Son dakika Hani haberleri, Hani son dakika, son dakika Hani

Son Dakika Hani Haberleri

Son dakika Hani haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hani haberleri anında burada.


 • 18:50 Samsun'un Canik İlçesinde Evlerine 178 Basamak Merdiven Çıkarak Ulaşabilen Vatandaşlar Yol Yapılmamasına Tepki Gösterdi Samsun'un Canik İlçesinde Evlerine 178 Basamak Merdiven Çıkarak Ulaşabilen Vatandaşlar Yol Yapılmamasına Tepki Gösterdi

  Samsun’un Canik ilçesi Derbent Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, evlerine ulaşmak için kullandıkları ve aşırı yağışlar nedeniyle zarar gören 178 basamaklı merdivenin yol yapmak yerine yıkılan yerlerinin onarılmasına tepki gösterdi. İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Saydam Bayram, merdiven çalışmasını sembolik olarak kurdele keserek protesto etti.

 • 15:18 Kahramanmaraş Depremzedeleri İzmir'de Barınma Sorunuyla Karşı Karşıya Kahramanmaraş Depremzedeleri İzmir'de Barınma Sorunuyla Karşı Karşıya

  Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilin etkilendiği 6 Şubat depremlerinin ardından İzmir’deki konteyner kente getirilen depremzedelere, 30 Eylül itibariyle konteynerleri boşaltmaları için tebligat gönderildi. Depremden etkilenen illerden gelen depremzedeler duruma isyan ederek yetkililerden yardım talep etti.

 • Dün Dün 22:11 Siirt'te trafik kazasında 6 kişi yaralandı Siirt'te trafik kazasında 6 kişi yaralandı

  Siirt'te meydana gelen trafik kazasında Ahmet Bayazan'ın kullandığı kamyonet devrildi ve 6 kişi yaralandı. Yaralılar Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 23:00 Samsun Valisi Tavlı, Vezirköprü'de incelemelerde bulundu Samsun Valisi Tavlı, Vezirköprü'de incelemelerde bulundu

  Samsun Valisi Orhan Tavlı, ziyarette bulunduğu Vezirköprü ilçesinde, yürütülen çalışmalar hakkında kurum amirlerinden bilgi aldı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 18:13 Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Osmaniye'de 48. Anaokulunu Açtı Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Osmaniye'de 48. Anaokulunu Açtı

  Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Osmaniye'de açtığı 48. anaokuluyla yaklaşık 100 öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak. Dernek, ülkemizin deprem felaketinden etkilenen illerinde anaokulu yaparak çocukların eğitim almasına katkı sağlamayı hedefliyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 07:05 Yapay zeka, beyin ameliyatlarında kullanılarak daha güvenli ve etkili sonuçlar elde edilebilir Yapay zeka, beyin ameliyatlarında kullanılarak daha güvenli ve etkili sonuçlar elde edilebilir

  İngiltere'de yapılan çalışmalara göre, yapay zeka teknolojisi kullanılarak beyin ameliyatlarının daha güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. University College London'da stajyer cerrahlar, yeni yapay zeka teknolojisi ile kapalı beyin ameliyatlarını daha hassas bir şekilde yapmayı öğreniyor. Bu teknoloji, beyindeki kritik yapıları öne çıkararak cerrahları uyarıyor ve ameliyatın başarısını artırıyor. İngiltere hükümeti, bu teknolojinin ülkenin sağlık sisteminde büyük bir değişim yaratabileceğini vurguluyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 07:04 Yapay Zeka, Beyin Ameliyatlarında Kullanılabilecek mi? Yapay Zeka, Beyin Ameliyatlarında Kullanılabilecek mi?

  İngiltere'de yapılan çalışmalara göre, yapay zeka kullanarak daha güvenli ve etkili beyin ameliyatları yapılabilir. University College London'da stajyer cerrahlar, yeni yapay zeka teknolojisi ile kapalı beyin ameliyatlarını daha hassas bir şekilde gerçekleştirmeyi öğreniyor. Bu teknoloji, cerrahları beyindeki kritik yapılar hakkında uyararak ameliyatın daha başarılı olmasını sağlıyor. Yapay zeka teknolojisi, ülkenin sağlık sisteminde büyük bir değişim yaratabileceği düşünülüyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 00:11 Adana'da Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu Açıldı Adana'da Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu Açıldı

  Adana'da açılan 47. Çocuklar Gülsün Diye – Murat Akray Anaokulu, yaklaşık 100 öğrenciye eğitim verecek. Çocuklar Gülsün Diye Derneği, ülkemizin deprem felaketinden etkilenen illerinde anaokulları yaparak çocukların eğitim almasına katkı sağlıyor. Dernek, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyaç duyulan illerde anaokulu yapmaya devam edecek.

 • 27.09.2023 27 Eyl 11:52 Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şanlı, Kars ve komşu illerde ziyarette bulundu Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şanlı, Kars ve komşu illerde ziyarette bulundu

  Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı sendikal faaliyetler çerçevesinde Kars, Ağrı ve Ardahan illerini ziyaret ederek kamu görevlilerinin taleplerini yerinde dinledi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 19:22 Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arıkan: '31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin Hemen Sabahında Ülkede Ekonomik Anlamda Bir Tayfun Yaşanacak' Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arıkan: "31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin Hemen Sabahında Ülkede Ekonomik Anlamda Bir Tayfun Yaşanacak"

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, “31 Mart 2024 yerel seçimlerinin hemen sabahında ülkede ekonomik anlamda bir tayfun yaşanacak. Şu an ekonomik anlamda yaşadığımız sıkıntılar birer fragman. Esas problem 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yaşanılacak. Ülkemiz çok daha büyük problemlerle, çok daha büyük tufanlarla karşı karşıya kalacak. Zenginin gönlü oluncaya kadar fakirin canı çıkacak” dedi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:59 İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, basın toplantısı düzenledi Açıklaması İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, basın toplantısı düzenledi Açıklaması

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün viral enfeksiyon teşhisiyle hastanede müşahede altına alınarak takip edilen Genel Başkan Meral Akşener'in taburcu edildiğini belirterek, "Bugün evinde istirahate geçti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:01 İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: 'Kendi Adaylarımızla Milletin Karşısına Çıkma Sorumluluğumuz Milletimizi Aslında Yeni Bir Umuda Taşımaktır' İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: "Kendi Adaylarımızla Milletin Karşısına Çıkma Sorumluluğumuz Milletimizi Aslında Yeni Bir Umuda Taşımaktır"

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Bir partinin kendi adaylarıyla bir yarışa girmesi bunun heyecanını, kendisine bir motivasyon sağlayarak yeni bir heyecan alanı yaratma çabası yadırganır hale geldi. Evet bunların bir kısmı bilerek yapılıyor İYİ Parti’ye belirli bir yön çizilmeye çalışılıyor biz bunlara kesinlikle karşıyız. Bizim kendi adaylarımızla milletin karşısına çıkma sorumluluğumuz bugün gelinen bu siyasi sıkışmışlığın, alternatifsizliğin yeni bir yolculukla milletimizi aslında yeni bir umuda taşımaktır” dedi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:53 CHP'li İnan Akgün Alp: 'Bu Yüzde 48'in Kıymetini Bilmezsek Diğer Partilerin Bu Oyu Alma Şansı Var mı? Bizim Bundan Sonra da Bir Arada Olmamız Lazım' CHP'li İnan Akgün Alp: "Bu Yüzde 48'in Kıymetini Bilmezsek Diğer Partilerin Bu Oyu Alma Şansı Var mı? Bizim Bundan Sonra da Bir Arada Olmamız Lazım"

  CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, CHP Kars İl Kongresi’nde; "Türkiye’yi başkanlık modeline 50+ 1 hesabına mahkum edenler zaten zamanında bunu böyle düşündüler. Bir daha hiç kimse bizim karşımıza bu sonuçla gelmesin diye düşünmüşlerdi ama Kemal Kılıçdaroğlu çıktı ve bu oyunu bozdu. Ne yapsaydı? Yüzde 23 oyunuz varken yüzde 51 oya ihtiyacı var. Biz bu beraberliği bozarsak, bu yüzde 48’in kıymetini bilmezsek diğer partilerin bu oyu alabilme şansı var mı? Bizim bundan sonra da bir arada olmamız gerekir" dedi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:46 Tarsus Belediyesi Köylerdeki Sosyal Tesisleri Artırıyor Tarsus Belediyesi Köylerdeki Sosyal Tesisleri Artırıyor

  Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, köylerdeki sosyal tesis ihtiyaçlarını karşılamak için yeni tesisler açtıklarını ve projelerini anlattı. Ayrıca, belediyenin ekonomik tedbirlerle Tarsus halkına ucuz su ve ekmek sağladığını belirtti. Bozdoğan, Tarsus'un il olacağını ve kentin tarihi, tarımı ve turizmiyle marka bir kent haline geleceğini vurguladı.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:25 Pınar Karşıyaka, hedefini belirledi: İlk 4 içinde tamamlamak Pınar Karşıyaka, hedefini belirledi: İlk 4 içinde tamamlamak

  Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde geçen sezon play-off finalisti olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, bu sezon da ligi ilk 4 içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Sarıca, oyuncuların gayret gösterdiğini ve iyi bir takım olmak için çalıştıklarını belirtti. Takımın yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirdiği de açıklandı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 18:15 Tarsus Belediyesi, 6 Köye Sosyal Tesis Açtı Tarsus Belediyesi, 6 Köye Sosyal Tesis Açtı

  Mersin Tarsus Belediyesi köylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla 6 köye sosyal tesis açarak yeni sosyal donatılar daha kazandırdı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Bir kentin en büyük varlığı, en büyük gücü yaşamsal olarak kalitenin artmasıdır ve bu yaşamda kalite olayının artması da sizlerin birlikte sağduyuyla ortak olarak kendi yerel yönetimlerinize sahip çıkarak olur" dedi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 13:00 Artvin Arhavi Sakinleri ve Çevreciler, Hes ve Taş Ocağı Projelerini Çifteköprü'de Protesto Etti: 'Bu Bölge Halkı Yeterince Fedakarlık Yapmıştır. Artvin Arhavi Sakinleri ve Çevreciler, Hes ve Taş Ocağı Projelerini Çifteköprü'de Protesto Etti: "Bu Bölge Halkı Yeterince Fedakarlık Yapmıştır.

  Artvin’in Arhavi köylerinin sakinleri ile çevre örgütleri, Çifteköprü’de biraraya gelerek HES ve taş ocağı projelerini protesto etti. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “'Can suyundan çıkıyor can çekişme suyu haline geliyor', can çekişme suyuna. Ve bunu görüp de buna müdahale etmeyenin ya kanında bozukluk vardır ya da memleketle, vatan sevgisiyle ilgili sorunu vardır" dedi. Çamlıca Doğa Koruma Platformu Sözcüsü Semra Bulum ise “Arhavi'de yapılan HES'lerin ve taş ocaklarının bölgeye verdiği zarar zaman içerisinde acı yüzünü göstermeye başladı. Bölgenin en değerli ağacı olarak bilinen şimşirler tamamen kurudu. Oysa eskiden şimşi ağaçları ile dayanıklı ev eşyaları yapılırdı. Derelerimizde ise kırmızı benekli alabalık yok denecek seviyelerde. Bu bölge halkı yeterince fedakarlık yapmıştır. Artık yeter biz de nefes alalım" diye konuştu.

 • 22.09.2023 22 Eyl 20:46 Adalet Bakanı Tunç: '24 yeni mahkemenin kurulmasıyla ilgili planlama çalışmalarımız var' Adalet Bakanı Tunç: "24 yeni mahkemenin kurulmasıyla ilgili planlama çalışmalarımız var"

  Adalet Bakanı Tunç: "24 yeni mahkemenin kurulmasıyla ilgili planlama çalışmalarımız var" -"İhtiyaç doğrultusunda yeni mahkemelerin kurulmasını sağlıyoruz.

 • 22.09.2023 22 Eyl 14:09 Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi Bakan Tunç: Diyarbakır Anneleri teröre karşı net bir mesaj verdi

  ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin evlat nöbeti tuttuğu çadırı ziyaret etti.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:44 Adalet Bakanı Tunç, Diyarbakır Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması Adalet Bakanı Tunç, Diyarbakır Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Diyarbakır'ımıza bir adalet kompleksini kazandırmış olacağız. 189 bin metrekare kapalı kullanım alanına sahip olacak Diyarbakır Adalet Kompleksimiz.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:27 Adalet Bakanı Tunç: '24 yeni mahkemenin kurulmasıyla ilgili planlama çalışmalarımız var' Adalet Bakanı Tunç: "24 yeni mahkemenin kurulmasıyla ilgili planlama çalışmalarımız var"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır Valiliğinde yaptığı açıklamalarda, "24 yeni mahkemenin kurulmasıyla ilgili planlama çalışmalarımız var" dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 09:35 Milli Kick Boksçu Emre Karaca, Savaş Cebeci ve Kaan Kazgan Kavgası Hakkında Konuştu Milli Kick Boksçu Emre Karaca, Savaş Cebeci ve Kaan Kazgan Kavgası Hakkında Konuştu

  Eskişehir'de yaşayan milli kick boksçu Emre Karaca, Savaş Cebeci ve Kaan Kazgan arasındaki kavgayı değerlendirdi. Karaca, Savaş Cebeci'nin sosyal medyada istediği ilgiyi elde ettiğini belirtirken, Kaan Kazgan'ın da kendini ispatladığını söyledi. Karaca, herkesin yerini bilmesi gerektiğini vurgulayarak, Savaş Cebeci'nin istediğini aldığını ifade etti.

 • 21.09.2023 21 Eyl 23:40 Belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı Belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı

  Samsun'un Bafra ilçesinde 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olan Zeynep Çiçek'in evinden 15 kamyon çöp çıktı. Çiçek'in kaldığı binanın yıkım kararı olduğu ve zabıta ekipleri tarafından boşaltıldığı belirtildi. Çiçek, evinden çıkarılan yeni ve kullanılmamış kıyafetlerinin çöp olarak götürüldüğünü söyleyerek tepki gösterdi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 22:41 Samsun'da 2019 yılında belediye başkan adayı olan kadının evinden 15 kamyon çöp çıktı Samsun'da 2019 yılında belediye başkan adayı olan kadının evinden 15 kamyon çöp çıktı

  Samsun'un Bafra ilçesinde 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olan Zeynep Çiçek'in evinde yapılan yıkım çalışmalarında 15 kamyon çöp çıktı. Çiçek, evinde bulunan yeni ve kullanılmamış kıyafetlerin, eşyaların ve panoların çöp olarak götürüldüğünü belirterek tepki gösterdi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 20:12 Ceyda Düvenci, boşanma sürecini anlattı Ceyda Düvenci, boşanma sürecini anlattı

  Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, Beyza Şekerci ile yaptığı bir programda boşanma sürecini anlattı. Düvenci, boşanmanın kolay olmadığını ve güçlü bir kadın olmadığını belirtti. Ancak çocukları için bir araya gelmeye devam edeceklerini söyledi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 20:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Orta Vadeli Program) Açıkladıktan sonra ekonomimize yönelik ilgiyi G20'de görmüştük. ABD'de bu ilginin artarak devam... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Orta Vadeli Program) Açıkladıktan sonra ekonomimize yönelik ilgiyi G20'de görmüştük. ABD'de bu ilginin artarak devam...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Orta Vadeli Program) Açıkladıktan sonra ekonomimize yönelik ilgiyi G20'de görmüştük. ABD'de bu ilginin artarak devam ettiğini görmek bizi memnun etti.

 • 21.09.2023 21 Eyl 20:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycan'ın operasyonu Karabağ'daki çapulcu Ermeni takımıyla alakalı bir konu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycan'ın operasyonu Karabağ'daki çapulcu Ermeni takımıyla alakalı bir konu

  Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'ın Karabağ'da başlattığı antiterör operasyonuna ilişkin olarak, "Azerbaycan'ın operasyonu Ermenistan Devletiyle değil, Karabağ'daki çapulcu Ermeni takımıyla alakalı bir konu." dedi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:50 Samsun'da Okul Servislerinde Rehber Personele Trafik Eğitimi Verildi Samsun'da Okul Servislerinde Rehber Personele Trafik Eğitimi Verildi

  Samsun'da okul servislerinde görev yapan rehber personele trafik eğitimi verildi. Eğitimde araç içinde ve dışında dikkat edilmesi gerekenler ayrıntılı şekilde anlatıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde önemli bilgiler paylaşıldı. Ayrıca, seminerin ardından çocuklara trafik eğitimi verildi ve eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri sağlandı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 11:20 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gaziler Konukevi'ni Hizmete Açtı. Soyer: 'Sizler İçin Ne Yapsak Az' İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gaziler Konukevi'ni Hizmete Açtı. Soyer: "Sizler İçin Ne Yapsak Az"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gaziler Konukevi'ni hizmete aldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, şehitlerin ve gazilerin bu vatan için yaptıkları fedakârlıkları unutmayacaklarını belirterek “Bizler sizin için ne yapsak az ne yapsak eksik. Şehitlerimizi aziz hatırasına layık olmak için çalışacağız” dedi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 23:41 Karacabey'de Tarımın Enleri Ödüllendirildi Karacabey'de Tarımın Enleri Ödüllendirildi

  Karacabey'in Kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tarım Şenliği'nde tarımın enleri ödüllendirildi. Etkinlikte yerel ürünler pazarıyla Karacabey çevresinde üretilen tarım ürünleri tanıtıldı. Tarım Şenliği'nde tarım ürünleri ve ekipmanları sergilendi. Ayrıca çiftçilerin stantları gezilerek ödüllendirme yapıldı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tarımsal faaliyetlerin teknolojiyle birlikte yapıldığını ve Karacabey'in tarımsal sanayi alanında önemli markalara sahip olduğunu belirtti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:58 Karacabey'de 101. Kurtuluş Yılı Etkinlikleri Tarım Şenliği ile Başladı Karacabey'de 101. Kurtuluş Yılı Etkinlikleri Tarım Şenliği ile Başladı

  Karacabey'in Kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri, geleneksel Tarım Şenliği ile başladı. Etkinlikte tarımın enlerine ödüller verildi ve yerel ürünler pazarıyla Karacabey çevresinde üretilen tarım ürünleri tanıtıldı. Şenlikte ayrıca çiftçilerin stantları, tarım ürünleri sergileri ve çeşitli etkinlikler yer aldı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tarımın önemine vurgu yaparak, çiftçilerin teknolojiyi kullanarak bilimsel anlamda tarım faaliyetlerini gerçekleştirdiğini belirtti.

 • 20.09.2023 20 Eyl 13:08 Diyarbakır'da 3 bin öğrenciye yönelik deneme sınavı yapıldı Diyarbakır'da 3 bin öğrenciye yönelik deneme sınavı yapıldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılının ders zilinin çalmasıyla beraber 3 bin akademi lise öğrencisi, seviye tespit deneme sınavlarına katıldı.

 • 20.09.2023 20 Eyl 11:38 Antakya'da Barış Okulu İnşa Ediliyor Antakya'da Barış Okulu İnşa Ediliyor

  Antakya'da SERVAS ve İstanbul Kent Üniversitesi iş birliğiyle 'Barış Okulu' inşa ediliyor. Doğal bir kültür merkezi olarak hizmet verecek olan kampüste sürdürülebilir tarım yapılacak ve kültür paylaşımı gerçekleştirilecek.

 • 20.09.2023 20 Eyl 11:16 Türkiye'den Avrupa'ya transfer olan 15 yaşındaki buz hokeyi oyuncusu, gelecekten umutlu Türkiye'den Avrupa'ya transfer olan 15 yaşındaki buz hokeyi oyuncusu, gelecekten umutlu

  Bir Avrupa ülkesinin Türkiye'den transfer ettiği en genç buz hokeyi oyuncusu olma başarısı gösteren 15 yaşındaki Tan Nisan Göksal, buz hokeyinde hem kendi hem de ülkesi adına gelecekten umutla bahsediyor.

 • 19.09.2023 19 Eyl 23:07 Evlat Nöbetindeki Aile Sayısı 366'ya Yükseldi Evlat Nöbetindeki Aile Sayısı 366'ya Yükseldi

  Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldığını iddia eden ailelerin evlat nöbeti devam ederken, İstanbul'dan gelen Aynur Kılıçaslan, oğlu için oturma eylemine katıldı. Evlat direnişi bin 478 gündür sürerken, yeni bir ailenin katılımıyla sayı 366'ya yükseldi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 19:38 Kayseri'de Enes Ahmet Tekin'in ölümüyle ilgili ailesinden basın açıklaması Kayseri'de Enes Ahmet Tekin'in ölümüyle ilgili ailesinden basın açıklaması

  Kayseri'de kaybolan ve 13 gün sonra Derevenk Viyadüğü'nde cesedi bulunan Enes Ahmet Tekin'in ailesi, olay yerinde basın açıklaması yaparak güvenlik önlemlerinin alınmamasını eleştirdi. Aile, viyadükten insan maketi atarak nereye düşeceğini test etti ve 'mobese koymak, file çekmek çok mu zor?' şeklinde dövizler astı. Baba Osman Tekin, daha önce 16 intihar girişimi olduğunu belirterek güvenlik önlemlerinin alınmamasına tepki gösterdi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 15:46 Mersin'de Üniversite Öğrencisi Feray Şahin Anıldı Mersin'de Üniversite Öğrencisi Feray Şahin Anıldı

  Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde evinde tabanca ile vurularak öldürülen üniversite öğrencisi Feray Şahin, 6. ölüm yıl dönümünde anıldı. Feray Şahin Parkı'nda düzenlenen anma törenine katılanlar, kadın cinayetlerine karşı birlikte hareket etti. Feray Şahin'in ailesi ise duygusal anlar yaşadı. Konuşmalarında adalet talep eden aile, katilin cezasız kaldığını belirtti ve kadın cinayetlerine karşı mücadele çağrısı yaptı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 14:06 Diyarbakır'da çocuklarını kaybeden ailelerin evlat nöbeti devam ediyor Diyarbakır'da çocuklarını kaybeden ailelerin evlat nöbeti devam ediyor

  Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin evlat nöbeti kararlılıkla devam ederken, eyleme bir aile daha katıldı. Ailelerin evlat direnişi bin 478 gündür sürüyor. İstanbul'dan Diyarbakır'a gelerek evladı için oturma eylemine katılan Aynur ve Ferman Kılıçaslan çifti, oğulları Muhammed Kılıçaslan'ın 2015 yılında Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde öğrenci iken kandırılarak dağa kaçırıldığını söyledi. Aileler, çocuklarının geri dönmesi için çağrıda bulunuyor.

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:25 Bakan Yerlikaya: 'Kırmızı ve Turuncu kategorideki teröristin, 79 canımızın şehit edildiği eylemlerin talimatlarını verdikleri tespit edildi' Bakan Yerlikaya: "Kırmızı ve Turuncu kategorideki teröristin, 79 canımızın şehit edildiği eylemlerin talimatlarını verdikleri tespit edildi"

  Bakan Yerlikaya: "Kırmızı ve Turuncu kategorideki teröristin, 79 canımızın şehit edildiği eylemlerin talimatlarını verdikleri tespit edildi" İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, etkisiz hale getirilen kırmızı ve turuncu kategoride aranan 2 teröristin, 79 vatandaşın şehit edildiği 339...

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:23 Türk Kızılay Şubesi, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde açıldı Türk Kızılay Şubesi, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde açıldı

  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle yapılan Türk Kızılay Şubesi, günlük 5 bin kişilik yemek kapasitesine sahip aşevi ve gönüllü merkeziyle hizmet vermeye başladı. Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ramazan Saygılı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türk Kızılay'ın mazlumların yanında olduğunu vurguladı. Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci ise Türk Kızılay'ın ulusal ve uluslararası alanda insanların acısını hafifletmek için çıkar gözetmediğini belirtti.

 • 18.09.2023 18 Eyl 14:00 Bakan Yerlikaya: Etkisiz hale getirilen 2 teröristin 79 vatandaşımızın şehit edildiği saldırılardan sorumlu olduğu belirlendi Bakan Yerlikaya: Etkisiz hale getirilen 2 teröristin 79 vatandaşımızın şehit edildiği saldırılardan sorumlu olduğu belirlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır kırsalında kaldıkları sığınakta etkisiz hale getirilen kırmızı ve turuncu kategoride aranan 2 teröristin, 79 vatandaşın şehit edildiği, 339 vatandaşın yaralandığı 11 saldırının talimatını verdiğini açıkladı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 09:47 Hani'de hasta köpekler tedavi edilmek üzere toplandı Hani'de hasta köpekler tedavi edilmek üzere toplandı

  Diyarbakır'ın Hani ilçesinde hasta veya uyuz belirtileri gösteren köpekler, belediye ekipleri tarafından sokaklardan toplanarak tedavi edilmek üzere Hayvan Barınağına teslim edildi. Hani Belediyesi, sokak hayvanlarının beslenmesi ve sağlık takipleri konusunda düzenli çalışmalarını sürdürüyor. 14 köpek, sağlıksız ve uyuz belirtisi görüldüğü için Diyarbakır'a götürülerek tedavi edilecek. Tedavi sonrası köpekler tekrar Hani'ye geri götürülerek belediye yetkililerine teslim edilecek.

 • 18.09.2023 18 Eyl 09:30 Bakan Yerlikaya: Diyarbakır'da 4 terörist etkisiz hale getirildi Bakan Yerlikaya: Diyarbakır'da 4 terörist etkisiz hale getirildi

  İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda; 3'ü terörden arananlar listesinde yer alan 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 08:43 İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Diyarbakır Kulp'ta; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale... İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Diyarbakır Kulp'ta; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale...

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Diyarbakır Kulp'ta; 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirildi"

 • 17.09.2023 17 Eyl 17:23 CHP'li vekilin sözlerine MHP'den sert tepki: 'Dokunulmazlığının kaldırılması için elimizden geleni yapacağız' CHP'li vekilin sözlerine MHP'den sert tepki: "Dokunulmazlığının kaldırılması için elimizden geleni yapacağız"

  MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözlerine ilişkin, "Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açıldığında o milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması hususunda...

 • 17.09.2023 17 Eyl 15:24 DP Genel Başkanı Uysal: 62 yıl önce 3 yiğide kıydılar DP Genel Başkanı Uysal: 62 yıl önce 3 yiğide kıydılar

  DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı idam edilişlerinin 62'nci yılında rahmetle andı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:08 Konya'da Közde Kuzu Kelle Lezzeti Konya'da Közde Kuzu Kelle Lezzeti

  Osmanlı mutfağından gelen ve 5 saatte köz ateşinde pişirilen kuzu kelle, Konya'da popüler bir lezzet haline geldi. Közde kuzu kelle, Osmanlı dönemine uzanan geçmişiyle Türk yemek kültüründe önemli bir yere sahip. Kuzu kelle, uzun süre tok tutması ve içerdiği vitaminlerle tercih ediliyor. Konya'da bir fırıncı tarafından hazırlanan kuzu kelle, müşterilere özel günlerde sunuluyor.

 • 16.09.2023 16 Eyl 13:24 Diyarbakır'da Kuduz Şüphesi: Çiftlik Karantinaya Alındı Diyarbakır'da Kuduz Şüphesi: Çiftlik Karantinaya Alındı

  Diyarbakır'ın Hani ilçesindeki bir çiftlikte kısa süre önce ölen köpek ile ısırdığı 2 inekte kuduz belirtilerine rastlanıldı. Çiftlik hayvan giriş-çıkışına kapatılırken, ölen köpek ile kesilen inekler gömüldü.

 • 16.09.2023 16 Eyl 12:33 Kaftancıoğlu: İstanbul örgütü, listelerde 'Artık bu kadar da olmaz' denilen isimlere rağmen çalıştı Kaftancıoğlu: İstanbul örgütü, listelerde 'Artık bu kadar da olmaz' denilen isimlere rağmen çalıştı

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Tüzük Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada; seçim döneminde örgütün çalışmadığı yönündeki eleştirilere tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, partililere “İstanbul örgütü, listelerde ‘Artık bu kadar da olmaz’ denilen isimlere rağmen çalıştı. Sizler listeleri oluşturulurken fikriniz alınmamasına rağmen çalıştınız. Sizler Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız itibarsızlaştırılmasına rağmen, sokakta laf edilmesine rağmen bağrınıza taş bastınız, yine çalıştınız. Bu kadar rağmenlere rağmen bu kadar çalışan başka bir örgüt varsa buyursunlar, getirsinler, göstersinler” dedi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 12:19 CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: 'Önce kendinizi değiştirin' CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: 'Önce kendinizi değiştirin'

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Tüzük Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, parti içinde değişim gerektiğini söyleyenlerin önce kendilerini değiştirmeleri gerektiğini belirtti. Kaftancıoğlu, ayrıca görev süresi ve tüzük değişiklikleri konusunda da açıklamalarda bulundu.

Advertisement