DP Genel Başkanı Uysal Elazığ'da - Son Dakika
Politika

DP Genel Başkanı Uysal Elazığ'da

DP Genel Başkanı Uysal Elazığ\'da

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Partimiz bünyesinde güç verecek bütün büyüklerimize kapımız açıktır" dedi.
Uysal, DP İl Başkanlığının Olağan Genel Kurulu'na katılmak üzere geldiği Elazığ'da basın mensuplarının sorularını...

23.11.2013 14:34

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Partimiz bünyesinde güç verecek bütün büyüklerimize kapımız açıktır" dedi.

Uysal, DP İl Başkanlığının Olağan Genel Kurulu'na katılmak üzere geldiği Elazığ'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP Elazığ İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler'in de salonda olduğunun hatırlatılması üzerine Uysal, "Demokrat Parti olarak tercihimiz, müstakilen bir siyaseti güdüyoruz. O anlamda milletimiz zaten koalisyonları, ittifakları doğru bulduğu yerde, kendisini görebildiği yerde zaten yapar. Kurumsal olarak böyle bir arayışın içerisinde değiliz. Kendileriyle beraber ekip arkadaşları var. Başka derneklerden arkadaşlarımız da aramızda var" şeklinde konuştu.

Partisinin eski genel başkanı Elazığlı siyasetçi Mehmet Ağar'la ilgili sorulan soruya cevap veren Uysal, "Hakikaten siyasette tek başına çıkıp bir vilayetin arkasında durduğu siyasi tarihimizde çok görünür şeylerden değildir. Elazığ, vazifesini fazlasıyla yapmıştır. Ben, temel olarak bütün partimizin kurucu kadrolarını, genel başkanlarını, başbakanlarını, cumhurbaşkanlarını, bakanlarını, milletvekillerini, hem iyi hem kötü günlerinde büyük bir geleneğin sahibi olarak her daim yanlarında olma gayretimiz oldu. Kendisi yargılama sonucunda bir hükümle karşı karşıya kaldı. Cezaevinde de ziyaret ettik, zaman zaman görüş alışverişinde de bulunduk. Bugün güç verecek, milletin vereceği desteği yine milletin kendisine hiçbir beklenti sahibi olmadan partimiz bünyesi içerisinde güç verecek bütün büyüklerimize zaten bu partinin kapısı açıktır. Bu millete de sorumlulukları vardır. Onu da yerine getirirler, getirmelerini de benim gibi bütün dava arkadaşlarım da beklemektedir" diye konuştu.

Uysal, dershanelerin özel okula dönüştürülmesinin kolaylaştırılmasıyla ilgili soruya ise, "Maalesef üzülerek görüyoruz, Türkiye'nin eğitim politikaları çerçevesinde bir değerlendirme ve bir siyaset tercihi konusu olması gerekirken dershane meselesi, iktidarın birtakım siyasi hedeflemeleriyle beraber başka süreçlerin parçası haline getirildi. Türkiye'de ister hukuk mantığından ister hür teşebbüs mantığıyla bakalım, ceza kanunlarıyla suç olarak nitelendirmediğiniz bir şeyi kanunla yasaklama hakkınız yoktur" diye cevap verdi. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika DP Genel Başkanı Uysal Elazığ'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement