İmamoğlu mu Kurum mu? Son İstanbul anketinde aradaki fark 2 puana kadar düştü - Son Dakika
Politika

İmamoğlu mu Kurum mu? Son İstanbul anketinde aradaki fark 2 puana kadar düştü

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Anket şirketleri de verilerini kamuoyuyla paylaşıyor. Optimar Araştırma'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için yaptığı anketin sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu'na oy vereceklerin oranı %39.1, Murat Kurum'a oy vereceklerin oranı ise %37.7

05.02.2024 10:45  Güncelleme: 07:28

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine az bir süre kaldı. Adaylar propaganda çalışmalarını hızlandırırken anket şirketleri ise seçim sonuçlarına yakın tahminler yapmak için saha çalışmalarını sürdürüyor. Optimar Araştırma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine dair yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı. Seçmenin, hangi partiye, adaya oy vereceği ve kimin daha çok tanındığı soruldu. İşte veriler.

SEÇMEN KİME OY VERECEK?

Optimar İstanbul seçmenine kime oy verip vermeyeceği sorusunu yöneltti. Ekrem İmamoğlu'na oy veririm diyenlerin oranı yüzde 39.1 olurken Murat Kurum diyenlerin oranı yüzde 37.7 çıktı. Aynı ankette İmamoğlu'na oy vermem diyenler yüzde 47 olurken Kurum için bu oran yüzde 47.4. olarak yer aldı.

BUĞRA KAVUNCU YÜZDE 5 SEVİYELERİNDE

İYİ Parti adayı Buğra Kavuncu'ya oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 5 çıkarken, Zafer Partisi adayı Azmi Karamahmutoğlu diyenler yüzde 4 oluyor. Saadet Partisi adayı Birol Aydın yüzde 3 alırken bağımsız aday Taylan Yıldız diyenlerin oranı yüzde 2 çıkıyor.

İstanbul seçim anketi: Hangi aday yarışı önde götürüyor?

İSTANBUL'DA HANGİ PARTİ ÖNDE?

İstanbul'da hangi partiye oy verirsiniz sorusuna verilen yanıtlardan da çarpıcı veriler elde edildi. AK Parti'ye oy veririm diyenlerin oranı yüzde 48.7'yken CHP'ye oy veririm diyenlerin oranı yüzde 44.8 çıktı.

İstanbul seçim anketi: Hangi aday yarışı önde götürüyor?

SEÇMEN, HANGİ ADAYI DAHA ÇOK TANIYOR?

Ankete katılanlarla hangi adayın tanınıp tanınmadığı da soruldu. Yüzde 94.6'sı Ekrem İmamoğlu'nu tanıdığını söylerken Murat Kurum'u tanıyanların oranı yüzde 80.4 çıktı.

İstanbul seçim anketi: Hangi aday yarışı önde götürüyor?

İSTANBUL'UN EN BÜYÜK 3 SORUNU

İstanbul'da yaşayanların çözüm beklediği ilk üç hizmet arasında trafik, toplu taşıma ve kentsel dönüşüm yer aldı. Yüzde 48.4 trafik sorununun çözülmesini istiyor. Yüzde 39.2'yle toplu taşıma hizmetlerinin artırılması takip ederken, üçüncü sırada ise yüzde 38.7'yle kentsel dönüşümün gerçekleştirilmesi geliyor.

İmamoğlu mu Kurum mu? Son İstanbul anketinde aradaki fark 2 puana kadar düştü

Son Dakika Politika İmamoğlu mu Kurum mu? Son İstanbul anketinde aradaki fark 2 puana kadar düştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (12)

 • Coronaci : Dem parti aday cikardi bu saatten sonra ekremin isi imkansiza yakin bana gore murat kurum 188 146 Yanıtla
 • ALI YANIK: 31.03.2024 İBB seçim sonuçlarını Ekrem Başkan kazanacak da 2. kim olabilir onu tartışalım ve 2028 Cumhurbaşkanı Ekrem İMAMOĞLU'dur Anayasa maddesi gibi bu değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez... 94 208 Yanıtla
  Metin : Genel seçimlerdeki gibi olmasın yüzde seksen doksan kesin diyordunuz. 15 8
 • süleyman hakan gökşen: boşu boşuna İstanbul için algı yaratmayın... 107 22 Yanıtla
 • Metin : Adam gibi adam Murat KURUM gelecek gerisi teferruat 41 61 Yanıtla
 • Hasan Ali Yıldız: Akp şuan iktidarda diye Halka millete bizim adaylarımıza oy vermezseniz seçmezseniz belediyelerinize ve size hizmet etmeyiz diyor onun için Akapeye oy yok 31 25 Yanıtla
 • Cemalettin Kurt: İmamoğlu kaybedecek CHP başına geçecek cumhur başkanı adayı olacak ibb kazanma gibi bir çabası dahil olmuyucak Bı nettir 24 17 Yanıtla
 • Recep Yaşakan: dem parti aday çıkardığı için hayırlı olsun Murat kurum 0 kazandı fark atar bir de 19 19 Yanıtla
 • beyinsiz japon: Küstüm sowda latif doğan ile düet yapan halam nezakete slm 23 0 Yanıtla
 • Serkan Basar: her zamanki gibi algı haberleri ama millet yemiyor bu numaraları artık :) 16 6 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement