Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dün Akşam İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile Telefonda Görüştü - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dün Akşam İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dün Akşam İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı, bugün görüşmeye ilişkin “Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde gösterdiği dayanışma ve destek dolayısıyla İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’a teşekkür ederek, Türkiye-İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik kararlılığı muhafaza ettiklerini belirtti” açıklamasını yaptı.

21.03.2023 14:08  Güncelleme: 14:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı, bugün görüşmeye ilişkin "Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde gösterdiği dayanışma ve destek dolayısıyla İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'a teşekkür ederek, Türkiye-İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik kararlılığı muhafaza ettiklerini belirtti" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile dün telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı sosyal medya hesabından bugün görüşmeye ilişkin şu açıklama yapıldı:

"Dün akşam gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ele alındı. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, görüşmede Ramazan tebriğinde bulunurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Musevilerin Nisan ayında idrak edeceği Hamursuz Bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde gösterdiği dayanışma ve destek dolayısıyla İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'a teşekkür ederek, Türkiye-İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik kararlılığı muhafaza ettiklerini belirtti.

Ramazan ayının yaklaşmakta olduğu bu günlerde Batı Şeria'da artan saldırı ve şiddet eylemlerinden derin kaygı duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'nın tarihi statüsü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'a süküneti ve statükoyu muhafaza yönünde bugüne kadar sergilediği çabalar için teşekkür etti."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dün Akşam İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile Telefonda Görüştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement