CHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Görevinden İstifa Etti - Son Dakika
Politika

CHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Görevinden İstifa Etti

CHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Görevinden İstifa Etti

CHP Malatya İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İbrahim Çakır, sadece partideki görevlerinden istifa ettiğini bildirerek, istifa nedeninin siyasi olmadığını belirtti.

23.02.2014 18:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Malatya İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İbrahim Çakır, sadece partideki görevlerinden istifa ettiğini bildirerek, istifa nedeninin siyasi olmadığını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden İbrahim Çakır, "CHP Malatya Merkez ilçede önemli görevler üstlendim. Merkez İlçe Sekreterliği, Merkez İlçe Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Yine partinin çok zorlu bir sürecinde il yönetim kurulunda yer almam gerektiği yönünde talep oldu. Bu görevi de partimin, dava ve yol arkadaşlarımın talebiyle kabul ettim. CHP Malatya İl Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Ayrıca seçim sürecine girmemiz nedeniyle Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Başkan vekilliği dışında İl Seçim Komite Başkanlığı görevini üstlendim. Bu görevleri yaptığım süreç içerisinde önemli hizmetler yaptığıma inanıyorum. Partime hizmet sürecinde nasıl en faydalı hizmetleri yaparım, partim en az zararı hangi durumlarda görür ve başarılı olur şeklinde düşünce ve planlar yapmaya çalıştım. Bu bağlamda partinin önemli denilebilecek yükünü omuzlarımda taşımaya çalıştım. Geldiğimiz noktada ise hiçbir suretle istifam nedeniyle ne partiden arkadaşlarım ne kamuoyu nezdinde CHP'ye zarar verici hiçbir söz, söylem ve eylem içerisinde bulunmayacağım. Hep söylenir ya amiyane tabirle, 'gördüğüm lüzum üzerine' partideki tüm görevlerinden istifa ettim. Bir parti üyesi olarak da mücadeleme devam edeceğim. Böyle olmasını daha uygun gördüm" şeklinde konuştu. - MALATYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Görevinden İstifa Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Anıtkabir'i ziyaret etti
  19:24 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Anıtkabir'i ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçe belediye başkanlarıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Tugay, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajda, halkın, kentin ve ülkenin çıkarlarını gözeteceklerini ve vicdanlarının sesini dinlemekten asla vazgeçmeyeceklerini belirtti. Tugay ve beraberindeki heyet, ayrıca İsmet İnönü'nün kabrini de ziyaret etti.

 • Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor
  19:17 Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor

  Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, belediyenin 1 milyar 700 milyon TL borcu olduğunu açıkladı. Kahveci, borç yükünün kısa vadede bir seçim kazanmak amacıyla yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirtti.

 • Eski Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Erdal Beşikçioğlu'na teşekkür etti
  19:14 Eski Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Erdal Beşikçioğlu'na teşekkür etti

  Eski Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Erdal Beşikçioğlu'na belediyeyi borçsuz bir şekilde teslim aldıklarını açıklamasından dolayı teşekkür etti.

 • Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  18:58 Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında yapılan toplantıda, yeni dönemde güzel hizmetler yapmanın iradesi vurgulandı. Meclis 1. Başkanvekilliğine Faruk Kanca, 2. Başkanvekilliğine ise Cevdet Bayraktar seçildi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen ve diğer siyasi parti temsilcileri de katıldı.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  18:49 Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek Ordu halkına teşekkür etti. Güler, fırsat eşitliği ve uyum içinde çeşitlilik ilkesine dikkat edeceklerini belirtti. Ayrıca, Ordu'yu yaşanılabilir bir kent yapmak için çalışmaların iki ana gruba ayrıldığını ve afete dirençli bir kent olacaklarını vurguladı.

 • İzmit Belediyesi, TÜGVA'ya tahsis edilen öğrenci yurdunun protokolünü iptal etti
  18:40 İzmit Belediyesi, TÜGVA'ya tahsis edilen öğrenci yurdunun protokolünü iptal etti

  İzmit Belediyesi'nin Nisan ayı meclis toplantısında, önceki dönem AKP yönetimi tarafından TÜGVA'ya 25 yıllığına tahsis edilen Tepeköy Öğrenci Yurdu protokolünün iptaline karar verildi. Ensar Vakfının kullanımına verilen Nebi Güdük Gençlik Merkezi ile ilgili yapılan protokol de iptal edildi.

 • CHP Belediye Başkanları İlk Kez Bir Araya Geldi
  18:33 CHP Belediye Başkanları İlk Kez Bir Araya Geldi

  Ankara Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, CHP'nin düzenlediği 'İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı'na katıldı. Toplantıda, belediye başkanlarının görüşleri, önerileri ve önümüzdeki dönemle ilgili talepleri dinlendi.

 • Diyarbakır Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Erdoğan'a hakaret iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı
  18:31 Diyarbakır Sur Belediyesi'nde Atatürk ve Erdoğan'a hakaret iddiasıyla bir kişi gözaltına alındı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'ın Sur Belediyesi'nde DEM Partililerin Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren sözler söylediği iddialarına ilişkin U.G. adlı şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

 • Sur Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddialarını reddetti
  18:29 Sur Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddialarını reddetti

  Sur Belediyesi, mazbata töreninin ardından belediyede DEM Parti yöneticilerinin Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren sözler söyledikleri iddiasıyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlatması üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, “Parti Yönetimimiz ve Eş Başkanlarımız tarafından söylendiği iddia edilen sözler, bizlerden bağımsız bir yurttaşın söylemi olup, tarafımıza yöneltilen iddialar asılsızdır” denildi.


Advertisement