AK Parti'li Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na "kış saati" tepkisi - Son Dakika

AK Parti'li Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na "kış saati" tepkisi

29.11.2022 14:49
AK Parti'li Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na "kış saati" tepkisi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kış saatine geçilmemesine yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kış saatine geçilmemesine yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.

Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun, kış saati uygulamasına geçilmemesi nedeniyle video çekip, Twitter'dan paylaştığını anımsattı.

Yaz saati uygulamasıyla Türkiye'nin kazançlı hale geldiğini belirten Aydemir, Türkiye'nin bu sayede tasarruf sağladığını vurguladı.

ABD'nin de yaz saati uygulamasını sürekli kılabilmek için bir çaba içerisinde olduğunu anlatan Aydemir, "Yaz saati uygulamasıyla beraber yaklaşık 9 milyar kilovatsaatlik enerji tasarrufunda bulunmuşlar. ABD yaz saati uygulamasından dolayı Türkiye'yi örnek alırken, Türkiye'de 'Ben iktidar olmak istiyorum, ben ülkeyi yönetmek istiyorum' diyen bir zat-ı muhterem, yaz saati uygulamasını tenkit ediyor, buradan aklı sıra muhalefet yapmaya çalışıyor." dedi.

İbrahim Aydemir, 6'lı Masa'nın Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi'ni de değerlendirdi. Aydemir, değişiklikle, "basın araçları suç aleti olduğu gerekçesiyle zapt ve müsadere edilemez" ibaresinin yer aldığı 30. maddenin, mülga haline getirilmek istendiğini söyledi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'nin yapılanları yıkacak, tersine döndürecek bir yıkım ekibine değil daha büyük eserler yapacak AK Parti'ye, Cumhur... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'nin yapılanları yıkacak, tersine döndürecek bir yıkım ekibine değil daha büyük eserler yapacak AK Parti'ye, Cumhur... Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Başkonsolosluklarını Kapatan Avrupa Ülkelerine: ''türkiye'de Terör Tehdidi Var' İmajı Vermek İstiyorlarsa, Bu Dostluğa da... Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Başkonsolosluklarını Kapatan Avrupa Ülkelerine: ''türkiye'de Terör Tehdidi Var' İmajı Vermek İstiyorlarsa, Bu Dostluğa da... Kılıçdaroğlu: 'Mutabakat Olur, Diyelim Ki İsmim Üzerinde Mutabakat Oldu; Elbette Bu Görevi Yapmak Onurlu Bir Şey' Kılıçdaroğlu: 'Mutabakat Olur, Diyelim Ki İsmim Üzerinde Mutabakat Oldu; Elbette Bu Görevi Yapmak Onurlu Bir Şey'

Son Dakika Politika AK Parti'li Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na 'kış saati' tepkisi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement