HDP Bahçelievler ilçe binasına saldıran M.E.S. serbest bırakıldı - Son Dakika

HDP Bahçelievler ilçe binasına saldıran M.E.S. serbest bırakıldı

03.01.2022 16:14
HDP Bahçelievler ilçe binasına saldıran M.E.S. serbest bırakıldı

HDP'nin Bahçelievler İlçe binasına silahlı ve bıçaklı saldırı düzenleyen M.E.S ev hapsiyle serbest bırakıldı. Kasten yaralama ve silahlı tehdit suçundan mahkemeye sevk edilen M.E.S. çıkarıldığı 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde ev hapsiyle serbest kalırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın karara itiraz edeceği öğrenildi.

HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına silahlı ve bıçaklı saldırı düzenleyen M.E.S., 28 Aralık Salı günü saat 13.00 sıralarında HDP üyesi olacağını söyleyerek ilçe binasına girdi. Önce lavaboyu kullanmak istediğini söyleyen Sütçü, bir süre bekledikten sonra çıktı. HDP'ye üye olmak istediğini söyledi, parti ile ilgili sorular sormaya başladı. Daha sonra kendisine çay ikram eden Ramazan Dişarı'nın üzerine sıcak çayı döken Sütçü, belindeki silahı çıkarıp İsmail Güney'e doğrulttu. Cebindeki bıçağı ise Aziz Işık'ın boynuna dayadı. Güney'in kapıya doğru kaçması sırasında M.E.S. defalarca Güney'e ateş etmeye çalıştı ancak silah ateşlenmedi. Bu sırada M.E.S'ye müdahale eden Dişarı ve Işık, silahı ve bıçağı M.E.S'nin elinden almayı başardı. Çıkan arbedede Işık ve Dişarı hafif yaralandı. Daha sonra kaçmaya çalışan M.E.S. merdivenlerden yuvarlanarak yaralandı. M.E.S sokağın başında yer alan ve fırında çalışan akrabasının yanına sığındı.

SERBEST BIRAKILDI

M.E.S. polis tarafından olay yerinden alınarak Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen M.E.S. çıkarıldığı 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde serbest bırakıldı.

HDP'DEN AÇIKLAMA: SORUMLUSU SİYASİ İKTİDARDIR

Kararın ardından HDP Bahçelievler ilçe Örgütü'nün hesabından yapılan paylaşımda "Partimize saldıran saldırgan çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı! Cezasızlık politikasıyla partimize yönelik saldırıları teşvik eden siyasi iktidar, olası tüm saldırıların sorumlusu ve tetikleyicisidir" ifadeleri kullanıldı.

HDP Bahçelievler ilçe binasına saldıran M.E.S. serbest bırakıldı

Gazete Duvar'ın haberine göre; HDP Bahçelievler İlçe Eş Başkanı Mehmet Kuzu, tabancalardan birinin kurusıkı, birinin ise gerçek silah olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Emniyet'in M.E.S. ile ilgili kendilerine bilgi vermediğini belirten Kuzu, şu bilgileri paylaştı:

"Polisler burada inceleme yapmadan valilik kurusıkı açıklaması yaptı. Kurusıkı değilse de değiştirmişledir. Burada planlı bir şey vardı. İki silah vardı. Biri beyaz metal, biri siyah. Beyaz metal olan kurusıkıydı. Ama siyah olan gerçekti. Dün mahkemeye çıkacak, saldırıya uğrayanlar hazır olsun diye bilgi geldi. Sonra pazartesiye ertelendi. Sadece ismi belli, bize bunun dışında herhangi bir bilgi verilmedi. İlçe binamıza gelirken Sivaslı olduğunu söylemiş. Buradaki ilk ifadesinde polis neden saldırdın diye sorunca, 'Bana sosyal medyada hakaret ettiler. Ben de kafayı çektim, gittim bastım' şeklinde olmuş polisteki ilk ifadesi bu olmuş. Ama buraya gelirken ifadesindeki gibi alkollü değildi. Olayı sarhoşun, serserinin tekidir demeye getiriyorlar. Kimse öyle kolay kolay iki silah koca bir bıçakla buraya gelmez. Yönlendirme ifade çıkacağını bekliyoruz. Polisler bize 'serserinin bir zaten' dediler."

YORUMLAR
500
Ailelerin kararlı direnişine 989'uncu gününde Ailelerin kararlı direnişine 989'uncu gününde Kağıthane'de iş yerine silahlı saldırı kamerada Kağıthane'de iş yerine silahlı saldırı kamerada Esenyurt'ta eşini boğarak öldüren koca hakim karşısına çıktı Esenyurt'ta eşini boğarak öldüren koca hakim karşısına çıktı

Son Dakika Politika HDP Bahçelievler ilçe binasına saldıran M.E.S. serbest bırakıldı - Son Dakika


Advertisement