Dilan Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmış! Avukatı gönderilmesine izin vermedi - Son Dakika
Politika

Dilan Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmış! Avukatı gönderilmesine izin vermedi

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklu bulunan Dilan Polat ve eşi Engin Polat, vergi usul kanununa muhalefet suçundan tahliye edildi. Ancak diğer suçlamalar için tutuklulukları devam ediyor. Dilan Polat'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektup ise avukatı tarafından gönderilmemesi gerektiği belirtildi.

20.04.2024 11:18

Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi bir dizi suçlamayla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu pek çok kişi 5 Kasım'dan bu yana tutuklu olarak yargılanıyor. Avukat Hüseyin Kaya, Dilan Polat'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a hitaben mektup yazdığını açıkladı.

VERGİ USUL KANUNUNA MUHALEFETTEN TAHLİYE

Geçtiğimiz günlerde, 'Kara para aklamak', 'vergi usul kanununa muhalefet' ve 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek' suçlamalarıyla tutuklu bulunan Polat çifti ve diğer tutuklular, 'vergi usul kanununa muhalefet' suçundan tahliye edildi. Ancak savcı, diğer suçlamalar için dosya üzerindeki çalışmaların devam ettiği gerekçesiyle tutukluluklarının devamına karar verdi. 10haber'den Miray Tamer'in haberine göre Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, bunun 'yerinde ama çok gecikmiş bir karar' olduğunu söyledi.

Dilan Polat'tan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup! Avukatı gönderilmesini istemedi

DİLAN POLAT'IN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YAZDIĞI MEKTUP

Öte yandan Dilan Polat'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a hitaben mektup yazdığını söyleyen Avukat Hüseyin Kaya, bunun gönderilmesine karşı çıktığını ifade ederek, "Ben gönderilmesini istemedim. Çünkü yeterli derecede, Sayın Cumhurbaşkanı'nın duyacağı şekilde biz avukat olarak medyada zaten konuşuyor, değerlendirme yapıyoruz. Bir mektubun etkili olmasını değil de, hukukun etkili olmasını istediğimiz için." dedi.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu şüpheliler hakkında suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Çiftin şirketlerinde yapılan aramalarda elde edilen dijital materyaller ve defterlerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından ön inceleme raporu hazırlandı. Rapora göre, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi tespit edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Dilan Polat ve Engin Polat çifti, ikametlerinde gözaltına alındı ve 5 Kasım'da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dilan Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan\'a mektup yazmış! Avukatı gönderilmesine izin vermedi

Son Dakika Politika Dilan Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmış! Avukatı gönderilmesine izin vermedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (14)

 • sait turk: Sosyal medyada patlamasalardı çoktan çıkmışlardı 95 1 Yanıtla
  yıldıray yanık: Sosyal medyayı kullanmasalardı bu şekil zaten şu an dışarda olacaklardı 29 0
 • Sümbül Dağı: Nasıl günleriniz güzel geçiyormu kodeste 53 1 Yanıtla
 • Murat Kara: Adaletin bagımsız tarafsız tecelli etmesini bekliyoruz tabi yandaş biri iki hakim savcı yada ankarada dayı bulup para yedirmez ise Şerefli hakim savcılar inşallah kalmıştır Suç cezasız kalmamalı 47 1 Yanıtla
  Gursel kalen: İnşallah kalmıştır. Onları da rahat bırakırlarsa 8 1
 • Ahmet Yamaç: Nasıl yani? Vergi usul kanununa muhalefetten tahliye edildi derken… Hukukçu arkadaşlar bilgilendirir misiniz? Ben kötü bir şey okuyorum ama sonuç olumlu! 35 0 Yanıtla
  Gursel kalen: Bunlar kılıfına uydurur. Çünkü ucu önemli yerlere dokununca Berat ettirirler 11 0
 • Egemen: Eeee ne zaman salıyosunuz? 23 1 Yanıtla
 • Egemen: Sadete gelin,ne zaman salıveriyosunuz? Çocuğu olan het mahkum kadın'ı salıverin ozaman 17 2 Yanıtla
 • Uğur Türkiye: Çıkacaklar görürsünüz 15 1 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement