Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gambiya'da resmi törenle karşılandı - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gambiya'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gambiya\'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temasları kapsamında geldiği Gambiya'da resmi törenle karşılandı.

27.01.2020 18:06  Güncelleme: 18:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temasları kapsamında geldiği Gambiya'da resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turunun ilk durağı olan Cezayir'in ardından Gambiya'ya geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı'nın resmi daveti üzerine geldiği Gambiya'da mevkidaşı Adama Barrow tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan'ın, Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow ile gerçekleştireceği baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşme gerçekleştirmesi ve ardından Coco Beach Otel'de gerçekleştirilecek olan resmi devlet yemeğine katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gambiya temaslarını tamamlamasının ardından Senegal'e geçecek. - BANJUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gambiya'da resmi törenle karşılandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AB'nin Küresel Dönüşümleri Şekillendirme Kabiliyeti
  17:07 AB'nin Küresel Dönüşümleri Şekillendirme Kabiliyeti

  Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen panelde, AB'nin küresel dönüşümlere yanıt verebilme kabiliyeti ve değişen dünyanın koşullarına ayak uydurabilme olanakları ele alındı. Panelde, Lüksemburg Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Xavier Bettel, Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı İgli Hasani, AB Dış İlişkiler Dairesi Direktörü Angelina Eichhorst, eski Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic ve eski İspanya Dışişleri Bakanı Ana Palacio konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, küresel sorunlara karşı ortak çözümlere ihtiyaç duyulduğu vurgulandı ve AB'nin bu konuda harekete geçme hızının yavaş olduğu eleştirilerine yanıt verildi.

 • AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir'den değişim mesajı
  17:02 AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir'den değişim mesajı

  AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, yerel yöneticiliğin ve belediyeciliğin içinden geldiğine değinerek, değişimi 6 ay içinde herkesin hissedeceğini ve göreceğini söyledi.

 • İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Zorlu, Uşak'ta seçim çalışmalarına destek verdi
  17:02 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Zorlu, Uşak'ta seçim çalışmalarına destek verdi

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür'ün seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla Uşak'a geldi.

 • CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur'dan 24 Saat Çalışacak Kreşler Sözü
  17:00 CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur'dan 24 Saat Çalışacak Kreşler Sözü

  CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, kadınların istihdama katılımını sağlamak amacıyla 24 saat çalışacak kaliteli, güvenilir ve hijyenik hizmetler verecek kreşlerin sözünü verdi.

 • Alinur Aktaş
  17:00 Alinur Aktaş "Şimdi dönüşüm zamanı" diyerek yeni projelerini açıkladı

  Cumhur İttifakı'nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, "şimdi dönüşüm zamanı" diyerek yeni mega projelerini açıkladı.

 • Elazığ'da Hekimler İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi
  16:59 Elazığ'da Hekimler İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi

  Elazığ'da hekimler, giydikleri beyaz önlüklerle 'sessiz yürüyüş' yaparak İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Yeni Cami önünde toplanan hekim, sağlık çalışanı, öğrencilerin bulunduğu grup, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na kadar yürüdü. Sağlık çalışanları olarak soykırım ve işgale karşı yürüyüşlerini sürdürdüklerini belirten Dr. Fatih Ertaş, Gazze'ye açılan tek kapının abluka altında olduğunu ve insani yardımlara geçit verilmediğini ifade etti.

 • Emine Erdoğan, Kadın Barış ve Güvenlik Paneli sonrası sergi gezdi
  16:58 Emine Erdoğan, Kadın Barış ve Güvenlik Paneli sonrası sergi gezdi

  Emine Erdoğan, Kadın Barış ve Güvenlik Paneli sonrası sergi gezdiANTALYA Emine Erdoğan, Kadın Barış ve Güvenlik Paneli'ne katıldı.

 • Karabük İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi
  16:55 Karabük İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

  Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında Mart ayı toplantısı yapıldı. Başkan Sözen, 8. Dönem İl Genel Meclisi olarak büyük yatırımların altına imza attıklarını belirtti. Ayrıca, Karabük'te son 5 yılda KÖYDES projeleriyle birçok hizmetin gerçekleştirildiği ve İl Özel İdaresi'nin kendi kendine yeten bir kurum haline geldiği ifade edildi.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Oyunları bozmak bu milletin işidir
  16:54 TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Oyunları bozmak bu milletin işidir

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Siverek Belediye Başkan adayı Ali Murat Bucak'ın seçim irtibat ofisinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 17 seçimdir oyunları Siverekliler, Şanlıurfalılar ve aziz Türk milleti bozdu. İnşallah 18. seçimde de hesapları yine siz görecek, oyunları yine siz bozacak, figüranları yine seçim dışına siz göndereceksiniz.

 • Erdoğan: CHP'nin yalanları ve riyakarlığı ortaya çıktı
  16:50 Erdoğan: CHP'nin yalanları ve riyakarlığı ortaya çıktı

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin mitinginde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yalanları ve riyakarlığına değindi. Erdoğan, CHP'nin DEM ile yaptığı gizli anlaşmaları hatırlatarak, CHP'nin sahte ve riyakar bir siyaset izlediğini belirtti. Ayrıca, Erdoğan Türkiye'nin ekonomik büyümesini ve başarılarını vurgulayarak, Antalya'nın Türkiye'nin öncü şehirlerinden biri olması gerektiğini söyledi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Sahel bölgesindeki güvenlik sorunları ele alındı
  16:45 Antalya Diplomasi Forumu'nda Sahel bölgesindeki güvenlik sorunları ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda Sahel bölgesindeki güvenlik sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Panelde konuşan bakanlar, bölgedeki terörle mücadelede uluslararası işbirliği ve yerel aktörlere önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Sahel ülkelerinin kendi politikalarını uygulamasına izin verilmesi gerektiği belirtilirken, ECOWAS'ın bölgesel sorunları çözmede yetersiz kaldığı ifade edildi.

 • Antalya'nın kaybedecek 5 yılı daha yok, Antalyalı hizmet bekliyor
  16:44 Antalya'nın kaybedecek 5 yılı daha yok, Antalyalı hizmet bekliyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Antalya'da düzenlenen mitingde, yerel seçimlerden zaferle çıkacaklarına inandığını belirtti. Yılmaz, adayları Hakan Tütüncü'nün icraatlarla hizmet yaptığını vurgulayarak, Antalya'nın turizm, tarım ve sağlık alanında daha da ilerlemesini hedeflediklerini söyledi. Yılmaz, merkezi idare ve yerel yönetimin uyum içinde çalışarak Antalya'ya hizmet edeceğini ifade etti.


Advertisement