HÖH LİDERİ KARADAYI: BULGARİSTAN'DA, SİZİN DESTEĞİNİZLE HÜKÜMET ORTAĞI OLACAĞIZ - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

HÖH LİDERİ KARADAYI: BULGARİSTAN'DA, SİZİN DESTEĞİNİZLE HÜKÜMET ORTAĞI OLACAĞIZ

26.03.2023 00:20

BULGARİSTAN'da, çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı, 2 Nisan'da yapılacak milletvekilliği erken genel seçimlerinde Türkiye'de yaşayan soydaşların desteğini istedi.

BULGARİSTAN'da, çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Mustafa Karadayı, 2 Nisan'da yapılacak milletvekilliği erken genel seçimlerinde Türkiye'de yaşayan soydaşların desteğini istedi. Karadayı, "2 Nisan'da sandık başına gidelim ve oyumuzu Hak ve Özgürlükler Hareketi'ne verelim. İnşallah böylece sizin desteğinizle biz de hükümet ortağı olacağız" dedi.

Bulgaristan'da, 2 Nisan'da yapılacak olan seçim öncesi çalışmalarına hız veren HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı Bursa'ya geldi. İftar programında, Bursa'daki Bulgaristan göçmenleriyle bir araya gelen Karadayı, milletvekilliği erken genel seçimlerinde Türkiye'deki seçmenleri sandık başına çağırdı. Seçime yüksek katılım sağlanması gerektiğini belirten Karadayı, "Ekim ayında Türkiye'deki seçmenlerden yaklaşık 60 bin katılım oldu. Oyların yüzde 90'ı yine bize geldi ama katılım çok düşüktü. Bu açıdan lütfen halkımızı uyaralım, Bulgaristan'da 2 Nisan'da çok önemli seçim var. 2 Nisan'da sandık başına gidelim ve oyumuzu Hak ve Özgürlükler Hareketi'ne verelim. İnşallah böylece, sizin desteğinizle biz de hükümet ortağı olacağız. Pandemiden sonra Bulgaristan'da üst üste krizler yaşandı. Ekonomi, sağlık ve enerji alanında yaşanan krizlere bir de siyasi kriz eklendi. Ülke için şu anda en büyük kriz de siyasi. Bu kriz aşılmadıkça diğer krizleri aşamayız. Halkın ve vatandaşların sorunlarını çözemeyiz. Bu açıdan bizim de hedefimiz iyi bir sonuç almak ve hükümet ortağı olmak" dedi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Politika HÖH LİDERİ KARADAYI: BULGARİSTAN'DA, SİZİN DESTEĞİNİZLE HÜKÜMET ORTAĞI OLACAĞIZ - Son Dakika


Advertisement