CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Neyin rövanşı 14-28 Mayıs'ın rövanşı var' - Son Dakika
Politika

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Neyin rövanşı 14-28 Mayıs'ın rövanşı var'

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: \'Neyin rövanşı 14-28 Mayıs\'ın rövanşı var\'

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, partisinin Tokat ve ilçe belediye başkan adayları tanıtım programında yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparak, 2024 yerel seçimlerinin CHP için bir rövanş olduğunu belirtti. Günaydın, CHP'nin gücüyle 2028'e kalmadan Cumhuriyet aydınlığını taşıyacaklarını ifade etti.

02.03.2024 15:53  Güncelleme: 15:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, "Bizim almamız gereken bir rövanş var. Neyin rövanşı 14-28 Mayıs'ın rövanşı var." dedi.

Günaydın, partisince bir otelde düzenlenen Tokat ve ilçe belediye başkan adayları tanıtım programında, Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti kurmadan 50 gün evvel CHP'yi kurduğunu belirtti.

Yerel seçimlerin yaklaştığını dile getiren Günaydın, "Bugün 2 Mart 2024. 31 Mart'a 29 gün kalmış. Biz burada belediye başkanlarımızı seçeceğiz. Belediye meclis üyelerimizi, il genel meclis üyelerimizi seçeceğiz. Türkiye ilk kez bir belediye seçimi yapıyor. Yerel yönetim seçimleri ilk kez değil ama bu kez gerçekten diğerlerinden çok farklı bir seçim sürecine doğru ilerliyoruz." ifadesini kullandı.

Günaydın, yerel yönetimlerin vatandaşa en yakın olan yerler olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Bizim almamız gereken bir rövanş var. Neyin rövanşı 14-28 Mayıs'ın rövanşı var. Sahte videolarla elimizden aldıkları, her türlü baskıyla bir başka yöne çevirdikleri milletvekilliği genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleridir. Bundan sonra ki seçim ne zaman 2028'de eğer biz bu yerel seçimlerinden iyi çıkamazsak şuanda şikayet ettiğimiz her şey misliyle artacak. Ancak inanıyorum ve yürekten Cumhuriyet Halk Partisi ve bizi destekleyen yurttaşlarımızın gücüyle biz 31 Mart 2024'ü çok iyi bir şekilde geçtiğimizde 2028'e kalmadan bu memleketin merkezi hükümetine de Cumhuriyet aydınlığını hep beraber taşıyacağız."

Programda daha sonra CHP belediye başkan adayları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliği adayları tanıtıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Neyin rövanşı 14-28 Mayıs'ın rövanşı var' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şanlıurfa'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi
  15:13 Şanlıurfa'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

  İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi öncülüğünde düzenlenen 'Gazze'yi Unutma' yürüyüşü ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları kınandı. İHH Şube Başkanı Behçet Atilla, Filistin'i özgür oluncaya kadar unutmayacaklarını belirtti ve toplanan yardımların yakında yola çıkacağını söyledi.

 • Vatandaşlar Ekonomik Sıkıntıya Tepkili: Lüks Yaşam Görgüsüzlük Olarak Yorumlanıyor
  14:48 Vatandaşlar Ekonomik Sıkıntıya Tepkili: Lüks Yaşam Görgüsüzlük Olarak Yorumlanıyor

  Vatandaşlar ekonomik sıkıntı yaşarken, bazı siyasilerin lüks yaşam tarzlarına tepki gösteriyor. Şatafatlı makam odaları, lüks saatler ve ıstakoz paylaşımları sosyal medyada gündem olmuştu. Vatandaşlar, bu durumu görgüsüzlük olarak yorumluyor ve değişmesi gerektiğini belirtiyor.

 • Türk askeri heyeti Yunanistan'da ziyaretlerde bulundu
  14:10 Türk askeri heyeti Yunanistan'da ziyaretlerde bulundu

  Türkiye'yi temsilen Atina'ya gelen 4'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül ve beraberindeki askeri heyet ile Türkiye'nin Atina Askeri Ataşesi Topçu Albay Ali Aktemur, Yunanistan 31'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Türkiye ile Yunanistan arasında güven artırıcı önlemler alınmaya devam ediyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, 1 Mayıs'ta toplanacak Çalışma Meclisi'ne tepki gösterdi
  13:58 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, 1 Mayıs'ta toplanacak Çalışma Meclisi'ne tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, iktidarın Çalışma Meclisi'ni işçinin bayramı olan 1 Mayıs'ta toplamasına tepki gösterdi. Taşcıer, "Madem böyle bir niyetiniz var, başka tarih mi kalmadı zaten beş yıldır toplamıyorsunuz. Bu tarihin seçilmesinin anlamı ve amacı çok açık; sendikalar, demokratik kitle örgütleri 1 Mayıs'ta alanlarda olmasın, Saray'da dört duvar arasında seslerini bastıralım" dedi.

 • Altın, kahve seti, ipek kumaş baskılı tablo! Savcılık, Alinur Aktaş için topu Sayıştay'a attı
  13:57 Altın, kahve seti, ipek kumaş baskılı tablo! Savcılık, Alinur Aktaş için topu Sayıştay'a attı

  Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Sayıştay'ın 2021 denetim raporunda eski Başkan Alinur Aktaş'ın yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde tespit ettiği usulsüzlüklere ilişkin yapılan suç duyurusu için "işlem yapılmasına yer olmadığına" karar verdi. Başsavcılık, binlerce liralık altın, kahve seti ve ipek kumaş baskılı tablo alındığı tespit edilen belediyede Aktaş ve diğer şüpheliler hakkında soruşturma yapılması için Sayıştay'ın suç duyurusunda bulunabileceğini belirtti.

 • Erzincan'ın Tercan ilçesinde Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi
  13:53 Erzincan'ın Tercan ilçesinde Belediye Başkanı kalp krizi geçirdi

  Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Çadırkaya Beldesi Belediye Başkanı Sait Durgun, evinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Durgun'un sağlık durumu iyi.

 • Edirne Havsa'da 13 yabancı uyruklu yakalandı
  13:43 Edirne Havsa'da 13 yabancı uyruklu yakalandı

  Edirne'nin Havsa ilçesinde yapılan denetimlerde, yasa dışı yollarla yurda giren 13 yabancı uyruklu yakalandı. Araç sürücüsü gözaltına alınırken, düzensiz göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.


Advertisement