Erdoğan'ın rakibi kim olacak? Muhalefet, adayını belirlemek için ağustos ayında masaya oturmaya hazırlanıyor - Son Dakika

Erdoğan'ın rakibi kim olacak? Muhalefet, adayını belirlemek için ağustos ayında masaya oturmaya hazırlanıyor

03.07.2022 14:02

2023 seçimleri için Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan Erdoğan'ın rakibinin kim olacağı merakla bekleniyor. Muhalefetin aday açıklama süreciyle ilgili tartışmalar devam ederken sürpriz bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre 6'lı masa ağustos ayından itibaren adayın ismi üzerinde yoğunlaşmaya başlayacak. Seçime yakın bir dönemde ise aday kamuoyuna ilan edilecek.

Türk siyaseti 2023 seçimlerini merakla bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda adaylığını bizzat ilan ederken, muhalefet partilerinin aday konusunda sessiz kalması, merakları daha çok muhalefet cephesine kaydırıyor.

6'LI MASA 5'NCİ KEZ TOPLANACAK

Muhalefet partileri tarafından oluşturulan 6'lı masa bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğinde toplanacak. Toplantının gündem maddeleri arasında muhalefetin aday belirleme sürecinin yer alıp almadığı merak ediliyordu. Fakat 6'lı masanın bugünkü toplantıda daha çok Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. kez aday olup olamayacağı tartışmasının ele alacağı belirtildi.

ADAY BELİRLEME SÜRECİ AĞUSTOS AYINDA BAŞLAYACAK

Cumhuriyet'te yer alan habere göre ise vatandaşların merak ettiği aday belirleme süreci Ağustos ayında Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 6'lı masa toplantısında ele alınacak. Muhalefet partileri bu toplantıda mevcut adaylar üzerinden değerlendirmeler yapacak.

ADAYIN İLANI DAHA İLERİ TARİHTE

CHP'nin stratejisi olduğu bilinen 'seçime yakın tarihte aday açıklama' geleneğinden ise vazgeçilmeyecek. Muhalefetin adayı, 6'lı masanın istişarelerinin bitmesinin ardından seçime yakın bir tarihte kamuoyu ile paylaşılacak. Adayın açıklanmasının ardından ise hemen mitingler başlayacak.

YORUMLAR
500
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'nu gülümseten seçim sözleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'nu gülümseten seçim sözleri KEMAL KILIÇDAROĞLU HER KİM İNTİKAM DUYGUSUNU ÖLDÜRMEMİŞSE BİZİMLE YÜRÜYECEK BİR YOLU YOKTUR -TAMAMI FTP'DE KEMAL KILIÇDAROĞLU HER KİM İNTİKAM DUYGUSUNU ÖLDÜRMEMİŞSE BİZİMLE YÜRÜYECEK BİR YOLU YOKTUR -TAMAMI FTP'DE Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş-I Veli'nin Türbesini Ziyaret Etti Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş-I Veli'nin Türbesini Ziyaret Etti

Son Dakika Politika Erdoğan'ın rakibi kim olacak? Muhalefet, adayını belirlemek için ağustos ayında masaya oturmaya hazırlanıyor - Son Dakika


Advertisement