Ali Babacan: Türkiye, komşu ülkelerin "her şey bir lira" mağazasına döndü - Son Dakika

Ali Babacan: Türkiye, komşu ülkelerin "her şey bir lira" mağazasına döndü

14.12.2021 13:32
Ali Babacan: Türkiye, komşu ülkelerin "her şey bir lira" mağazasına döndü

DEVA Partisi lideri Ali Babacan partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Türk Lirası'nın döviz kurları karşısında sürekli değer kaybetmesiyle komşu ülkelerden alışverişe gelen turistleri işaret eden Babacan, "Türkiye, komşu ülkelerin 'her şey bir lira' mağazasına döndü" ifadelerini kullandı.

Babacan, partisinin bir otelde düzenlenen 8. İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ziyaret ettikleri her yerde vatandaşların feryadıyla karşılaştıklarını, emeklilerin hayat pahalılığı karşısında tamamen çaresiz durumda olduğunu, işçilerin, sabit gelirli vatandaşların maaşlarıyla ay sonunu getiremediklerini söyledi.

"BATAN TÜRKİYE'NİNMALLARI BUNLAR"

Türkiye'nin yakın tarihin en kötü krizini yaşadığını ileri süren Babacan, "Paramızın karşısında değer kaybetmediği para birimi neredeyse kalmadı. Koskoca Türkiye, komşu ülkelerin 'her şey bir lira' mağazasına döndü. Hani pazarlarda kullanılan bir tabir vardır, 'batan geminin malları bunlar' diye. Türkiye'ye alışverişe gelenler, 'batan Türkiye'nin malları bunlar' diye diye kapış kapış alışveriş yapıyorlar. Emeğin sömürüldüğü, alın terinin değersizleştiği bir ülke olduk." görüşünü savundu.

Döviz kurundaki artışa değinen Babacan, "Cebimizdeki para, durduğu yerde eriyor. 1,5 ay önce demiştim ki 200 liralık banknotun değeri 23 dolara düştü. Şimdi ise 200 liralık bir banknot sadece 14 dolar ediyor." diye konuştu.

STOKÇULUK ELEŞTİRİSİ

DEVA Genel Başkanı Babacan, stokçuluk yapanlara verilecek cezaların artırılması kararını ilişkin, "Vatandaşa dönüp, 'Fiyat artışlarının sebebi işte şunlardır, stokçulardır' diyerek başka failler uyduramazsınız. Bu dürüst bir yönetim anlayışı değil. Buradan iktidara sesleniyorum, bu eser sizin eseriniz, fail de sizin yönetiminiz. Haksız yere cezalar yağdırmayın insanlara." değerlendirmesinde bulundu.

İktidara gelmeleri halinde, Türkiye'yi hızla refaha ve huzura kavuşturacaklarını iddia eden Babacan, "Kimseyi ezdirmeyeceğiz. Güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyümeyle topyekun zenginleşeceğiz. Gençlerin kaçmak değil, yaşamak istediği bir Türkiye için çalışacağız. Çünkü biz, kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle, işçilerle, esnafla eşitlik için, adalet için yola çıktık. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız." ifadesini kullandı.

YORUMLAR (1)
  • Emekli Tahminci: Utanmaz seninle ikende bu hükumet iyiydide simdimi kötü avrupada aynı orada alamayanlar turkiyeye geliyor,oradada asgari ucret 1418 evro kira 1000 evro 418 evro kaliyorlar,orada hepsi calisiyorlar bizde tuketici cok evde ondan bunlar dunya kötü biz bundan az zararla cikacagiz insallah Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Niğde'de partisinin İl Başkanlığını açtı DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Niğde'de partisinin İl Başkanlığını açtı Babacan: Bu Seçimi, Bugünkü Otoriter İttifakın Görmezden Geldiği Milyonlar Kazanacak Babacan: Bu Seçimi, Bugünkü Otoriter İttifakın Görmezden Geldiği Milyonlar Kazanacak Bahçeli'nin 'teröristlere şirinlik tasladı' tepkisine yanıt veren Babacan: Şiddetle iç içe olan bir siyasetle bizim işimiz olmaz Bahçeli'nin 'teröristlere şirinlik tasladı' tepkisine yanıt veren Babacan: Şiddetle iç içe olan bir siyasetle bizim işimiz olmaz
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Ali Babacan: Türkiye, komşu ülkelerin 'her şey bir lira' mağazasına döndü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement