SON DAKİKA OMBUDSMAN HABERLERİ

Son Dakika Ombudsman Haberleri

 • 16 Kasım 2018 01:04 Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Paris'te Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Paris'te Malkoç, Fransa Ulusal Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkan Vekili Jacques ve Fransa Ombudsmanı Jacques Toubon ile ayrı ayrı görüştükten sonra Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin'in ev sahipliğinde Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu
 • 15 Kasım 2018 23:58 Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Paris'te Malkoç, Fransa Ulusal Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkan Vekili Jacques ve Fransa Ombudsmanı Jacques Toubon ile ayrı ayrı görüştükten sonra Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin'in ev sahipliğinde Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu
 • 15 Kasım 2018 18:07 KKTC'nin Kuruluşunun 35. Yıl Dönümü Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, KKTC'nin kuruluşunun 35'inci yıl dönümü dolayısıyla KKTC Ombudsmanı Emine Dizdarlı'ya tebrik mesajı gönderdi.
 • 15 Kasım 2018 18:00 Kamu Başdenetçisi Malkoç, KKTC'nin 35'inci Kuruluş Yıldönümünü Kutladı Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 35. yıldönümü vesilesiyle Kuzey Kıbrıs Ombudsmanı Emine Dizdarlı’ya tebrik mesajı gönderdi.
 • 13 Kasım 2018 11:21 Kdk Çağrı Merkezi Kuracak Buna göre, Türkiye genelinde kurumun tanıtımının yapıldığı "Ombudsman Halkla Buluşuyor" toplantılarını 2019'da da sürdürecek KDK, 20 ilde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelecek
 • 12 Kasım 2018 14:45 TBMM Başkanı Yıldırım: Ivır Zıvır İşler, Ufak Tefek Meseleler İçin Mahkeme Kapılarında Ömür... TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda, "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi"nin açılış töreninde konuştu
 • 12 Kasım 2018 14:42 TBMM Başkanı Yıldırım: Ivır Zıvır İşler, Ufak Tefek Meseleler İçin Mahkeme Kapılarında Ömür... TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda, "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi"nin açılış töreninde konuştu
 • 12 Kasım 2018 13:32 Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Meclis Başkanı Binali Yıldırım, "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın... Meclis Başkanı Binali Yıldırım, "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi" programında konuştu.
 • 12 Kasım 2018 12:22 TBMM Başkanı Yıldırım: TBMM Başkanı Yıldırım: "Yaptığımız Tespitler İnsan Hakları Konusunda Çifte Standartın Halen Devam... - TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın konuşması ANKARA- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi"nin açılış törenine katıldı.
 • 12 Kasım 2018 12:03 TBMM Başkanı Yıldırım: TBMM Başkanı Yıldırım: "İnsan Hakları Dinamik Bir Kavramdır" - TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın konuşması ANKARA- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi"nin açılış törenine katıldı.
 • 12 Kasım 2018 11:30 TBMM Başkanı Yıldırım: TBMM Başkanı Yıldırım: "İnsan Hakkı En Temel Haktır" - TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın konuşması ANKARA- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda "İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi"nin açılış törenine katıldı.
 • 09 Kasım 2018 13:21 Hayvan Hakları İçin Hayvan Hakları İçin "Ombudsmanlık" Önerisi Erol Ulusoy şunları söyledi: "Hayvan Hakları Ombudsmanı, sadece hayvan hakları konusunda görev yapacak ve Hayvanları Koruma Kanunu'nun uygulanmasını denetleyecek bir makam olarak düşünüldü
 • 09 Kasım 2018 11:04 Uzmanlardan 'Hayvan Hakları Ombudsmanlığı' Teklifi Uzmanlardan 'Hayvan Hakları Ombudsmanlığı' Teklifi Uzmanlardan 'Hayvan Hakları Ombudsmanlığı' teklifiİSTANBUL, (DHA) - İSTANBUL Aydın Üniversitesi (İAÜ) Hukuk Fakültesi, 8 Kasım 2018 günü 'Hukuki ve Psikolojik Boyutuyla Hayvan Hakları ve Korunması' başlıklı panelde, hayvan haklarına dikkat çekilerek, Mecliste görüşülecek Kanun Kasarısına ek...
 • 09 Kasım 2018 10:58 Uzmanlardan 'Hayvan Hakları Ombudsmanlığı' Teklifi İSTANBUL Aydın Üniversitesi (İAÜ) Hukuk Fakültesi, 8 Kasım 2018 günü 'Hukuki ve Psikolojik Boyutuyla Hayvan Hakları ve Korunması' başlıklı panelde, hayvan haklarına dikkat çekilerek, Mecliste görüşülecek Kanun Kasarısına ek olarak Hayvan Hakları Ombudsmanlığı'nın hayata geçirilmesi önerildi.
 • 08 Kasım 2018 19:58 ABD ve Avrupa'da Irkçılık, Yabancı Düşmanlığı ve İslamofobi Yaygınlaşıyor" Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, ABD ve Avrupa'da göçü önlemek için askeri tedbirler alındığını ve teller örüldüğünü belirterek "ABD ve Avrupa'da ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslamofobi yaygınlaşmaktadır.
 • 07 Kasım 2018 15:04 Van'da Van'da "Ahilik Medeniyeti ve Ticaret Ahlakı" Konferansı Van İl Müftülüğü tarafından “Ahilik Medeniyeti ve Ticaret Ahlakı” konulu konferans düzenlendi.
 • 07 Kasım 2018 09:32 Beü, Türkiye Gençlik Zirvesine Katıldı Beü, Türkiye Gençlik Zirvesine Katıldı Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Ombudsmanlık Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bartik, Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) tarafından "Gençlik ve Sosyal Girişimcilik" temasıyla düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesine katıldı.
 • 01 Kasım 2018 19:02 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, 2017 Yılı Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Raporu Hakkında Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Raporu görüşüldü.
 • 31 Ekim 2018 13:08 Kdk'ye En Çok Başvuru İstanbul'dan Ombudsmanlığa 2018 yılında gelen başvuruların en fazla 16'lık oranla İstanbul'dan olduğu bildirilerek, şunlar kaydedildi: "KDK, yeni yılda da 15 milyon İstanbullu için öğrencilerle, STK'larla, kamu kurumlarıyla, vatandaşlarla ve muhtarlarla bir araya gelip sorunlarına çözüm arayacak
 • 27 Ekim 2018 13:44 Ermenistan Azerbaycan Topraklarından Bir An Önce Çekilmeli" Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, dünya barışının sağlanması için Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesi gerektiğini, Azerbaycan'ın bu konudaki haklı tutumunu tam desteklediklerini söyledi.
 • 25 Ekim 2018 15:15 Ombudsmandan Berberler İçin "Tatil" Kararı Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Konya'da pazar günü çalışmak isteyen berberlerin açık kalabilmesi için yeni bir karar alması yönünde Konya Valiliğine tavsiyede bulundu.
 • 25 Ekim 2018 09:23 Daha Verimli Vergi Takibi İçin 'Ombudsman' Önerisi Daha Verimli Vergi Takibi İçin 'Ombudsman' Önerisi Vergi denetimlerinin daha etkin yapılabilmesi amacıyla 'Vergi Ombudsmanı' önerisi getirildi
 • 22 Ekim 2018 15:15 Türkiye Üniversite Ombudsmanlık Toplulukları Çalıştayı Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Türkiye Üniversite Ombudsmanlık Toplulukları Çalıştayı'na katıldı.
 • 22 Ekim 2018 12:59 Ayrımcılıkla Mücadele İstişare Komisyonu Toplantısı Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Türkiye'de terörün, demokratikleşme ve insan hakları konusundaki mücadeleyi zehirlediğini belirterek, "PKK, DEAŞ veya FETÖ'nün ahlak ve hukuk dışı eylem ve tasarrufları olmasaydı, Türkiye elbette bu alanda çok daha fazla...
 • 22 Ekim 2018 11:29 Beü, Ombudsmanlık Toplulukları Çalıştayına Katıldı Beü, Ombudsmanlık Toplulukları Çalıştayına Katıldı Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Ombudsman Öğrenci Topluluğu, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tarafından ilki Ankara’da düzenlenen Türkiye Üniversite Ombudsmanlık Toplulukları Çalıştayı’na katıldı.
 • 21 Ekim 2018 12:34 Bu Ülkeye Uygun Olmak İçin Daha Ne Yapmalıyım' Bu Ülkeye Uygun Olmak İçin Daha Ne Yapmalıyım' İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, 'Apotek Hjärtat' isimli eczane zincirinin farklı şubelerinde Müslüman kadın çalışanlara ırkçı söylemde bulunan 15 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.
 • 20 Ekim 2018 16:59 İsveç'te Eczanelerde Müslüman Kadınlara Irkçı Saldırılar Artıyor İsveç'te eczanelerde çalışan başörtülü Müslüman kadınlara karşı ırkçı davranış ve söylemlerde büyük artış yaşandığı bildirildi.
 • 16 Ekim 2018 16:15 Üniversitelerdeki Ombudsmanlık Topluluklarına İlişkin Çalıştay Düzenlendi Ombudsmanlık kulübünde de, insan hakları alanında sorunları çözme alanında tecrübeler kazanacağınıza inanıyorum
 • 15 Ekim 2018 23:22 Malkoç: Malkoç: "Türkiye Güçlendikçe Hem Dünyada Hem Bölgemizde Huzur ve Refah Artacak" Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, "Türkiye'nin huzuru ve refahı Bağdat'ın, Şam'ın, Halep'in Bakü'nün, Tahran'ın, Belgrad'ın ve Üsküp'ün huzuru ve refahıdır.
 • 15 Ekim 2018 20:18 Türkiye Güçlendikçe Hem Dünyada Hem Bölgemizde Huzur ve Refah Artacak" Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, "Türkiye'nin huzuru ve refahı Bağdat'ın, Şam'ın, Halep'in Bakü'nün, Tahran'ın, Belgrad'ın ve Üsküp'ün huzuru ve refahıdır.
 • 15 Ekim 2018 18:08 Kamu Başdenetçisi Malkoç: Kamu Başdenetçisi Malkoç: "Halkın Avukatlığını Yapıyoruz" Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, "Biz halkın avukatlığını yapıyoruz.
 • 15 Ekim 2018 17:22 Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Diyarbakır'da DİYARBAKIR'da konuşan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Suriye'de, Irak'ta kargaşalar meshep çatışmaları, iç savaşlar yaşanıp, binlerce insan ölürken, milyonlarcası da mağdur olurken Türkiye'de huzur ve barış var" dedi.
 • 15 Ekim 2018 16:56 Halkın Avukatlığını Yapıyoruz" Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, "Biz halkın avukatlığını yapıyoruz.
 • 15 Ekim 2018 12:28 Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Diyarbakır'da Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Diyarbakır'da DİYARBAKIR'da konuşan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Suriye'de, Irak'ta kargaşalar meshep çatışmaları, iç savaşlar yaşanıp, binlerce insan ölürken, milyonlarcası da mağdur olurken Türkiye'de huzur ve barış var" dedi.
 • 12 Ekim 2018 09:54 Üniversitelerin Ombudsman Kulüpleri Ankara'ya Geliyor Ombudsmanlık kulübü kurmuş olan 30'a yakın üniversitemin hocaları ve ombudsmanlık kulübünün yöneticileri 15 ve 16 Ekim tarihlerinde Ankara'ya gelecekler
 • 08 Ekim 2018 20:26 Kamu Başdenetçisi Malkoç: Kamu Başdenetçisi Malkoç: "Bizim Görevlerimiz İdarenin Davranışlarını Denetlemek" Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Yozgat'ta "Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler" konulu konferans verdi.
 • 08 Ekim 2018 17:53 Bizim Görevlerimiz İdarenin Davranışlarını Denetlemek" Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Yozgat'ta "Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler" konulu konferans verdi.
 • 08 Ekim 2018 17:41 Kamu Başdenetçisi Malkoç, 'Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler' Konulu Konferans Verdi Kamu Başdenetçisi Malkoç, 'Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler' Konulu Konferans Verdi Bir dizi ziyaret için Yozgat’a gelen Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Yozgat Bozok Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda ’Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler’ konulu konferans verdi.
 • 08 Ekim 2018 12:39 Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan Fırsatçılara Uyarı: Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan Fırsatçılara Uyarı: "Fırsatçılık Yapmaya Çalışanları Uyarıyoruz, Yarın... Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan fırsatçılara uyarı: "Fırsatçılık yapmaya çalışanları uyarıyoruz, yarın önlerine acı fatura konur"YOZGAT - Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç,"Hukukun, serbest piyasanın dışında işi fırsatçılığa, ganimete dökenler mutlaka hukukun içerisinde hesabını vereceklerdir.
 • 08 Ekim 2018 12:05 Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan Fırsatçılara Uyarı Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan Fırsatçılara Uyarı Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, "Hukukun, serbest piyasanın dışında işi fırsatçılığa, ganimete dökenler mutlaka hukukun içerisinde hesabını vereceklerdir.
 • 05 Ekim 2018 15:36 Kamu Başdenetçisi Malkoç Yozgat'a Geliyor Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, vatandaşın idareyle yaşadığı sorunları yerinde dinlemek üzere 8 Ekim Pazartesi günü Yozgat'a geliyor.
 • 27 Eylül 2018 14:15 Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Denetçiliği Kurumu "Cephanelik" Yanındaki Yeni Yapı ile İlgili Tavsiye Kararını Açıkladı Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, Trabzon'un Rus işgali sırasında mühimmat deposu olarak kullanıldığı için halk arasında 'Cephanelik' olarak adlandırılan tarihi kulenin yanına yapılan ve uzun süredir tartışmalara neden olan yapı ile ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (Ombudsmanlık) yaptığı çalışmanın ardından tavsiye kararını açıkladığını duyurdu
 • 11 Eylül 2018 16:35 Kdk ile Sudan Ombudsmanlığı Arasında Mutabakat KDK'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Sudan Ombudsmanı Ahmed Abuzaid Muhammed'in daveti üzerine gittiği Sudan'da, İslam İşbirliği Teşkilatı Ombudsmanlar Birliğinin (OICOA) Üçüncü Yürütme Komitesi toplantısına katıldı
 • 11 Eylül 2018 15:49 Kamu Başdenetçisi Malkoç Sudan'da Kamu Başdenetçisi Malkoç Sudan'da Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Kamu Denetçiliği Kurumu Genel Sekreteri İbrahim Kılınç, Sudan Ombudsmanı Ahmed Abuzaid Mohammed’in daveti üzerine gittikleri Sudan’da, İslam İşbirliği Teşkilatı Ombudsmanlar Birliği’nin Üçüncü Yürütme Komitesi toplantısına katıldı.
 • 03 Eylül 2018 17:41 Franco'nun Kemiklerinin Mezarından Çıkarılması Tartışmaları İspanya'da diktatör Francisco Franco'nun torunu Francisco Franco Martinez-Bordiu, hükümetin, dedesinin mumyasıyla oynadığı "oyunu" kolaylaştırmayacaklarını ve ailenin kalıntıların anıt mezardan çıkarılmasını öngören karara karşı haklarını sonuna kadar savunacağını söyledi.
 • 30 Ağustos 2018 13:36 Hızlı Trenlerde Neden Emniyet Kemeri Yok" Hızlı tren ve trenlerde emniyet kemeri olmamasını Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) taşıyan bir vatandaş, tüm vagonlarda emniyet kemerinin zorunlu olmasını istedi.
 • 16 Ağustos 2018 08:21 İş Görüşmesinde Dini Gerekçelerle El Sıkışmadığı İçin Ayrımcılığa Uğrayan Kadına Tazminat İsveç Ayrımcılık Ombudsmanının yazılı açıklamasına göre, Uppsala kentinde tercüme şirketine iş başvurusunda bulunan Farah Alhajeh isimli Müslüman bir kadının, erkek sorumlunun elini sıkmadığı için iş görüşmesi yarıda kesildi
 • 18 Temmuz 2018 15:39 Analiz - Ab-Polonya İlişkilerinde Yeni Bir Kriz Daha Peki Cumhurbaşkanı Andrzej Duda tarafından 2017 sonundan itibaren muhtelif tarihlerde onaylanan Yargıtay, Ulusal Yargı Konseyi ve genel mahkemelere ilişkin reformlar ve yasalar neleri içeriyor?Söz konusu reformlar Ulusal Yargı Konseyi (Krajowa Rada Sadownictwa) üyelerinin atama usullerinin değiştirilmesi (25 Ulusal Yargı Konseyi üyesinin 15'inin bundan sonra hakimler yerine milletvekilleri tarafından seçilmesi), Yargıtay kararlarına itiraz haklarının bazı kurumlarla sınırlandırılması (bu hakka sadece Başsavcılığın ve Ulusal Ombudsman'ın sahip olması), yargıçların zorunlu emeklilik yaşının 65 olarak belirlenmesi ve göreve devam etmelerinin cumhurbaşkanının onayını gerektirmesi, idari mahkeme kararları dışında bütün mahkeme kararlarının Yargıtay'a taşınabilmesi ve bu davalara ilişkin kararların meslekten olmayan hakimlerle de alınabilmesi, Yargıtay'a tüm mahkemelerin 1997 yılından itibaren alınan kararları inceleme yetkisi verilmesi gibi değişiklikleri ihtiva ediyor
 • 13 Temmuz 2018 11:17 15 Temmuz, 28 Şubat'ın Gayrimeşru Çocuğudur 15 Temmuz, 28 Şubat'ın Gayrimeşru Çocuğudur" Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin "28 Şubat'ın gayrimeşru çocuğu" olduğunu ifade etti.
 • 11 Temmuz 2018 15:43 Balkan Ombudsmanlık Ağı Kuracağız" Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki resmi temasları kapsamında Sırbistan Ombudsmanı Zoran Pasalic ile bir araya gelen Malkoç, görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında insanlar arasında barış, refah ve huzurun önemine dikkati çekerek Sırp mevkidaşıyla bu hususlar üzerinde çalıştıklarını belirtti