Muhalefet neden henüz ortak aday belirlemedi? DEVA Partisi lideri Babacan merak edilen soruyu yanıtladı - Son Dakika
Politika

Muhalefet neden henüz ortak aday belirlemedi? DEVA Partisi lideri Babacan merak edilen soruyu yanıtladı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masanın ortak adayının neden belirlenemediğine ilişkin soruyu Haberler.com YouTube kanalında yanıtladı. Babacan, "Karar ve açıklama, seçim ortamına yaklaşınca olacak. Temel politika alanlarında ortak müştereği sağlamadan ortak aday belirlenmesini doğru bulmuyoruz" dedi.

26.09.2022 19:36  Güncelleme: 20:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Haberler.com YouTube kanalında Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur ve Haber Müdürü Olgun Kızıltepe'nin sorularını yanıtladı. Ali Babacan'ın yanıt verdiği sorular arasında muhalefetin adayının neden henüz belirlenemediği yönündeki soru da vardı.

"ÖNCE TEMEL POLİTİKALARDA ORTAK KARAR ALINMALI"

Seçim takvimi gelmeden adayı açıklamayacaklarını belirten Babacan, "6'lı masada şimdiye kadar hiç isim konuşulmadı. Kılıçdaroğlu ne diyor, bütün partiler desteklerse ben adayım diyor. O 6 liderin hepsi için geçerli. Biz takvimizi belirledik. Hükümetin baskısı ile bu takvimizi değiştiremeyeceğiz. Onlar 6'lı masa ile yatıyor kalkıyor, çok da merak ediyorlar ama seçim yaklaşana kadar ortak adayla ilgili açıklama olmayacak. Karar ve açıklama, seçim ortamına yaklaşınca olacak. Temel politika alanlarında ortak müştereği sağlamadan ortak aday belirlenmesini doğru bulmuyoruz" dedi.

"ORTAK ADAYIN ORTAK KRİTERLERİ OLACAK"

DEVA lideri, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ortak adayın ortak kriterleri olacak. En önemli kriter demokrat olması lazım. Parlamenter sistemi de içselleştirmesi lazım. Yetkiyi ele geçirdikten sonra 4-5 yıl da biz ülkeyi yönetelim dememesi lazım. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının kendi partisiyle ilgili verilmiş bir mesaj diye düşünüyorum. 6'lı masadan tam destek gelirse ben adayım diyor Kemal bey. Biz adaylık konusunda henüz partimizin içinde bile bu süreci başlatmadık.

"ADAYLA İLGİLİ KONUŞMAMA KARARIMIZ VAR"

Toplumun içinde adayların bunu tartışıyor olması çok önemli. Adaylar toplum nezdinde tartılmaya başlandı. Anketlerde insanlar konuşamıyor, anketlerden anlamak zor toplumu. Bizim ilçe başkanlarımız toplumu dinliyor ancak partiden kimse adayla ilgili kimse konuşmuyor. Bu yönde bir kararımız var."

Muhalefet neden henüz ortak aday belirlemedi? DEVA Partisi lideri Babacan merak edilen soruyu yanıtladı

Son Dakika Politika Muhalefet neden henüz ortak aday belirlemedi? DEVA Partisi lideri Babacan merak edilen soruyu yanıtladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ordu'da yapılan anket sonuçlarına göre İYİ Parti adayı Enver Yılmaz, AK Partili rakibi Hilmi Güler'in önünde
  08:56 Ordu'da yapılan anket sonuçlarına göre İYİ Parti adayı Enver Yılmaz, AK Partili rakibi Hilmi Güler'in önünde

  ORC Araştırma'nın Ordu'da yaptığı anket sonuçlarına göre İYİ Parti adayı Enver Yılmaz, AK Partili rakibi Hilmi Güler'in 2.5 puan önünde yer aldı. CHP'li Zekai Sana ise 3. sırada yer aldı. Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler, 2019'daki yerel seçimde yüzde 56,93 oy almıştı.

 • Enerji Bakanı Bayraktar, göçük altında kalan işçilere ulaşma çalışmaları hakkında bilgi verdi
  08:37 Enerji Bakanı Bayraktar, göçük altında kalan işçilere ulaşma çalışmaları hakkında bilgi verdi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Vali Hamza Aydoğdu'nun da katıldığı toplantıda İliç ilçesindeki madende meydana gelen toprak kayması sonucu göçük altında kalan işçilere ulaşılması için yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdiler. Bakan Bayraktar, 'Birlikte, beraber gece gündüz çalışarak göçük altında kalan kardeşlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bugünleri birlikte dayanışma içinde aşacağız.' dedi. - ERZİNCAN

 • Erzincan'da DHKP/C propagandası yapan 1 kişi tutuklandı
  08:31 Erzincan'da DHKP/C propagandası yapan 1 kişi tutuklandı

  Erzincan'da, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü DHKP/C'nin propagandasını yaptığı öne sürülen 1 kişi tutuklandı. Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda Ç.Ö. isimli şüpheli gözaltına alındı ve mahkemece tutuklandı.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ı atadı
  08:29 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ı atadı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan kararname ile Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın atandı. Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınırken, yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Körabörk atanırken, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne de Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın atandı. Van İl Emniyet Müdürlüğü'ne ise Murat Mutlu atandı.

 • Sibergöz-23 Operasyonunda 146 Şüpheli Yakalandı
  08:21 Sibergöz-23 Operasyonunda 146 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 20 ilde düzenlenen 'Sibergöz-23' operasyonlarında 146 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar kapsamında şüphelilerin vatandaşlarla iletişime geçerek sahte yatırım uygulamalarıyla dolandırıcılık yaptığı ve yaklaşık 1 milyar lira haksız kazanç sağladığı tespit edildi. Operasyonlarda çok sayıda silah, kripto varlık madenciliği cihazı, para, altın ve dijital materyallere el konuldu. Ayrıca, yaklaşık 300 milyon lira değerinde mal varlığına da el konulacak.

 • Adana merkezli 20 ilde 'Sibergöz-23' operasyonlarında 146 şüpheli yakalandı
  08:16 Adana merkezli 20 ilde 'Sibergöz-23' operasyonlarında 146 şüpheli yakalandı

  Adana merkezli 20 ilde gerçekleştirilen 'Sibergöz-23' operasyonlarında Nitelikli Dolandırıcılık, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve Suçtan Elde Edilen Mal Varlığı Değerlerini Aklama suçlarına yönelik 146 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucunda silahlar, kripto varlık madenciliği cihazları, milyonlarca TL ve diğer değerli eşyalara el konuldu.

 • Adana Merkezli Operasyonda 146 Şüpheli Yakalandı
  08:16 Adana Merkezli Operasyonda 146 Şüpheli Yakalandı

  Adana merkezli 20 ilde gerçekleştirilen 'Sibergöz-23' operasyonlarında, Nitelikli Dolandırıcılık, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma ve Suçtan Elde Edilen Mal Varlığı Değerlerini Aklama suçlarına yönelik 146 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucunda silahlar, kripto varlık madenciliği cihazları, milyonlarca TL ve diğer değerli eşyalara el konuldu.

 • CHP lideri Özel'in
  08:11 CHP lideri Özel'in "Adayınızı geri çekin" çağrısına Akşener'den sert yanıt: Bıktım, usandım, midem bulanıyor

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerde Balıkesir adayını çekmesini isteyen CHP lideri Özgür Özel'e tepki gösterdi. Akşener, "Bu jest isteme işleminden bıktım, usandım, midem bulanıyor" ifadelerini kullanarak, bu tür taleplerden rahatsız olduğunu belirtti.


Advertisement