıktı: ''İstanbul'u terk ediyorum'' derken, farkındalık yaratmak istedi Prof. Dr. Celal Şengör'ün beklenen deprem nedeniyle ''İstanbul'u terk ediyorum'' sözleri gündem olmuştu. Şengör'ün çıkışıyla ilgili konuşan Prof. Dr. Naci Görür, ''Celal aslında halka bir farkındalık yaratmak nezdiyle onu söylemiştir. Zaten Türkiye'yi de terk etmiyor, hayatını bu ülkeye hizmet etmeye adamış bir bilim adamı. Mesela Celal isterse yurt dışında herhangi bir üniversitede çok rahatlıkla profesyonellik kadrosuna otururdu'' dedi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 22:36 İTÜ Öğretim Üyesi: Malatya'daki Depremler Yeni Fayı İşaret Ediyor

  İTÜ Öğretim Üyesi: Malatya'daki Depremler Yeni Fayı İşaret Ediyor İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Malatya'da meydana gelen 4,3 ve 5,3 büyüklüklerindeki depremlerle ilgili açıklama yaparak, bu depremlerin yeni bir fay hattını işaret ettiğini belirtti. Görür, Öncü-Yeşilyurt depreminin İkizce-Yeşilyurt depreminin öncüsü olabileceğini ifade etti ve bu fayların MTA haritasında yer almadığını söyledi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 22:10 Peş peşe depremler sonrası Naci Görür'den 4 ile uyarı: Hareketlilik olabilir

  Peş peşe depremler sonrası Naci Görür'den 4 ile uyarı: Hareketlilik olabilir Bugün peş peşe Diyarbakır, Antalya ve Malatya'da depremler meydana geldi. Bu sarsıntılar sonrası bir televizyon kanalına konuk olan yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür; Adana, Kayseri, Adıyaman ve Hakkari'yi uyardı. Bu illerin Doğu Anadolu fayının bulunduğu bölgeye yakın olduğuna dikkat çeken Görür, "Bu illerde birtakım hareketlilik olabilir" ifadelerini kullandı.

 • 06.08.2023 06 Ağu 07:54 Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul depremi 7,2 ila 7,6 büyüklüğünde olacak

  Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul depremi 7,2 ila 7,6 büyüklüğünde olacak Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, olası İstanbul depreminin büyüklüğünü ve etkilerini açıkladı. Görür'e göre, deprem öncelikle Kumburgaz Fayı'nda olacak ve 7,2 ila 7,6 büyüklüğünde olacak. Bu deprem, 6 Şubat'taki depremden daha büyük zararlar verecek ve 2,5 milyon insan risk altında olacak. Görür, İstanbul'un depreme hazır olmadığını ve hükümet ile belediyenin işbirliği olmadan bu sorunun çözülemeyeceğini belirtti.

 • 02.08.2023 02 Ağu 08:35 Konya, İzmir, Erzurum! Peş peşe meydana gelen depremlerin ardından Naci Görür'den uyarı geldi

  Konya, İzmir, Erzurum! Peş peşe meydana gelen depremlerin ardından Naci Görür'den uyarı geldi Dün akşam saatlerinde peş peşe Konya'da 5, İzmir'de ise 3.9 büyüklüğündeki depremlerin ardından saatler sonra Erzurum'da da 4.1 şiddetinde bir sarsıntı gerçekleşti. Prof. Dr. Naci Görür ise 6 Şubat depremlerini hatırlatarak, "6 Şubat depremleri sonucu sıkışan Doğu Anadolu'da bu depremler beklenebilir." dedi.

 • 26.07.2023 26 Tem 11:00 PROF. DR. NACİ GÖRÜR: ADANA BÖLGESİ HALA HASSASİYETİNİ KORUYOR

   PROF. DR. NACİ GÖRÜR: ADANA BÖLGESİ HALA HASSASİYETİNİ KORUYOR BİLİM Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Adana için uyarıda bulunmuştu.

 • 26.07.2023 26 Tem 10:12 Prof. Dr. Naci Görür: Adana bölgesi hala hassasiyetini koruyor

  Prof. Dr. Naci Görür: Adana bölgesi hala hassasiyetini koruyor BİLİM Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Adana için uyarıda bulunmuştu.

 • 26.07.2023 26 Tem 10:06 Adana depreminden sonra Naci Görür'den yeni uyarı! İstanbul için de bir tahmini var

  Adana depreminden sonra Naci Görür'den yeni uyarı! İstanbul için de bir tahmini var Dün Adana'da meydana gelen 5.5'lik depremi değerlendiren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Adana bölgesi hala hassasiyetini koruyor. Daha büyük ve daha küçük deprem olacaktır. Belli bir süreye kadar belli bir sıklıkla olacaktır" dedi. Olası İstanbul depremi için de konuşan Görür, "Minimum 7.2, maksimum 7.6. Kuzey Anadolu fayının kuzey kolunun kırılmasını bekliyoruz. İstanbul'da depremin yaklaştığı kesin" dedi.

 • 25.07.2023 25 Tem 10:04 Naci Görür, Adana'daki depremden sonra Savrun fayına dikkat çekti: Stres alanlarında değişim var

  Naci Görür, Adana'daki depremden sonra Savrun fayına dikkat çekti: Stres alanlarında değişim var Adana'nın 5.5 şiddeti ile sallanmasının ardından Profesör Naci Görür, 2 gün önce dikkat çektiği Savrun fayını yeniden işaret etti. 6 Şubat depremlerinin ardından bölgede değişimler olduğunu belirten Görür, "Adana depremi Saimbeyli ve Savrun Faylarının yakınlaşma bölgesinde, muhtemelen Savrun zonunda. 6 Şubat depremlerinden sonra bölgede fay kuşakları üzerindeki stres alanlarında değişim var" dedi.

 • 12.07.2023 12 Tem 04:25 Prof. Dr. Naci Görür: Marmara ve Bursa için büyük deprem bekliyoruz

  Prof. Dr. Naci Görür: Marmara ve Bursa için büyük deprem bekliyoruz Gemlik Belediyesi'nin Afet Zararlarını Azaltma Çalıştayı'nda konuşan Prof. Dr. Naci Görür, Marmara ve Bursa için büyük bir deprem beklediklerini söyledi. Adalar ve Kumburgaz fayının kırılmasını ve Kuzey Anadolu fayının kuzey fayının kırılmasını beklediklerini belirten Görür, minimum 7.2 ile 7.6 büyüklüğünde bir deprem beklediklerini ifade etti. Gemlik ve Bursa'nın birinci derece deprem riski taşıdığını vurgulayan Görür, ülkede depreme hazırlık konusunda yeterli önlemlerin alınmadığını dile getirdi.

 • 12.07.2023 12 Tem 04:11 Prof. Dr. Naci Görür'den önemli uyarı: Marmara'da minimum 7.2 ile 7.6'ya varacak deprem bekliyoruz

  Prof. Dr. Naci Görür'den önemli uyarı: Marmara'da minimum 7.2 ile 7.6'ya varacak deprem bekliyoruz Prof. Dr. Naci Görür, afetlerle ilgili katıldığı bir programda önemli açıklamalar yaptı. Marmara'da beklenen depremle ilgili konuşan Görür, "Adalar ve Kumburgaz fayının kırılmasını bekliyoruz. Kuzey Anadolu fayının kuzey fayının kırılmasını bekliyoruz. Minimum 7.2 ile 7.6'ya varacak deprem bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 • 11.07.2023 11 Tem 23:31 Prof. Dr. Naci Görür: Marmara ve Bursa için büyük deprem bekliyoruz

  Prof. Dr. Naci Görür: Marmara ve Bursa için büyük deprem bekliyoruz Gemlik Belediyesi'nin Afet Zararlarını Azaltma Çalıştayı'nda konuşan Prof. Dr. Naci Görür, Marmara ve Bursa için büyük bir deprem beklediklerini söyledi. Adalar ve Kumburgaz fayının kırılmasını ve Kuzey Anadolu fayının kuzey fayının kırılmasını beklediklerini belirten Görür, minimum 7.2 ile 7.6 büyüklüğünde bir deprem beklediklerini ifade etti.

 • 07.07.2023 07 Tem 09:45 Depremlerde Su Yalıtımı ve Bina Güvenliği Arasındaki İlişki Araştırıldı

  Depremlerde Su Yalıtımı ve Bina Güvenliği Arasındaki İlişki Araştırıldı KAHRAMANMARAŞ depremlerinin ardından, su yalıtımı ve bina güvenliği arasındaki ilişkiye dair Türkiye genelinde 26 ili kapsayan bir araştırma yapıldı. Araştırmaya göre, her 100 kişiden 45'i oturduğu binada su yalıtımı olup olmadığını bilmiyor. Su yalıtımının olmadığı veya standartlara uygun yapılmadığı binalardaki demir donatıların taşıma kapasitesi 10 yılda yüzde 66 oranında azalıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 28.4'ü oturduğu binada su sızıntısı küf gibi problemlerin olduğunu söylüyor. Sadece yüzde 2.2'si ise, binanın depreme karşı dayanıklılığında su yalıtımının önemli olduğunu düşünüyor. Araştırma sonuçlarına göre, su yalıtımı ve depremin binalara etkisi arasındaki ilişki önemli bir konudur ve binaların temeli olan su yalıtımı, depremin vereceği zararı azaltmaktadır.

 • 06.07.2023 06 Tem 17:08 Su Yalıtımı ve Bina Güvenliği Araştırması Sonuçları Açıklandı

  Su Yalıtımı ve Bina Güvenliği Araştırması Sonuçları Açıklandı KAHRAMANMARAŞ depremlerinin ardından, su yalıtımı ve bina güvenliği arasındaki ilişkiye dair Türkiye genelinde 26 ili kapsayan bir araştırma yapıldı. Araştırmaya göre, her 100 kişiden 45'i oturduğu binada su yalıtımı olup olmadığını bilmiyor. Su yalıtımının olmadığı veya standartlara uygun yapılmadığı binalardaki demir donatıların taşıma kapasitesi 10 yılda yüzde 66 oranında azalıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 28.4'ü oturduğu binada su sızıntısı küf gibi problemlerin olduğunu söylüyor. Sadece yüzde 2.2'si ise, binanın depreme karşı dayanıklılığında su yalıtımının önemli olduğunu düşünüyor.

 • 06.07.2023 06 Tem 17:07 Su Yalıtımı ve Bina Güvenliği Araştırması Sonuçları Açıklandı

  Su Yalıtımı ve Bina Güvenliği Araştırması Sonuçları Açıklandı KAHRAMANMARAŞ depremlerinin ardından, su yalıtımı ve bina güvenliği arasındaki ilişkiye dair Türkiye genelinde 26 ili kapsayan bir araştırma yapıldı. Araştırmaya göre, her 100 kişiden 45'i oturduğu binada su yalıtımı olup olmadığını bilmiyor. Su yalıtımının olmadığı veya standartlara uygun yapılmadığı binalardaki demir donatıların taşıma kapasitesi 10 yılda yüzde 66 oranında azalıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 28.4'ü oturduğu binada su sızıntısı küf gibi problemlerin olduğunu söylüyor. Sadece yüzde 2.2'si ise, binanın depreme karşı dayanıklılığında su yalıtımının önemli olduğunu düşünüyor.

 • 23.06.2023 23 Haz 11:02 Prof. Dr. Naci Görür İstanbul'da 5 ilçeye dikkat çekti

  Prof. Dr. Naci Görür İstanbul'da 5 ilçeye dikkat çekti İSTANBUL'da beklenen depremle ilgili İBB tarafından yapılan çalışmalarda en çok riskli yapının Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Esenyurt'a olduğu belirlendi.

 • 23.06.2023 23 Haz 11:01 Olası İstanbul depremiyle ilgili konuşan Naci Görür, 5 ilçeye dikkat çekti: Ağır hasar alacak

  Olası İstanbul depremiyle ilgili konuşan Naci Görür, 5 ilçeye dikkat çekti: Ağır hasar alacak Olası İstanbul depremiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Avrupa yakası zemin ve jeolojik formasyon itibariyle Asya yakasından daha fazla zarar görecek. İstanbul'da deprem gözetildiği zaman en fazla dikkat edilecek ilçeler arasında Büyükçekmece, Küçükçekmece, Esenyurt, Fatih ve Zeytinburnu yer alıyor. Çünkü bu bölgelerde zemin, göreceli olarak iyi durumda değil" ifadelerini kullandı.

Advertisement