Kars'ta Boru Hattındaki Patlama - Son Dakika
Politika

Kars'ta Boru Hattındaki Patlama

Kars\'ta Boru Hattındaki Patlama

Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, ilçe yakınlarından geçen doğalgaz boru hattındaki patlamaya ilişkin, "Bize ilk gelen bilgiler Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattında olduğu yönündeydi."

30.05.2012 00:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, ilçe yakınlarından geçen doğalgaz boru hattındaki patlamaya ilişkin, "Bize ilk gelen bilgiler Bakü-Tiflis- Ceyhan boru hattında olduğu yönündeydi. Ancak patlamanın Şahdeniz doğalgaz boru hattında olduğu belirlendi" dedi.

Ermiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğalgaz boru hattında meydana gelen patlamadan sonra çıkan yangının kontrol altına alındığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bize ilk gelen bilgiler Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattında olduğu yönündeydi. Patlamanın Şahdeniz doğalgaz boru hattında olduğu belirlendi. BOTAŞ bünyesinde ayrı bir hatmış bu. Patlamadan sonra 'orman yangını var mı, şehre yakın mı-' diye baktık. Olumsuz bir durum yok. Boru hattındaki yangın kontrol altına alındı."

- KARS

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kars'ta Boru Hattındaki Patlama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul Tabip Odası Değişim Grubu, 55 kişilik aday kadrosunu açıkladı
  00:28 İstanbul Tabip Odası Değişim Grubu, 55 kişilik aday kadrosunu açıkladı

  İstanbul Tabip Odası Değişim Grubu, 5 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimlere gireceği 55 kişilik aday kadrosunu duyurdu. Başkan adayı Dr. Ahmet Erçek, daha etkin bir İstanbul Tabip Odası için değişim istediklerini belirtirken, yönetim kurulu adayı Dr. Nedim Uzun ise odanın daha güçlü ve etkin bir kurumsal kimlik kazanmasını hedeflediklerini ifade etti. Değişim Grubu, tüm hekimleri seçimlerde kendilerine oy vermeye çağırdı.

 • Kuşadası'nda bir işletmeye ateş açan 2 kişi tutuklandı
  00:25 Kuşadası'nda bir işletmeye ateş açan 2 kişi tutuklandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kuşadası'nda çıkan kavga sonrası bir işletmeye ateş açan 6 şüphelinin yakalandığını 2 kişinin ise tutuklandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, olayla ilgili çeşitli suçlardan suç kayıtları olan B.S. ve Ö.K.'nin tutuklandığını belirtti.

 • AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay'dan 'İlk Evim Arsa' projesi açıklaması
  00:12 AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay'dan 'İlk Evim Arsa' projesi açıklaması

  AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, 'İlk Evim Arsa' projesinde gelinen son durumu açıkladı. Önsay, müstakil ve müşterek arsalar için yapılan kura çekimlerinin tamamlandığını ve sözleşmelerin imzalanmaya başlandığını belirtti. Müstakil arsalar için çalışmaların devam ettiğini ve 2 ay içinde sözleşme imzalama aşamasına gelinmesi için hızla çalışıldığını ifade etti.

 • DEM Parti'den İçişleri Bakanı Yerlikaya'ya
  23:42 DEM Parti'den İçişleri Bakanı Yerlikaya'ya "müfettiş" yanıtı: Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamayın

  Yerel seçimlerin ardından Diyarbakır Belediye Meclisi salonundan Türk bayrağının kaldırılması ve Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin açılışında 'İstiklal Marşı'nın okutulmadığına' ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya mülkiye müfettişlerini görevlendirdi. DEM Parti'den ise konuya ilişkin yanıt geldi. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan "Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamamanızı öneriyoruz" ifadelerini kullandı.

 • CHP, parti aleyhine çalışan üyeleri ihraç edecek
  23:19 CHP, parti aleyhine çalışan üyeleri ihraç edecek

  CHP Genel Merkezi, 31 Mart yerel seçimlerinde parti aleyhine açık veya gizli çalışma yürüten üyelerle ilgili ihraç istemiyle disiplin sürecinin başlatılacağını duyurdu. Parti, il, ilçe örgütleri ve başkan adaylarına gönderdiği yazıda, bu üyelerin isim ve görevleri ile aleyhe yaptıkları çalışmalara ilişkin delillerin bildirilmesini istedi.

 • Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği'nin yeni başkanı Ozan Özçelik oldu
  23:16 Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği'nin yeni başkanı Ozan Özçelik oldu

  Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Ozan Özçelik derneğin yeni başkanı oldu. Seçim sonuçlarına göre 14 oy alan Özçelik, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte derneği yönetecek.

 • CHP'li Meclis Üyesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na Cemil Bayık Dedi
  22:54 CHP'li Meclis Üyesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na Cemil Bayık Dedi

  Aliağa Belediyesi CHP'li Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül, meclis toplantısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ismine 'Cemil Bayık' dedi ve Gemi Söküm sektörüne 'uyuşturucu trafiğinin durağı' iddiasında bulundu.

 • Trump'ın yargılandığı mahkemenin önünde bir kişi kendini yaktı
  22:39 Trump'ın yargılandığı mahkemenin önünde bir kişi kendini yaktı

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı 'sus payı' davasında 12 jüri üyesinin belirlenmesinden dakikalar sonra mahkeme binasının önünde gelen bir kişi kendini ateşe verdi. Olay sonrası şahıs hastaneye kaldırıldı ve soruşturma başlatıldı.


Advertisement