Son Dakika Son Dakika Son Dakika
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti ile Hasreti Gideriyor - Son Dakika

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti ile Hasreti Gideriyor

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti'nin Ankara Tuzluçayır'da düzenlediği mitinge katılarak halka seslendi. Sancar, Ankara emekçilerinin, devrimcilerin, sosyalistlerin, yurtseverlerin hasretini gidermek için Yeşil Sol Parti ile birlikte olduklarını belirtti.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara\'da Yeşil Sol Parti ile Hasreti Gideriyor
10.05.2023 - 21:02,  Güncelleme: 21:06

Mithat Sancar: Ankara'da Yeşil Sol Parti ile hasreti gidermeye geliyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Ankara emekçilerin, devrimcilerin, sosyalistlerin, yurtseverlerin hasretini yaşıyor. İşte biz Yeşil Sol'la bu hasreti Ankara'da da gidermeye geliyoruz" dedi.

Yeşil Sol Parti, seçim programları kapsamında Ankara Tuzluçayır'da miting düzenledi. Yeşil Sol Parti'nin gerçekleştirdiği mitingde, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, halka seslendi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin, "İşler iyi, ekonomide aldık başımızı gidiyoruz" sözlerini hatırlatan Sancar, "Ekonomide işler bir avuç sermayedar için iyi gidiyor. Milyonlar ise yoksullukla açlıkla baş başa bırakıldı. Bu mu iyi?" diye sordu.'ANKARA EMEKÇİLERİN HASRETİNİ YAŞIYOR'Sancar, Ahmed Arif'in Ankara sokaklarını iyi bilen bir şair olduğunu söyleyerek, "O yürekli şairimize buradan bir selam gönderelim. Diyarbakır'dan Ankara'ya selam gelsin. Ne diyor Ahmed Arif, 'Hasretin nazlıdır Ankara.' Puslu havayı kurtlar sever. Siz de puslu havayı yaratmaya çalışıyorsunuz ama Ankara emekçilerin, devrimcilerin, sosyalistlerin, yurtseverlerin hasretini yaşıyor. İşte biz Yeşil Sol'la bu hasreti Ankara'da da gidermeye geliyoruz" dedi. 'HALKIMIZ DEMOKRATİK DEĞİŞİMİ YARATMAYA HAZIR'

İktidarın, seçimi kaybetse de gitmeyeceklerine dair dedikodu yaydıkları iddiasında bulunan Sancar, "Kimse bu sözlere aldırmasın. Bu puslu havayı bu güçlü mücadele dağıtacak. Aydınlık bizim ellerimizle gelecek. Ankara'yı, Ankara'da değiştireceğiz ayrıca. Diyarbakır'dan, Batman'dan, Siirt'ten, Urfa'dan, Cizre'den size dönüşüm sözlerini getirdim buraya. Halkımız dönüşüme hazır. Demokratik değişimi yaratmaya hazır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti ile Hasreti Gideriyor - Son Dakika


Advertisement