Cumhurbaşkanı Erdoğan Usta Fotoğrafçı Ara Güler İçin Bir Mesaj Yayımladı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Usta Fotoğrafçı Ara Güler İçin Bir Mesaj Yayımladı

18.10.2018 10:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan Usta Fotoğrafçı Ara Güler İçin Bir Mesaj Yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen foto muhabiri Ara Güler’in vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen foto muhabiri Ara Güler'in vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler'in vefatı nedeniyle yayımladığı taziye mesajında, "Fotoğraf sanatı alanında Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Ara Güler'in vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Büyük sanatçılar, vefatlarından sonra da geride bıraktıkları eserleriyle yaşamaya devam ederler. Objektifiyle tarih yazan Ara Güler'i de işte böyle bir büyük sanatçı olarak görüyorum. Kendisine Master of Leica unvanı da verilmiş olan Güler, dünyanın önemli haber ajansları ve yayınlarında ülkemizi en iyi biçimde temsil etmiştir. Winston Churchill'den Bertrand Russell'a, Indira Gandi'den Salvador Dali'ye, Alfred Hitchcock'tan Picasso'ya birçok tarihi kişiyle gerçekleştirdiği foto röportajlar asla hafızlardan silinmeyecektir. Dünyanın önemli müze ve koleksiyonlarında yer alan eserleri ve milyonlara ulaşan fotoğraf albümlerinin yanı sıra, kıymetli bir insan olarak hayatımızda bıraktığı derin izlerle de Ara Gürel ustayı daima saygıyla hatırlayacağız. Yakın geçmişte objektifine yansıma mutluluğunu yaşadığım değerli sanatçımızın vefatından duyduğum derin üzüntüyü bir kez daha ifade ediyor, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya liderleri ile bir araya geleceğini söyledi Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya liderleri ile bir araya geleceğini söyledi Taliban'dan Mahmut Ustaosmanoğlu için başsağlığı mesajı: Telafisi mümkün olmayan bir kayıp Taliban'dan Mahmut Ustaosmanoğlu için başsağlığı mesajı: Telafisi mümkün olmayan bir kayıp Prof. Dr. Emre Erdoğan: 'Kutuplaşma Bir Arada Yaşamamıza Engel Küresel Bir Sorun' Prof. Dr. Emre Erdoğan: 'Kutuplaşma Bir Arada Yaşamamıza Engel Küresel Bir Sorun'
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan Usta Fotoğrafçı Ara Güler İçin Bir Mesaj Yayımladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement