Halk Oylamasına Doğru - Son Dakika

Halk Oylamasına Doğru

03.04.2017 16:39
Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, anayasa değişikliği hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, anayasa değişikliği hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Bademağacı, Oba Alacami, Kızılcaşehir, Akçatı ve Uğurlu mahallelerinde vatandaşla buluşan Çelik, yapılacak anayasa değişikliğiyle artık Türkiye'nin önünü kimsenin kesemeyeceğini belirtti.

Çelik, "1982 model utanç anayasası bizim ilerlememizi engelliyor. Darbelere, vesayet odaklarına kapı aralıyor. 15 Temmuz ihanet girişimini göğüslerini siper ederek durduran kahraman milletimiz darbe anayasasıyla yönetilmeyi hak etmiyor. 16 Nisan'da bu prangalardan kurtulacağız. Milli irade sandıkta Türkiye'nin 2023 hedeflerine, güvene ve istikrara 'evet' diyecek." ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele konusunda da kararlılık mesajı veren Çelik, şunları kaydetti:

"Ünlü sosyolog İbn-i Haldun, 'coğrafya kaderdir' diyor. Zor bir bölgede yaşıyoruz. Etrafımız ateş çemberi, içeride ve dışarıda terör örgütleri Türkiye'yi zayıflatmaya çalışıyor ama başaramayacaklar. Her fırsatta Türkiye'ye saldıranlar bilsinler ki üniter yapımız kırmızı çizgimizdir. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek milletten, asla taviz vermeyiz. Bu topraklarda başka hesap yapmak isteyenler hedeflerine ulaşamayacaklar. Ülkemizi böldürtmeyiz, parçalatmayız. Yeni sistemde terörle mücadele de hız kazanacak. Şer odaklarını topraklarımızdan, sınırlarımızdan temizleyeceğiz. Dünyanın her yerinde yardım eli uzattığımız mazlumların gözü ve duası Türkiye'nin üzerinde. Biz güçlü olursak mazlumların yüzü gülecek. 7 milyon gurbetçimiz de güvende olacak."

Çelik, yeni sistemle sıkı yönetimlerin de tarihe karışacağını dile getirerek, "Yeni sistemde her alanda özgürlükler daha da genişleyecek. Artık sıkıyönetim olmayacak. Olağanüstü hale de sınırlamalar getiriliyor. Parlamentonun etkinliği artıyor. Yürütmeyi milli iradenin temsil edildiği Meclis denetleyecek. OHAL'i uzatma, kısaltma, kaldırma gibi yetkiler verilen Meclis, daha güçlü hale gelecek. Yeni sistemde hiçbir kurum tek başına her şeyi yapamayacak. Kurumlar güçlendirilerek, denge denetleme mekanizmaları kurulacak." değerlendirmesini yaptı.

Vatandaşın sorununu dinleyen Çelik, Uğurlu Mahallesi'nde kısa süre önce 37 yaşında vefat eden Halil Çetinkaya'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Halk Oylamasına Doğru
Halk Oylamasına Doğru

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) Gelecek Partili Rota'dan AKP'li Özkan'a 125 Euroluk Kira Yanıtı: 'Bu Başarısız Siyasetçilerin Züğürt Tesellisi Savıdır' Gelecek Partili Rota'dan AKP'li Özkan'a 125 Euroluk Kira Yanıtı: 'Bu Başarısız Siyasetçilerin Züğürt Tesellisi Savıdır' Lewandowski soluğu Türkiye'de aldı! Eşinin paylaşımı taraftarı mest etti Lewandowski soluğu Türkiye'de aldı! Eşinin paylaşımı taraftarı mest etti
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Halk Oylamasına Doğru - Son Dakika


Advertisement