Son dakika Mithat Sancar haberleri, Mithat Sancar son dakika, son dakika Mithat Sancar

Son Dakika Mithat Sancar Haberleri

Son dakika Mithat Sancar haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mithat sancar haberleri anında burada.


 • 05.09.2023 05 Eyl 15:43 HDP Milletvekilleri Yeşil Sol Parti'ye katıldı HDP Milletvekilleri Yeşil Sol Parti'ye katıldı

  HDP Van Milletvekili Pervin Buldan ile Şanlıurfa Milletvekili Mithat Sancar, partilerinden istifa ederek Yeşil Sol Parti'ye katıldı. Buldan ve Sancar'ın istifasıyla Meclis'te HDP'li milletvekili kalmazken, Yeşil Sol Parti'nin milletvekili sayısı 57'ye çıktı.

 • 27.08.2023 27 Ağu 14:55 Hdp 4'üncü Olağanüstü Kongresi… Sancar: 'Güçlerimizi Yeşil Sol Parti'ye Yığacağız. Bu Kongreyi Bir Dönüm Noktası Olarak Kabul Ediyoruz' Hdp 4'üncü Olağanüstü Kongresi… Sancar: "Güçlerimizi Yeşil Sol Parti'ye Yığacağız. Bu Kongreyi Bir Dönüm Noktası Olarak Kabul Ediyoruz"

  HDP’nin 4’üncü Olağanüstü Kongresinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Eksiklerimiz oldu. Bunları gözardı edecek değiliz. Bunları bir arada değerlendirerek ancak doğru mücadele hattını oluşturabileceğimizi de biliyoruz. Farklılıklarımızı koruyoruz ama aynı hedefler, aynı ilkeler ve aynı değerler etrafında yürümeyi de başarıyoruz. Bu kongre başlattığımız sürecin finali değildir. Muhasebe sürecinin duraklarından biridir. Bundan sonra birikimimizi ve güçlerimizi Yeşil Sol Parti’ye yığacağız ama HDP ruhu buradadır. Çeşitli kesimlerden estirilmek istenen rüzgarlara karşı HDP ağacının ruhunu her şart altında korumak hepimizin borcudur. Bu halklara karşı en büyük görevimizdir. Birleşerek büyüyeceğiz. Eksikliklerimizi yeniden masaya yatırarak yollarımızı yeniden inşa edeceğiz. Bu kongreyi bir dönüm noktası olarak kabul ediyoruz” dedi.

 • 07.08.2023 07 Ağu 13:17 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: HDP, umudun sembolüdür HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: HDP, umudun sembolüdür

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP'nin bu ülkenin umudunu oluşturan fikriyatın sembolü olduğunu belirterek, seçime girmediklerini ancak varlıklarını koruyacaklarını ve Yeşil Sol Parti'yi en etkili güç haline getirmek için çaba harcayacaklarını söyledi. Sancar, ayrıca HDP'nin olağanüstü kongre kararı alacağını ve birikimini Yeşil Sol'a aktarmanın yöntemlerini tartışacaklarını ifade etti.

 • 03.07.2023 03 Tem 15:49 Mithat Sancar'dan 'Kobani Davası' Açıklaması: 'Bu Davada Yapılan Her Şey Zamanı Geldiğinde Bütün Muhaliflere Karşı Uygulanacak Bir Norm Yaratma... Mithat Sancar'dan "Kobani Davası" Açıklaması: "Bu Davada Yapılan Her Şey Zamanı Geldiğinde Bütün Muhaliflere Karşı Uygulanacak Bir Norm Yaratma...

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP Hukuk Komisyonu, Yeşil Sol Parti milletvekilleri, HDP ve Yeşil Sol Parti yöneticileri ve avukatları bugün 52’nci duruşması yapılan Kobani Davası ile ilgili açıklama yaptı. Sancar, “Bu davada yapılan her şey zamanı geldiğinde bütün muhaliflere karşı uygulanacak bir norm yaratma amacını da taşımaktadır. Bu davayı sadece HDP’ye karşı bir tasfiye planı görmek yanıltıcı olacak demiştik, ne yazık ki haklı çıktık. Asıl bunların test edildiği yer Kobani Kumpas Davası olmuştur. Bu tür davalara ve tezgahlara karşı geniş bir toplumsal duyarlılık ve kararlı bir demokratik mücadele en etkili yöntemdir” dedi.

 • 10.06.2023 10 Haz 13:16 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Gerçek ve samimi bir değerlendirme bizi güçlendirecektir HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Gerçek ve samimi bir değerlendirme bizi güçlendirecektir

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçim sonuçlarına yönelik gerçek ve samimi bir değerlendirmenin kendilerini güçlendireceğini belirterek, Yeşil Sol Parti ve HDP il başkanlarıyla bir araya geldi. Sancar, seçimler ve sonrasıyla ilgili değerlendirme toplantılarına devam ettiklerini söyledi ve süreci bütün boyutlarıyla ele almanın daha sağlıklı bir değerlendirme için gerekli olduğunu ifade etti.

 • 05.06.2023 05 Haz 09:33 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar İstifa mı Ediyor? HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar İstifa mı Ediyor?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığı Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası HDP'de de hareketli günler yaşanıyor. Mithat Sancar istifa mı ediyor? Mithat Sancar HDP'den ayrılıyor mu? soruları sıkça araştırılıyor. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Medya Haber TV'de katıldıkları programda, partinin önümüzdeki aylarda düzenlenecek kongresinde yeniden aday olmayacaklarını açıkladı. Detaylar haberimizdedir.

 • 04.06.2023 04 Haz 22:47 HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar aday olmayacak HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar aday olmayacak

  HDP'nin olağanüstü kongresinde aday olmayacaklarını açıklayan Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, seçim sonuçlarını değerlendirerek partiyi daha güçlü bir noktaya getirmek için kongrede görevi bırakacaklarını ifade ettiler.

 • 04.06.2023 04 Haz 22:34 Pervin Buldan ve Mithat Sancar eş genel başkanlığa yeniden aday olmayacak Pervin Buldan ve Mithat Sancar eş genel başkanlığa yeniden aday olmayacak

  HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, "Kongrede yeni bir görev almama kararı aldık. Eş başkanlık görevimizi başka arkadaşlarımıza bırakacağız" dedi.

 • 28.05.2023 28 May 16:43 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oyunu kullandı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oyunu kullandı

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oyunu eşi Fatma Ceran Sancar ile birlikte Ankara'da kullandı ve seçmenlere çağrıda bulundu.

 • 28.05.2023 28 May 13:01 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oy kullandı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oy kullandı

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oyunu kullandı. Sancar, eşi Fatma Ceran Sancar ile Çankaya'daki Ayten Şaban Diri İlkokulu'na gelerek 4099 numaralı sandıkta oy verdi. Katılım oranının yüksek olmasını beklediğini dile getiren Sancar, tüm seçmenlerden sandığa gidip oylarını kullanmalarını istedi.

 • 25.05.2023 25 May 14:38 HDP'li Mithat Sancar, 'Ümit Özdağ ile imzalanan protokolü, CHP ile görüştünüz mü?' sorusunu yanıtladı HDP'li Mithat Sancar, "Ümit Özdağ ile imzalanan protokolü, CHP ile görüştünüz mü?" sorusunu yanıtladı

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 2. turda destekleyecekleri adayı açıkladığı basın toplantısında yöneltilen, "CHP ile Ümit Özdağ'la imzalanan protokolü görüştünüz mü?" sorusuna "Karar süreçlerimiz, kurullarımız bellidir. Dün gün boyu tartışmaları kurullarımızla yürüttük. Diyalog muhataplarımız Türkiye halklarımız. Kararımızı kendi içinde, halkla ve diyalog prensibiyle aldık. Bunun dışında herhangi bir girişimimiz yok" şeklinde yanıtladı.

 • 15.05.2023 15 May 13:59 Hdp ve Yeşil Sol Parti, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi: 'İkinci Turda Halkın Bize Verdiği Tarihsel Rol, Misyon ve Sorumluluğun Gereğini Yerine... Hdp ve Yeşil Sol Parti, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi: "İkinci Turda Halkın Bize Verdiği Tarihsel Rol, Misyon ve Sorumluluğun Gereğini Yerine...

  HDP ve Yeşil Sol Parti, seçim sonuçlarına ilişkin ortak açıklama yaptı. Yeşil Sol Parti Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, “Yeşil Sol Parti’ye oy veren milyonların, halkımızın içi ferah olsun. Mevcut verilere göre ikinci tura kaldığı anlaşılan cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair halkımızın bize verdiği tarihsel rolün, misyonun ve sorumluluğun gereğini yerine getireceğiz. Umudumuzdan ve coşkumuzdan asla geri durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da yarın yapılacak MYK toplantısında ikinci turun dinamiklerini ele alacaklarını belirterek, "Biz tarihsel görevimizi demokratik sorumluluk bilinciyle yerine getirme kararımızı sürdürüyoruz. Bu faktörleri tartıştıktan sonra ikinci tura dair çalışma programımızı da tartışıp kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuştu.

 • 14.05.2023 14 May 17:29 Mithat Sancar: 'Demokratik Dönüşüm ve Kalıcı Barış İçin Çıktığımız Bu Yolda Son Bir İşimiz Kaldı. Mithat Sancar: "Demokratik Dönüşüm ve Kalıcı Barış İçin Çıktığımız Bu Yolda Son Bir İşimiz Kaldı.

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Demokratik dönüşüm ve kalıcı barış için çıktığımız bu yolda son bir işimiz kaldı. Bu saat itibariyle sandıkları ve oyları koruyor, ıslak imzalı tutanaklara ve oy torbalarına sahip çıkıyoruz” dedi.

 • 14.05.2023 14 May 14:40 Mithat Sancar, Oyunu Ankara'da Kullandı: 'Oyumuzu Demokratik Dönüşüm ve Barış İçin Kullandık' Mithat Sancar, Oyunu Ankara'da Kullandı: "Oyumuzu Demokratik Dönüşüm ve Barış İçin Kullandık"

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, oyunu Ankara’da kullandı. Sancar, “Oyumuzu demokratik dönüşüm ve barış için kullandık. Bu seçimlerden çıkacak sonuçların Türkiye’yi yeni bir başlangıca götüreceğine inanıyoruz” dedi.

 • 14.05.2023 14 May 13:51 HDP Eş Genel Başkanı Sancar oyunu Ankarada kullandı HDP Eş Genel Başkanı Sancar oyunu Ankarada kullandı

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara'da oy kullandı ve herkesi sandığa gitmeye davet etti. Seçimlerin Türkiye için önemli olduğunu belirten Sancar, demokratik dönüşüm ve barış için oy kullandıklarını söyledi. Ayrıca annelerin gününü de kutladı.

 • 14.05.2023 14 May 13:32 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da oy kullandı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da oy kullandı

  Yeşil Sol Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Mithat Sancar, eşi Türkan Sancar ile Çankaya Ayten-Şaban Diri İlkokulu'nda 4409 numaralı sandıkta oy kullandı.

 • 14.05.2023 14 May 13:28 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oy kullandı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oy kullandı

  Mithat Sancar, eşi ve kızı ile birlikte oy kullanmak için Çankaya'daki bir okula gitti. Seçimlerin önemine vurgu yapan Sancar, demokratik sorumluluğun en önemli görevinin oy kullanmak olduğunu söyledi.

 • 14.05.2023 14 May 13:21 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oy kullandı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar oy kullandı

  Yeşil Sol Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Mithat Sancar, Ankara'da eşi Türkan Sancar ile oy kullandı. Sancar, çıkışta yaptığı açıklamada, 'Türkiye tarihinin en önemli seçimlerini yaşıyoruz bugün. Oyumuzu demokratik dönüşüm ve barış için kullandık.' dedi.

 • 14.05.2023 14 May 13:11 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankarada oy kullandı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankarada oy kullandı

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu belirterek, demokratik dönüşüm ve barış için oy kullandı. Seçimlerin dünya için de önemli olduğunu vurgulayan Sancar, herkesi sandığa gitmeye davet etti ve yeni bir dönemin demokrasi ve barış yönünde olacağına inandığını söyledi. Ayrıca, annelerin gününü de kutladı.

 • 13.05.2023 13 May 20:27 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Bizler yeni yaşamın inşasında motor güç olacağız HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Bizler yeni yaşamın inşasında motor güç olacağız

  Yeşil Sol Parti'nin düzenlediği mitinge katılan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kürt sorununun demokratik bir şekilde çözülmesiyle ülkeye barışın geleceğini söyledi ve Yeşil Sol Parti'nin Meclis'e en güçlü şekilde gitmesi gerektiğini belirtti. Miting sırasında bazı kişiler terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan attı.

 • 13.05.2023 13 May 18:05 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Tutuklu yoldaşlarımız oylarla özgürlüğe kavuşacak HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Tutuklu yoldaşlarımız oylarla özgürlüğe kavuşacak

  Diyarbakır'da Yeşil Sol Parti seçim mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, tutuklu eski Genel Başkan Selahattin Demirtaş ve diğer tutukluların oylarla özgürlüğüne kavuşacaklarını belirtti. Sancar, Erdoğan ve ortaklarının Kürt düşmanlığı üzerine kurulan ittifakın ülkeyi sürüklediği felaketin şahit olduğunu söyledi.

 • 12.05.2023 12 May 20:46 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Anadolu'da yaşayan halkların ortak iradesiyle bu iktidar gidecek HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Anadolu'da yaşayan halkların ortak iradesiyle bu iktidar gidecek

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, İzmir'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Anadolu'da yaşayan halkların ortak iradesiyle bu iktidarın gideceğini söyledi.

 • 11.05.2023 11 May 20:14 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmesini, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turda kazanmasını istiyoruz' HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmesini, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turda kazanmasını istiyoruz'

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Sancar, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmesini ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turda kazanmasını istediklerini belirtti. Ayrıca, tek adam yönetimine son vermek ve yeni demokratik bir başlangıç yapmak istediklerini ifade etti. Sancar, AKP'nin seçim stratejisi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • 10.05.2023 10 May 21:38 Yeşil Sol Parti Ankara'da miting düzenledi Yeşil Sol Parti Ankara'da miting düzenledi

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti'nin Ankara Tuzluçayır'da gerçekleştirdiği mitingde halka seslendi. Sancar, Ankara emekçilerinin, devrimcilerin, sosyalistlerin ve yurtseverlerin hasretini yaşadığını belirterek, Yeşil Sol Parti'nin bu hasreti gidermeye geldiğini söyledi. Ayrıca, halkın demokratik değişimi yaratmaya hazır olduğunu ifade etti.

 • 10.05.2023 10 May 21:02 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti ile Hasreti Gideriyor HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti ile Hasreti Gideriyor

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti'nin Ankara Tuzluçayır'da düzenlediği mitinge katılarak halka seslendi. Sancar, Ankara emekçilerinin, devrimcilerin, sosyalistlerin, yurtseverlerin hasretini gidermek için Yeşil Sol Parti ile birlikte olduklarını belirtti.

 • 10.05.2023 10 May 20:28 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Seni patates, soğan yüzünden göndereceğiz' HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Seni patates, soğan yüzünden göndereceğiz'

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti'nin Ankara Tuzluçayır'da düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı. Sancar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Beni patates, soğan yüzünden mi göndereceksiniz' sözüne karşılık 'Evet, seni patates, soğan yüzünden göndereceğiz' dedi.

 • 10.05.2023 10 May 20:28 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti mitinginde konuştu HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Ankara'da Yeşil Sol Parti mitinginde konuştu

  Yeşil Sol Parti, seçim programları kapsamında Ankara Tuzluçayır'da miting düzenledi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, halka seslendi ve iktidarın sözlerine tepki gösterdi.

 • 10.05.2023 10 May 20:20 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Yeşil Sol Parti mitinginde konuştu HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Yeşil Sol Parti mitinginde konuştu

  Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti mitinginde yaptığı konuşmada demokrasi, barış ve adalet için buluşacaklarını ve zaferin yakın olduğunu söyledi. Sancar, Ankarayı değiştireceklerini ve halkın dönüşüme hazır olduğunu belirtti.

 • 08.05.2023 08 May 19:52 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Şanlıurfa'da konuştu HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Şanlıurfa'da konuştu

  Sancar, değişim, demokrasi, barış, özgürlük, adalet ve eşitlik için mücadele ettiklerini dile getirerek, Partisinin yeni dönemde güçlenerek Meclise gireceğine inandığını söyledi.

 • 08.05.2023 08 May 18:23 HDP'den İmamoğlu'na yönelik taşlı saldırıyla ilgili ilk yorum: Bu iktidarın organize bir saldırısıdır HDP'den İmamoğlu'na yönelik taşlı saldırıyla ilgili ilk yorum: Bu iktidarın organize bir saldırısıdır

  Şanlıurfa'da Yeşil Sol Parti'nin mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Erzurum'da İmamoğlu'nun mitingine yapılan saldırının provokasyon olduğunu açıkladı. Sancar, "Bu iktidarın organize bir saldırısıdır." ifadelerini kullandı.

 • 08.05.2023 08 May 18:02 HDP Eş Genel Başkanı Sancar: 'Erzurum'daki saldırı provokasyondur' HDP Eş Genel Başkanı Sancar: 'Erzurum'daki saldırı provokasyondur'

  ŞANLIURFA'da Yeşil Sol Parti'nin mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Erzurum'da İmamoğlu'nun mitingine yapılan saldırının provokasyon olduğunu söyledi.

 • 07.05.2023 07 May 20:52 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Petrol ve Gaz Hikayeleri Seçim İçin Uyduruldu' HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Petrol ve Gaz Hikayeleri Seçim İçin Uyduruldu'

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Batman ve Siirt'te düzenlenen mitinglerde konuştu. Sancar, petrol ve gaz hikayelerinin seçim için uydurulduğunu belirterek, Batmandan 5 vekil beklediklerini söyledi.

 • 07.05.2023 07 May 17:30 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Batman'da konuştu HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar Batman'da konuştu

  Sancar, Batman'da düzenlenen mitingde gençlerin sandığa gitmemezlik etmemeleri gerektiğini vurgulayarak, Yeşil Sol Parti'yi en güçlü şekilde Meclise göndermelerini istedi.

 • 05.05.2023 05 May 22:21 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Ankara'da Tarihimizin En Yüksek Oy Oranına Ulaşacağız HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Ankara'da Tarihimizin En Yüksek Oy Oranına Ulaşacağız

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara'da seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, Yeşil Sol Parti milletvekili adayları ile birlikte seçim bürosu açılışına katıldı ve Ankara'da tarihinin en yüksek oy oranına ulaşacaklarını belirtti.

 • 04.05.2023 04 May 18:51 Mithat Sancar, Bitlis'te: 'Her Bir Oy Veren Kardeşimiz Aynı Zamanda Seçim Görevlisidir. Mithat Sancar, Bitlis'te: "Her Bir Oy Veren Kardeşimiz Aynı Zamanda Seçim Görevlisidir.

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti’nin Bitlis mitinginde; “14 Mayıs bir darbe günüymüş’ diyor İçişleri Bakanı Soylu. Korku yaratmaya çalışıyorlar. Korku ortamını hâkim kılarsak insanları sindiririz diye düşünüyorlar. Ama yanılıyorlar. Kimse bunların yaratmak istediği korku ortamına asla kulak asmasın. Hepimiz sandıkları koruyacağız. Her bir oy veren kardeşimiz aynı zamanda seçim görevlisidir. Sabahlara kadar sandıkların başında hep birlikte nöbet tutacağız” dedi.

 • 04.05.2023 04 May 16:47 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Sandıkların başında nöbet tutacağız' HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: 'Sandıkların başında nöbet tutacağız'

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Bitlis'te düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, seçim çalışmalarını halkla birlikte yürüttüklerini ve sandıkların başında nöbet tutacaklarını söyledi. Sancar, değişim, demokrasi, barış, özgürlük, adalet ve eşitlik için mücadele ettiklerini vurguladı.

 • 02.05.2023 02 May 20:04 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: AKP iktidarının politikaları toplumu nefessiz bırakıyor HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: AKP iktidarının politikaları toplumu nefessiz bırakıyor

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara'da sanatçılar ve yayıncılarla buluştu. Sancar, AKP iktidarının toplumu nefessiz bırakan politikalarını eleştirirken, özgürlük ve demokrasi mücadelesinin bütünlüğüne vurgu yaptı. Kategori: Politika

 • 28.04.2023 28 Nis 20:08 HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Şanlıurfa'da konuştu Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Şanlıurfa'da konuştu Açıklaması

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Tek adam rejimine, yönetimine son verme konusunda, Kılıçdaroğlu'nun sözüyle bizim hedefimiz uyuşuyor.

 • 28.04.2023 28 Nis 09:07 HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 14 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu desteklemeye karar verdiklerini açıkladı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 14 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu desteklemeye karar verdiklerini açıkladı

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayan HDP'nin kimi destekleyeceği başından beri merak ediliyordu. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini söyleyerek, "Tek adam rejimini sonlandırma noktasında Kılıçdaroğlu ile hedeflerimiz örtüşüyor. Bu nedenle Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı verdik." ifadelerini kullandı.

 • 21.04.2023 21 Nis 22:35 HDP Eş Genel Başkanı Sancar Hatay'da depremzedeleri ziyaret etti HDP Eş Genel Başkanı Sancar Hatay'da depremzedeleri ziyaret etti

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da ziyaretler gerçekleştirdi. Sancar, vatandaşlarla bayramlaştı, esnafları ziyaret etti ve deprem sonrası kentteki durumu değerlendirdi. Ardından partisinin ilçe binası önünde partililere seslendi.

 • 14.04.2023 14 Nis 16:43 Yeşil Sol Parti Antalya adaylarını tanıttı Yeşil Sol Parti Antalya adaylarını tanıttı

  Yeşil Sol Parti, Antalya milletvekili adaylarını düzenlenen etkinlikle tanıttı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 'Bu ülkenin özgür, eşit, demokratik, barışçıl bir yaşam kurmasının güvencesi biziz. Gücümüzü sandıklara yansıtacağız' dedi. Partinin Antalya'da aday gösterdiği 17 isim kürsüye çıkarak, katılımcıları selamladı.

 • 12.04.2023 12 Nis 09:48 Mithat Sancar: 'Mücadelede Kenetlenme Zamanı' Mithat Sancar: "Mücadelede Kenetlenme Zamanı"

  Yeşil Sol Parti'nin 81 ilde yarışacak adaylarını tanıttığı toplantıda Hasan Cemal ile Cengiz Çandar'ın ilgi odağı olduğu görülürken, Eş Genel Başkan Mithat Sancar'ın aday tartışmalarını geride bırakma çağrısı dikkat çekti.

 • 11.04.2023 11 Nis 18:40 Yeşil Sol Parti Milletvekili Adaylarını Tanıttı. Mithat Sancar: 'Güçlerimizi Birleştireceğiz, Parlamentoya En Güçlü Temsiliyetle Gireceğiz' Yeşil Sol Parti Milletvekili Adaylarını Tanıttı. Mithat Sancar: "Güçlerimizi Birleştireceğiz, Parlamentoya En Güçlü Temsiliyetle Gireceğiz"

  Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Ankara'da düzenlediği toplantıda milletvekili adaylarını tanıttı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Güçlerimizi birleştireceğiz, parlamentoya en güçlü temsiliyetle gireceğiz. Herkes kendi olarak var olacak, kendi dili ile konuşacak, kendini temsil edecek. Bizler savaşa karşı barışı, inkara karşı demokratik çözümü, tekçiliğe karşı çoğulculuğu, ayrımcılığa karşı eşitliği, zulme karşı adaleti, sömürüye karşı emeği, yalana karşı hakikati, talana karşı doğayı savunmaya geliyoruz” dedi. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın da “Bu ülke ve bu ülke halkları, tek adam rejimi altında asla gelecek tayin edemezler. Siyaseten bitmiş tükenmiş bu rejim aynı zamanda saray rejimi bitmiştir. Biz kötülüklerden bu ülke halkını kurtaracağımızı burada söz veriyoruz” diye konuştu.

 • 07.04.2023 07 Nis 20:12 HDP'li Sancar'dan seçim tarihi gafı HDP'li Sancar'dan seçim tarihi gafı

  HDP'li Sancar'dan seçim tarihi gafı HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi tarihinde gaf yatı.

 • 06.04.2023 06 Nis 20:00 HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Van'da konuştu Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Van'da konuştu Açıklaması

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "En az yüz vekil bu parlamentoya halkların iradesini temsil için gidecek.

 • 06.04.2023 06 Nis 16:07 Vatandaştan HDP'li Mithat Sancar'a tepki: 'Benim sorunum sizinle' Vatandaştan HDP'li Mithat Sancar'a tepki: "Benim sorunum sizinle"

  BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Güroymak ile Tatvan ilçelerindeki seçim bürolarının açılışına katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, sorununu dile getirmek için yanına gelen vatandaşı dinlemedi.

 • 30.03.2023 30 Mar 13:45 Yeşil Sol Parti Seçim Beyannamesini Açıkladı… Mithat Sancar: 'Zulme Boyun Eğmedik, Buradayız' Yeşil Sol Parti Seçim Beyannamesini Açıkladı… Mithat Sancar: "Zulme Boyun Eğmedik, Buradayız"

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti’nin seçim beyannamesinin tanıtım toplantısında; “Buradayız. Zulme boyun eğmedik, baskılara karşı diz çökmedik bu onlara dert oldu, bu yolu böyle yürüdük, işte buradayız. Evet kumpaslarına, hilelerine karşı da yol inşa etmeyi öğrendik. Mücadele geleneğinin birikimini devraldık. Korkuya karşı cesareti büyütmek için buradayız. Konuşma korkusuna, eyleme korkusuna, kendi olma korkusuna karşı buradayız. Korku duvarlarını hep birlikte yıkacağız” dedi.

 • 28.03.2023 28 Mar 15:03 Sancar, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması Sancar, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Cumhuriyeti, demokrasiyle buluşturmak istiyoruz.

 • 28.03.2023 28 Mar 14:25 Mithat Sancar: 'Tarih de Rüzgar da Güneş de Toprak da Haktan ve Haklı Olandan Yanadır. Zalimlere Kaybettireceğiz, Mazlumlara Kazandıracağız' Mithat Sancar: "Tarih de Rüzgar da Güneş de Toprak da Haktan ve Haklı Olandan Yanadır. Zalimlere Kaybettireceğiz, Mazlumlara Kazandıracağız"

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve Milletvekili Seçimlerini işaret ederek, “Açıkça diyoruz ki zulme karşı buradayız, birlikte değiştireceğiz. Yıkıma ve talana karşı yeniden inşa için buradayız, birlikte değiştireceğiz. Sömürüye karşı emeği savunanlarla birlikte yürüyoruz, birlikte değiştireceğiz. Kadınların mücadelesiyle buradayız, birlikte değiştireceğiz. Söz veriyoruz hep birlikte değiştireceğiz. Milyonların iradesini özgürlüğe, adalete, eşitliğe taşıyacağız. Tarih de rüzgâr da güneş de toprak da haktan ve haklı onandan yanıdır. Zalimlere kaybettireceğiz, mazlumlara kazandıracağız” dedi.

 • 23.03.2023 23 Mar 15:01 Mithat Sancar: 'Seçimlerde Hdp Olarak Girmenin Ciddi Riskler Taşıdığı Sonucuna Vardık ve Seçimlere Yeşil Sol Parti Çatısı Altında Girme Kararını... Mithat Sancar: "Seçimlerde Hdp Olarak Girmenin Ciddi Riskler Taşıdığı Sonucuna Vardık ve Seçimlere Yeşil Sol Parti Çatısı Altında Girme Kararını...

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, İstanbul’da; “AYM sözlü savunma tarihinin ertelenmesine ilişkin talebimizi reddetti. 24 aydır devam eden bir davada AYM bir ay daha bekleyemeyeceğine karar vermiş oldu… Bu karar verildikten sonra artık top AYM’de, daha doğrusu iktidarda. Yani bundan sonra davanın kaderi iktidarın insafına terk edilmiş durumda… Bu nedenle seçimlerde HDP olarak girmenin ciddi riskler taşıdığı sonucuna vardık ve seçimlere Yeşil Sol Parti çatısı altında girme kararını verdik” dedi.

Advertisement