İbrahim Kalın 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi - Son Dakika

İbrahim Kalın 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi

24.11.2022 14:11

İbrahim Kalın 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdiANKARA Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Büyükelçi İbrahim Kalın PKK kurşunuyla şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın ve tüm şehitlerin anısına 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi.

İbrahim Kalın 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi

ANKARA Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Büyükelçi İbrahim Kalın PKK kurşunuyla şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın ve tüm şehitlerin anısına 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Büyükelçi İbrahim Kalın, Öğretmenler Günü için, 2017'de müzik öğretmenliği yaptığı Batman'da karne dağıttıktan sonra PKK kurşunuyla şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın ve tüm şehitlerin anısına "Mağusa Limanı" türküsünü seslendirdi.

Aybüke öğretmenin müzisyen arkadaşlarıyla okuduğu Mağusa Limanı türküsü onun şahsında tüm şehitlerimiz için yakılmış bir ağıta dönüştü" diyen İbrahim Kalın, "Bu eseri 2017'de Batman'da teröre kurban verdiğimiz Aybüke öğretmenin şahsında tüm öğretmenlerimize ve şehitlerimize rahmet, minnet ve tazimle ithaf ediyoruz " dedi. Türkünün final bölümünde İbrahim Kalın'ın bu esere mahsusen şehitler için kaleme aldığı bir şiir de yer alıyor. Şiirin sözleri şu şekilde:

" Ali'm

Ah Ali'm

Sen gidersen güneş yetim kalır

Ay küser yakamozlara

Başaklar donar

Sular çekilir

Hayın kurşun vurunca

Ah Ali'm

Hüznümüz asildir bizim

Ölürüz ama bükülmez boynumuz

Yer gök sana selam durur

Ağıtlar seni söyler

Melekler sarıp sarmalar seni

Alnın secdeye varınca

Dert yok, gam yok!

Ben beklerim seni

Sonsuzluk ağacının altında

Bir ceylanın göz yaşında ararım seni

Sonra sen çıkagelirsin

Yüzünde bir cennet tebessümüyle

Gel dersin

Gel

Cennetin kapısı

İşte burada

Dinsiz imansız

Kast etse de kanına

Biz bir oluruz

Bin oluruz

Yer gök olur

Can katarız canına

Ali'm

Ah Ali'm

Can Ali'm..."

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Suriye'ye kara harekatı ne zaman başlayacak?' sorusunu cevapladı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Suriye'ye kara harekatı ne zaman başlayacak?' sorusunu cevapladı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması

Son Dakika Politika İbrahim Kalın 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement