Milli Eğitim Bakanı Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti - Son Dakika

Milli Eğitim Bakanı Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti

05.10.2021 18:47
Milli Eğitim Bakanı Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyet ile görüştü.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyet ile görüştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, kabulde, Türkiye ile İngiltere arasında eğitim alanında yürütülen ve yapılması planlanan yeni iş birliklerine dair çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca öğretmenlerin mesleki gelişimi kapsamında yürütülen English Together projesi gibi çalışmalar da ele alındı.

Özer, Büyükelçi Chilcott ve heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile İngiltere arasındaki iş birliğini değerlendirmek üzere yeni dönemde tekrar bir araya geleceklerini belirtti.

Büyükelçi Chilcott ise kabulü için Bakan Özer'e teşekkür etti, bakanlık görevine getirilmesi dolayısıyla Özer'i tebrik etti.

Görüşmede Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ve Petek Aşkar ile AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Abdullah Süslü de yer aldı.

Bakan Özer: 2022'nin sonuna kadar ülkemize 3 bin yeni anaokulu kazandıracağız Bakan Özer: 2022'nin sonuna kadar ülkemize 3 bin yeni anaokulu kazandıracağız Özer ile Varank, patent ve faydalı model yarışmasında liselilere ödüllerini verdi Özer ile Varank, patent ve faydalı model yarışmasında liselilere ödüllerini verdi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Prof. Dr. Erol Göka Kütüphanesi'nin açılışında konuştu Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Prof. Dr. Erol Göka Kütüphanesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Milli Eğitim Bakanı Özer, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott'u kabul etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement