CİMER'den neler isteniyor neler? Rüyasını anlatan da var, cuma mesajı atan da - Son Dakika

CİMER'den neler isteniyor neler? Rüyasını anlatan da var, cuma mesajı atan da

28.12.2021 08:42
CİMER'den neler isteniyor neler? Rüyasını anlatan da var, cuma mesajı atan da

CİMER'e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) 2021 yılında 6 milyon başvuru yapılırken, en çok başvuru İstanbul, Ankara ve İzmir'den geldi. Başvurular arasında rüyasını anlatıp tabirini soranlar bile var.

CİMER'e2021 yılında 6 milyon başvuru yapılırken, en çok başvuru İstanbul, Ankara ve İzmir'den geldi. Başvurular arasında rüyasını anlatıp tabirini soranlar bile bulunurken, çocukların CİMER'e ilgisinin artması dikkat çekti.

2021 yılı verilerine ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, "Toplumsal ve ekonomik hayata ilişkin başvurular birinci sırada, eğitim ve sağlık konularında da çok fazla başvuru alıyoruz" dedi.

Milliyet'teki habere göre başvuruların yüzde 45'i talep içerikli olduğunu söyleyen Ersoy, günde ortalama 17 bin başvuru geldiğini belirterek "Yıl sonunda yaklaşık 6 milyon 100 bin başvuru almış olacağız. Bunların içinde her gün başvuru yapan vatandaşlarımız, her hafta 'Hayırlı Cumalar' diye mesaj atan, gördüğü rüyasını anlatan ve rüya tabiri isteyen, sevdiği dizinin bir bölümünün kendi mahallesinde çekilmesini isteyenler de var" diye konuştu.

Her başvuruya dönüş yaptıklarını vurgulayan Ersoy, "6 milyon başvurunun yüzde 91'i cevaplanmış durumda" dedi.

YORUMLAR
500
Cimer, Işid'liler Hakkındaki Bilgileri; Kanunun 'Devlet Sırrının' da Yer Aldığı Dördüncü Bölümü Kapsamında Saydı Cimer, Işid'liler Hakkındaki Bilgileri; Kanunun 'Devlet Sırrının' da Yer Aldığı Dördüncü Bölümü Kapsamında Saydı

Son Dakika Politika CİMER'den neler isteniyor neler? Rüyasını anlatan da var, cuma mesajı atan da - Son Dakika


Advertisement