AK Parti'li Özdağ'dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı - Son Dakika

AK Parti'li Özdağ'dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

18.04.2016 17:41
AK Parti'li Özdağ'dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Dünya Müslümanlarının bugün içinde yaşadığı sorunlara dair çözüm önerileri sunan Peygamber Efendimizin mesajları, halen Müslümanlar tarafından tam olarak algılanmış değildir" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Dünya Müslümanlarının bugün içinde yaşadığı sorunlara dair çözüm önerileri sunan Peygamber Efendimizin mesajları, halen Müslümanlar tarafından tam olarak algılanmış değildir" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, siyasi, ekonomik ve insani krizlerle zor bir dönemden geçen dünyanın kardeşlik, dostluk, hoşgörü ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu belirterek, ilahi vahyin son ve tamamlayıcısı olan İslam'ın ve onun Peygamberi olan Hz. Muhammed (sav)'in alemlere Rahmet olarak gönderildiğini ifade etti.

Özdağ, "'Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.' ayetinde de bildirildiği üzere, Resulullah (sav), sadece insanlığa değil, bildiğimiz bilmediğimiz, gördüğümüz ya da göremediğimiz tüm alemlere bir rahmet Peygamberi olarak gönderilmiştir. O öyle bir rahmet ki, esintisi inanmayanlar üzerinde bile hissedilen rahmet deryasıdır. O, yirminci asır insanının yüz yılda yerleştiremediği hakkı, hukuku, adaleti, hürriyeti, demokrasiyi ve insan haklarını bir solukta yerleştirdi. Böylece cehalet asrı bir saadet asrı olup çıktı" dedi.

Özdağ, mesajında şunları kaydetti:

"Dünya Müslümanlarının bugün içinde yaşadığı sorunlara dair çözüm önerileri sunan Peygamber Efendimizin mesajları, halen Müslümanlar tarafından tam olarak algılanmış değildir. Siyasi, ekonomik ve insani krizlerle zor bir dönemden geçen dünyamızın, kardeşlik, dostluk, hoşgörü ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. İrlandalı düşünür George Bernard Shaw'un ifadeleriyle, 'İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak nerdeyse çözülmez hal aldığı günümüzde Hz. Muhammed'e her zamankinden daha fazla muhtacız. Eğer O aramızda olsaydı bütün bunları oturup bir fincan kahve içme rahatlığı ile çözerdi.'"

Kurtuluş ve huzurlu bir dünyaya kavuşmanın Peygamber Efendimizi tanımaktan geçtiğini bildiren Özdağ, "O'nu tanımak ve bilmekle, O'na tabi olmak ve O'na hürmet etmekle mümkündür. O ki, Necip Fazıl'ın deyişiyle 'Çöle İnen Nur'dur. Adaletsizliği gideren, Hakk'ı hakkıyla hakim kılan, hayayı öğütleyen, Müslümanları kardeş kılan, ezileni baş üstünde tutan, ezeni kerih görerek engelleyen bir Resul'dür. Bu kutlu günlerde Resulullah'ı (sav) anmak, O'nu ve yolunun inceliklerini kavrayabilmek, bizleri mübarek yolda sabit kılmak üzere verdiği titiz mücadeleyi idrak edebilmek duasıyla, Kutlu Doğum Haftanızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Mehmet Bekaroğlu: 'Çay Kanunu Teklifini Veren AKP Milletvekilleri, Teklifi Geri Çekip Karadenizlilerden Özür Dilesin' Mehmet Bekaroğlu: 'Çay Kanunu Teklifini Veren AKP Milletvekilleri, Teklifi Geri Çekip Karadenizlilerden Özür Dilesin' Milletvekili Yağcı ve İl Başkanı Yıldırım'dan pazar ziyareti Milletvekili Yağcı ve İl Başkanı Yıldırım'dan pazar ziyareti Çorum Belediyesi'nde anahtar teslim töreni Çorum Belediyesi'nde anahtar teslim töreni
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti'li Özdağ'dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement