CHP lideri Özel'in "Bedelli askerlik" çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum - Son Dakika
Politika

CHP lideri Özel'in "Bedelli askerlik" çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i bedelli askerlik açıklaması üzerinden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anlaşılan makamını borçlu olduğu ağa babaları kulağını çekmiş olmalı ki daha sonra kendince bu patavatsızlığını düzeltmeye çalıştı. Bedelli askerlik üzerinden gençlerimiz hedef almak zihniyet bozukluğunun işaretidir" dedi.

05.03.2024 16:02  Güncelleme: 16:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yerel seçime 26 gün kala Sivas mitinginde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlik çıkışıyla dikkatleri üzerine çeken CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e sert sözlerle yüklendi.

"ZİHNİYET BOZUKLUĞUNUN İŞARETİDİR"

CHP lideri Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada " Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz. Bedelli askerliğe kaçanlardan değil. Gerekirse bu vatan için canını vermeye razı olanlardan oy istiyoruz" demişti. Bu sözler üzerinden Özel'e yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin yeni genel başkanı ise her açıdan hayal kırıklığı oldu. Projektörler bu kişinin üzerine çevrilince ortaya çıkan utanç verici görüntü sadece CHP'li vatandaşlarımızı değil, bizi de üzdü. Açık söylemek gerekirse bu kadarını biz de beklemiyorduk. Oturduğu koltuğa bu derece yakışmayacağını muhtemelen onu oraya getirenler bile tahmin etmiyordu. Şimdi çıkmış 'bedelli askerlik yapanlar bize oy vermesin' demiş. Anlaşılan makamını borçlu olduğu ağa babaları kulağını çekmiş olmalı ki daha sonra kendince bu patavatsızlığını düzeltmeye çalıştı. Bedelli askerlik üzerinden gençlerimizi hedef almak zihniyet bozukluğunun işaretidir" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Selçuk'luların emaneti, Aşık Veysel'in güven yuvası Sivas'a ikrarımız var. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu mutlaka hayata geçireceğiz. Sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla hiçbir alanda insanımızın bırakın kendi devleti tarafından mağdur edilmesini dünyanın herhangi birinde mahsur kalmasına seyirci kalmayacağız. Her alanda vatandaşlarımızı yatırımıyla, tasarımıyla, üretimiyle destekleyerek ülkemizi kesintisiz büyütüyoruz. Türkiye Yüzyılı'na giden yolun önce kendi insanımıza güvenmekten geçtiğine inanıyoruz. Bu ülkenin en büyük sermayesi insanıdır.

"KARŞIMDA 75 BİN KİŞİ VAR"

"Ne zaman aramıza ayrılığı soktuysak işte o zaman başımıza gelmeyen felaket kalmadı. Cumhuriyetimizin ilk asrında siyasi fay hatları üzerinden yürütülen krizlerin, terörün ülkemize hangi maliyetlerinin olduğunu biliyoruz. Bugün alanımızda katılım ne kadar diye sordum. Şu anda karşımda 75 bin kişi var. İşte Sivas bu.

Geçtiğimiz 21 yıl boyunca bu maliyetlerin yükünü ortadan kaldırmak için çabaladık. Cumhur İttifakı olarak Türkiye'nin birlik davasına bu kadar sıkı sarılmamızın sebebi bu. En büyük üzüntümüz bu anlayışı CHP ve muhalefette göremeyişimizdir. Gençler burada içimizde kalan bir ukdeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Türkiye son 21 yılda birçok sorununu çözdü. Hayal edilemeyen yerlere geldi. Her alanda gerçekten tarih yazdı. 81 vilayetimizin 922 ilçemizin en ücra noktasına kadar tüm köylerimizin adeta çehresini değiştirdi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN KENDİSİNE GÖRE BİR TARZI VARDI"

Ama ne yaptıysak CHP ve muhalefetin standartını yükseltmeyi başaramadık. Bu partide zaman içinde söylemler değişti, hatta başkanlık koltuğunda oturanlar da değişti.Bu partide öyle bir şey var ki her gelen gideni aratıyor. Devrik genel başkan Bay Kemal ile pek anlaşamaz hatta sık sık karşıya gelirdik. Yürüyen merdivene ters binse de aday olduğu seçimler de kendine oy veremese de, Kuzey Kıbrıs'taki Maraş'ın adını daha önce hiç duymasa da yani siyasi hayatı boyunca bizi ve milletimizi pek çok güldürmüş olsa da yine de Bay Kemal'in kendisine göre bir tarzı vardı. 13 kez Bay Bay Kemal yaptı.

RAMAZAN MESAJI

Ramazan'da tutacağınız oruçların şimdiden Allah katında kabul olmasını diliyorum. Rabbim bizlere ramazanın bayramı gelmeden 31 Mart'ta milli irade bayramına da birlikte olmayı hazin etsin inşallah. Sivaslı kardeşlerimin bu hususta tüm Türkiye'ye örnek olacağına inanıyorum. Sivas'a da son 21 yılda günümüz rakamlarıyla toplam 197 milyar Tl tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 677 adet derslik inşa ettik. Gençlik ve sporda 17 bin kişilik kapasiteli Yüksek öğretim yurtları inşa ettik. Sosyal yardımlarda ilimizdeki ihtiyaç sahipleri için 4,5 milyar TL'lik kaynak aktardık. Toplam 1415 yataklı 24 hastaneyle birlikte 61 adet sağlık tesis hizmete aldık. TOKİ vasıtasıyla 11 bin 619 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. (Ankara-Sivas YHT hattı) Daha düne kadar bu yatırımı gereksiz bulanların da hızlı treni kullandığını görüyor, açıkçası bundan memnuniyet duyuyoruz."

CHP lideri Özel\'in "Bedelli askerlik" çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan\'dan ilk yorum

Son Dakika Politika CHP lideri Özel'in 'Bedelli askerlik' çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (15)

 • Selim Kayisi: Bedelli askerlik üzerinden gençleri eleştirmek zihniyet bozukluğu değildir. Özgür Bey'e kullanmış olduğu cümleler dolayısıyla tebrik ediyorum. 226 143 Yanıtla
  Selami Karagülle: Söyleyen chp şeysi olunca her şey mübah 43 84 Kubilay Turkyilmaz: Ne için tebrik ettiğini anlamadım. Eko da bedelli yapmıştı. 43 34
 • Mustafa POLAT: Öyle bir noktadayız ki Söylediğin her söz doğru yanlış itici gelmeye başladı. 205 67 Yanıtla
 • Ali Arslan: Ülkeye bu kadar zarar ver ve hala sana oy versinler inanılır gibi değil. 192 74 Yanıtla
  Selami Karagülle: Aynen yatacak yeri yok Sen tut hastane yap havalimanı yap yol yap tünel yap marmaray yap köprü yap iha yap yok siha savaş uçağı sihayı p savaş gemisi yap sonra kalk eyt ile 10 senesi kalanları emekli et sonra emekli ettiklerin sana küfür ettsin sen hak ediyosun sanamı kaldı buları yapmak bırak 80 sene boyunca nasıl geldiyse öyle gitseydi biz kaldıramıyoruz böyle şeyleri 84 192
 • Mehmet Aytekin: Füze at öyle ölmezler Başkanım 58 122 Yanıtla
 • Murat denizli: bence dolara bakın 33 tl den dondü ayıptır ya bırakın bı rahat bu ekonomıyı bıktı artık millet gercekten... 142 34 Yanıtla
  Mevlut Emre: Murat dolarla çok muatapsan git almanyada yaşa ozaman dolar sana daha tatlı gelir seni burda tutanmi var 30 50
 • bedir arslan: Kazan Kazana Dibin Kara Demiş Oda Seninki Benden Kara Anlaya 90 30 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement