CHP'li Vekil Bektaşoğlu, Mecliste Başsavcı Ozan Kaya'yı Sordu. - Son Dakika
Politika

CHP'li Vekil Bektaşoğlu, Mecliste Başsavcı Ozan Kaya'yı Sordu.

CHP\'li Vekil Bektaşoğlu, Mecliste Başsavcı Ozan Kaya\'yı Sordu.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, geçtiğimiz hafta HSYK kararıyla gerçekleşen hakim-savcı atamalarına ilişkin Başsavcı Ozan Kaya’nın tayinin ardından yaşanan tahliyeleri TBMM Başkanlığı’na soru önergesi olarak verdi.

17.07.2017 14:05

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, geçtiğimiz hafta HSYK kararıyla gerçekleşen hakim-savcı atamalarına ilişkin Başsavcı Ozan Kaya'nın tayinin ardından yaşanan tahliyeleri TBMM Başkanlığı'na soru önergesi olarak verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün Giresun'la ilgili iddialarına da önergesinde yer veren Bektaşoğlu, cevaplaması için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a şu soruları yöneltti.

"Giresun Cumhuriyet Başsavcısı'nın görev yerinin değiştirilmesinde FETÖ soruşturmalarında siyasi baskılara maruz kalmasının ve 'istenileni yapmamasının' bir etkisi olmuş mudur? Başsavcıdan, soruşturma kapsamında değerlendirdiği bazı önemli isimlerin dosyalarının kapatılması istenmiş midir? 15 Temmuz'un yıldönümünün hemen arifesinde, başsavcının tayinin ardından 17 tahliye gerçekleşmesi tesadüf müdür? Giresun'da Milletvekili Sayın Metin Külünk'ün iddia ettiği gibi FETÖ işbirlikçilerinin tehdit ettiği kişiler kimlerdir ', size bu konuda ulaşan bilgiler var mıdır ', kendisinden bu konuda bir bilgi alacak ve gereğini yapacak mısınız' Giresun'da FETÖ ile ilişkili olduğu iddiasıyla üst düzey bürokratlara, kişi ve kuruluşlara yönelik yürütülen soruşturmalar var mıdır?" - GİRESUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP'li Vekil Bektaşoğlu, Mecliste Başsavcı Ozan Kaya'yı Sordu. - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement