Son dakika Bakü haberleri, Bakü son dakika, son dakika Bakü

Son Dakika Bakü Haberleri

 • Bakü'de düzenlenen etkinlikte Trabzonlu iş insanları bir araya geldi
  23 Şub Bakü'de düzenlenen etkinlikte Trabzonlu iş insanları bir araya geldi

  Azerbaycan'da düzenlenen gecede Trabzonlu iş insanları bir araya geldi. Gecede Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi, KKTC Bakü Temsilcisi ve birçok isim yer aldı. Şehitler ve devlet büyükleri anıldı, Azerin milli marşları seslendirdi. Büyükelçi Bağcı, iş insanlarının birlik ve inisiyatiflerinin önemine vurgu yaptı. TİAP Başkanı Küçükali ise Türkiye ve Azerbaycan'ın ticari ilişkilerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TÜRKPA Genel Sekreterliğini ziyaret etti
  23 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TÜRKPA Genel Sekreterliğini ziyaret etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14. Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunduğu sırada Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Genel Sekreterliğini ziyaret etti. Kurtulmuş, Genel Sekreter Mehmet Süreyya Er'den çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyarette, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve birçok milletvekili de yer aldı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile Görüştü
  23 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile Görüştü

  Asya Parlamenter Asamblesi 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki iş birliği imkanları değerlendirildi ve iki ülke arasındaki kardeşlik vurgulandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, BAE Federal Ulusal Konseyi Birinci Başkanvekili Tariq Humaid Matar Mohd Al Tayer ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, BAE Federal Ulusal Konseyi Birinci Başkanvekili Tariq Humaid Matar Mohd Al Tayer ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunduğu sırada BAE Federal Ulusal Konseyi Birinci Başkanvekili Tariq Humaid Matar Mohd Al Tayer ile bir araya geldi. Kurtulmuş, görüşmede BAE ile olan dostluk ve işbirliği ilişkilerini vurguladı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tayland Krallığı Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tayland Krallığı Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunan Tayland Krallığı Temsilciler Meclisi Başkanı Wan Muhamad Noor Matha ile bir araya geldi. Görüşmede, ikili ve parlamentolar arası ilişkilerin yanı sıra küresel konular ele alındı. Kurtulmuş, Türkiye ve Tayland arasındaki ikili ticaret hacminin artırılması gerektiğini ifade ederken, Matha ise parlamentolar arası dostluk gruplarının daha fazla etkileşim içinde olmasını istediklerini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da Bahreyn ve Sri Lanka Meclis Başkanları ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da Bahreyn ve Sri Lanka Meclis Başkanları ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunduğu Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Ahmed Al Musalam ve Sri Lanka Meclis Başkanı Mahinda Yapa Abeywardana ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Kurtulmuş, görüşmelerde parlamentolar arasındaki iş birliğini geliştirmek için atılabilecek adımları değerlendirdiklerini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tayland Temsilciler Meclisi Başkanı Wan Muhamad Noor Matha ile bir araya geldi
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tayland Temsilciler Meclisi Başkanı Wan Muhamad Noor Matha ile bir araya geldi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla bulunduğu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Tayland Krallığı Temsilciler Meclisi Başkanı Wan Muhamad Noor Matha ile bir araya geldi. Görüşmede, ikili ve parlamentolar arası ilişkilerin yanı sıra küresel konular ele alındı. Türkiye ve Tayland arasındaki ikili ticaret hacminin artırılması gerektiği vurgulandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sri Lanka Meclis Başkanı ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sri Lanka Meclis Başkanı ile görüştü

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunan Sri Lanka Meclis Başkanı Mahinda Yapa Abeywardana ile bir araya geldi. Kurtulmuş, görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, iki parlamento arasındaki işbirliğini geliştirmek için atılabilecek adımları değerlendirdiklerini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu kapsamında Bakü'de bulunduğu sırada Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Ahmed Al Musalam ile bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti ve Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görüşmenin ülkeler ve bölge için olumlu sonuçlar getirmesini diledi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Umman Şura Meclisi Başkanı Khalid Bin Nasser Al Maawali ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Umman Şura Meclisi Başkanı Khalid Bin Nasser Al Maawali ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunduğu sırada Umman Şura Meclisi Başkanı ile bir araya geldi. Kurtulmuş, görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve bölgedeki sorunlara karşı birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Umman Şura Meclisi Başkanı ise Türkiye-Umman işbirliğinin daha da ileri götürüleceğini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Umman Şura Meclisi Başkanı Khalid Bin Nasser Al Maawali ile bir araya geldi
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Umman Şura Meclisi Başkanı Khalid Bin Nasser Al Maawali ile bir araya geldi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Umman Şura Meclisi Başkanı Al Maawali ile görüştü. Kurtulmuş, görüşmede Umman ve Türkiye arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İsrail'in bölgedeki saldırılarına karşı bölge ülkelerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti. Al Maawali ise Türkiye-Umman işbirliğinin daha da ileri götürülmesinin önemine değindi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile bir araya geldi. Kurtulmuş, görüşmede Tacikistan'ın önemini vurgulayarak, Orta Asya ülkeleriyle yakın işbirliği içinde olmayı arzuladıklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye ve Tacikistan arasındaki parlamenter diplomasinin imkanlarından yararlanmak istediklerini ifade etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Irak Temsilciler Meclisi Başkanvekili Muhsin Ali El Mendelavi ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Irak Temsilciler Meclisi Başkanvekili Muhsin Ali El Mendelavi ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunduğu sırada Irak Temsilciler Meclisi Başkanvekili Muhsin Ali El Mendelavi ile bir araya geldi. Görüşmede, parlamentolar arası ilişkiler, bölgesel ve küresel meseleler ile APA kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğini ziyaret etti
  21 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğini ziyaret etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'daki temasları kapsamında Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Cahit Bağcı'dan Azerbaycan'daki çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kurtulmuş, ayrıca Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14. Genel Kurulu'na katılmak üzere Bakü'ye gelmiştir.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'a ziyaret gerçekleştirdi
  21 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'a ziyaret gerçekleştirdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi'nin (APA) 14'üncü Genel Kurulu'na katılmak üzere Azerbaycan'a geldi. Kurtulmuş, Azerbaycan temasları çerçevesinde APA Genel Kurulu'na katılacak, Azerbaycan yetkilileriyle görüşmeler yapacak ve TÜRKPA Genel Sekreterliği ile Bakü'deki şehitlikleri ziyaret edecek.

 • KTÜ Farabi Hastanesi, Bakü'de bir doktorun ameliyatını gerçekleştirdi
  21 Şub KTÜ Farabi Hastanesi, Bakü'de bir doktorun ameliyatını gerçekleştirdi

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş ve ekibi, sağlık turizmi projesi kapsamında Bakü'ye düzenlenen geziye katılarak bir doktorun ameliyatını gerçekleştirdi. Bakü'deki etkinlikte KTÜ Farabi Hastanesi temsil edildi ve hastanede çalışan bir doktorun ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi. Bu iş birliği, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki sağlık alanındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

 • Bakü'de düzenlenen panelde güç savaşları ve Güney Kafkasya ele alındı
  16 Şub Bakü'de düzenlenen panelde güç savaşları ve Güney Kafkasya ele alındı

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, "Küresel Sistemlerde Yeni Dönem, Güç Savaşları ve Güney Kafkasya" başlıklı panel düzenlendi.

 • Azerbaycan'da Devlet Başkanı İlham Aliyev'in beşinci dönem seçimi kazanması bekleniyor
  07 Şub Azerbaycan'da Devlet Başkanı İlham Aliyev'in beşinci dönem seçimi kazanması bekleniyor

  Azerbaycan'da erken seçimlerin düzenlendiği ve Devlet Başkanı İlham Aliyev'in galip gelmesinin beklenen bir seçim olduğu belirtiliyor. Seçim sürecinde muhalif seslerin bastırıldığı ve adil olmayan koşulların olduğu eleştirileri yapılıyor. Azerbaycan'ın küresel siyaset sahnesindeki rolü ve enerji partneri olarak Avrupa Birliği ile ilişkileri de dikkat çekiyor. Ancak ülkede basın özgürlüğü sorunları ve insan hakları kısıtlamaları devam ediyor.

 • Bakü'de Kahramanmaraş depremleri ve Miraç Kandili programı düzenlendi
  06 Şub Bakü'de Kahramanmaraş depremleri ve Miraç Kandili programı düzenlendi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü ve Miraç Kandili münasebetiyle program yapıldı. Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından Türk Şehitliği Camisi'nde düzenlenen programa çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Miraç Kandili'nin fazileti üzerine vaaz verildi, Kur'an-ı Kerim okundu ve depremde hayatını kaybedenler için dua edildi.

 • Rıza Kayaalp, Avrupa Şampiyonası'nda 13. şampiyonluğunu hedefliyor
  06 Şub Rıza Kayaalp, Avrupa Şampiyonası'nda 13. şampiyonluğunu hedefliyor

  Güreş Milli Takımı Antrenörü Nazmi Avluca, Avrupa Şampiyonası öncesi yaptığı açıklamada, Rıza Kayaalp'in 13. şampiyonluk için mücadele edeceğini söyledi. Avluca, Türk güreşi olarak tarihi bir rekora sahip olmayı umduklarını belirtti. Şampiyona öncesi hedeflerini açıklayan Avluca, ayrıca Bakü'de düzenlenecek kota müsabakalarında tam kadro katılmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Türk Dünyası Arabulucular Birliği Heyeti Azerbaycan'da Temaslarda Bulundu
  01 Şub Türk Dünyası Arabulucular Birliği Heyeti Azerbaycan'da Temaslarda Bulundu

  Türk Dünyası Arabulucular Birliği Başkanı Yakup Erikel'in başkanlığındaki heyet, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bir dizi temaslarda bulundu. Heyet, Azerbaycan Arabulucular Konseyi Başkanı Nadir Adilov ve Azerbaycan Adliye Akademisi Başkanı Şahin Aliyev ile görüşerek, Türkiye ve Azerbaycan'daki arabuluculuk yönetmelik ve tecrübeleri, işbirlikleri ve Türk devletlerinin arabulucu kurumları arasında işbirliğinin pekiştirilmesi konularını ele aldı. Türk Dünyası Arabulucular Birliği Başkanı Erikel, Türk dünyası ülkelerinin vatandaşlarının arabuluculuk mekanizmalarını çözmek için çalıştıklarını ve Türk devletleri arasındaki ihtilafları Türk arabulucuların çözebileceğini belirtti. Heyet, Azerbaycan'ın ardından Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan'ı da ziyaret edecek ve ağustosta Türk Dünyası Arabulucular Birliği 1. Kurultayı'nı Özbekistan'da gerçekleştirecektir.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Maarif Okulu'nu ziyaret etti
  31 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Maarif Okulu'nu ziyaret etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan ziyareti sırasında Bakü Maarif Okulu'nu ziyaret etti. Bakan Tekin, Türkiye Maarif Vakfı Okulları'nın dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi Azerbaycan'da da başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, Türkiye Maarif Vakfı'na ve Azerbaycan Bakü Maarif Okulu çalışanlarına teşekkür etti.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Bilim Bakü Merkezi'ni ziyaret etti
  31 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Bilim Bakü Merkezi'ni ziyaret etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan ziyareti kapsamında Bilim Bakü Merkezi'ni ziyaret etti. Bakan Tekin, merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve çocukların bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artıran projeleri desteklediklerini belirtti.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan Eğitim Bakanı ile görüştü
  31 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan Eğitim Bakanı ile görüştü

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakü'de Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya geldi. Görüşmede, eğitim kurumlarının iyileştirilmesi ve mesleki eğitim alanındaki iş birliği konuları ele alındı.

 • Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade anılıyor
  31 Oca Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade anılıyor

  Müslüman Doğu'nun ilk demokratik cumhuriyeti kabul edilen Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade, doğumunun 140. yılında anılıyor. Resulzade'nin ülke için yaptığı hizmetleri göz önünde bulundurarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yıl boyunca çeşitli etkinliklerle anılması için kararname imzaladı. Resulzade, Azerbaycan'ın bağımsızlık mücadelesini yaşamının sonuna kadar sürdürdü.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Şehitler Hıyabanı ve Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti
  31 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Şehitler Hıyabanı ve Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'a yaptığı resmi ziyarette Bakü Şehitler Hıyabanı'nı ve Azerbaycan'ın umummilli lideri Haydar Aliyev'in kabrini ziyaret etti. Bakan Tekin, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, şehitlerin büyük zaferini ve vatan toprağına düşen şehitlerin önemini vurgulayarak, Türk dünyasının istikbaline ışık tutan bu ortak mazinin çocuklarımız tarafından daima şerefle hatırlanacağını belirtti.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Şehitlikleri Ziyaret Etti
  31 Oca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'da Şehitlikleri Ziyaret Etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti. Tekin, ziyaret sonrasında Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşlik duygularını geliştirmek için çaba sarf ettiklerini belirtti ve vatanseverlik duygularını gelecek kuşaklara aktarmak için çalıştıklarını ifade etti.

 • Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade anıldı
  30 Oca Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade anıldı

  Müslüman doğunun ilk demokratik cumhuriyeti kabul edilen Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade, Bakü'de düzenlenen 2. Uluslararası Resulzade Kıraatleri Konferansı ile anıldı. Konferansa Türkiye, Almanya, Rusya, Fransa, İran ve İsveç'ten akademisyen ve yazarlar katıldı. Konferansta konuşan Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi Başkanı Prof. İsa Habibbeyli, Resulzade'nin bağımsızlık sloganına dönüşen ifadesini hatırlattı ve Azerbaycan'ın güçlü, saygın ve gelişen bir devlet olduğunu vurguladı. Azerbaycan Hazar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Hamlet İsahanlı da Resulzade'nin milli kimliğin oluşmasında büyük rol oynadığını ve anısının yaşatıldığını belirtti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise Resulzade'nin Azerbaycan için mücadele ettiğini ve Türkiye'de de kurtuluş mücadelesini sürdürdüğünü ifade etti.

 • Azerbaycanlı itfaiyeciler, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  26 Oca Azerbaycanlı itfaiyeciler, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Bakü'de görevli itfaiyeciler, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin 2023 boyunca çektiği fotoğrafları inceleyerek 'Haber', 'Spor' ve 'Deprem: Umut' kategorilerindeki kareleri oyladı. İtfaiyeciler, seçimlerini yaparken zorlandıklarını belirtti.

 • Trabzon Heyeti Bakü'de Sağlık Turizmi İş Birliği İçin Görüşmelerde Bulundu
  21 Oca Trabzon Heyeti Bakü'de Sağlık Turizmi İş Birliği İçin Görüşmelerde Bulundu

  Trabzon'da sağlık turizmi yetki belgesiyle faaliyet gösteren hastane, sağlık kuruluşu ve turizm acentesi yetkililerinden oluşan heyet, Bakü'de çeşitli ziyaretlerde bulundu. Heyet, MÜSİAD Azerbaycan'ı ziyaret ederek iş birliği konularında istişarede bulundu. Görüşmelerde, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki yakın ilişkilerin sağlık turizmini etkilediği ve Trabzon'un avantajlı olanakları ele alındı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon'u Türkiye'nin önemli sağlık turizmi merkezlerinden biri yapma hedeflerini vurguladı ve Gürcistan ile Azerbaycan'ın öncelikli hedef pazarlarının olduğunu belirtti.

 • Azerbaycan'da Kanlı Ocak Katliamı Kurbanları Anılıyor
  20 Oca Azerbaycan'da Kanlı Ocak Katliamı Kurbanları Anılıyor

  Azerbaycan'da bağımsızlığın sembolüne dönüşen 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları, Bakü Şehitler Hiyabanı'nda anılıyor. Azerbaycanlılar, şehitliğe kırmızı karanfiller bırakarak dua ediyor. Ülke genelinde bir dakikalık saygı duruşu yapılırken, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da şehitliği ziyaret etti. 20 Ocak, Azerbaycan için azatlık uğrunda yakılan bir meşaledir ve hürriyet arzusunun başladığı tarihtir.

 • Azerbaycan'da Kanlı Ocak Katliamı'nın 34. yılı anılıyor
  20 Oca Azerbaycan'da Kanlı Ocak Katliamı'nın 34. yılı anılıyor

  Azerbaycan'da 20 Ocak 1990'da eski Sovyet ordusunun başkent Bakü ve diğer illerde kadın ve çocuk ayırt etmeden yaptığı katliamın kurbanları anılıyor.

 • Iğdır'da Kanlı Ocak Katliamı Anma Programı Düzenlendi
  17 Oca Iğdır'da Kanlı Ocak Katliamı Anma Programı Düzenlendi

  Azerbaycan'da 34 yıl önce Sovyet ordusunun Bakü ve diğer kentlerde kadın ve çocuk ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirdiği "Kanlı Ocak Katliamı" nedeniyle Iğdır'da anma programı düzenlendi.

 • Sürdürülebilir Fırsatlar Zirvesi İstanbul'da Gerçekleşecek
  15 Oca Sürdürülebilir Fırsatlar Zirvesi İstanbul'da Gerçekleşecek

  26 Şubat tarihinde İstanbul Fişekhane'de düzenlenecek olan Sustainable Opportunities Summit (Sürdürülebilir Fırsatlar Zirvesi), Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın hayatın bir parçası olarak ele alınması konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Zirvenin ikinci etabı ise Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak.

 • Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
  14 Oca Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi

  Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Azerbaycan'ı ziyaret eden şehit aileleriyle bir araya geldi. Bağcı, şehit ailelerine desteklerini ileterek Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dayanışmanın önemini vurguladı.

 • Bakü'de Yoğun Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiledi
  14 Oca Bakü'de Yoğun Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlar güçlük çekti. Kar yağışı ulaşımda aksaklıklara ve buzlanmaya yol açtı. Yoldan çıkan araçlar vatandaşların yardımıyla yoluna devam etti. Çocuklar ise karla kaplı alanlarda oyun oynadı. Olumsuz hava koşullarının 16 Ocak'a kadar devam etmesi bekleniyor.

 • 'Uluslararası Türk Dünyası Sosyal, Beşeri, İdari ve Eğitim Bilimleri Kongresi' Bakü'de başladı
  12 Oca "Uluslararası Türk Dünyası Sosyal, Beşeri, İdari ve Eğitim Bilimleri Kongresi" Bakü'de başladı

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Uluslararası Türk Dünyası Sosyal, Beşeri, İdari ve Eğitim Bilimleri Kongresi düzenlendi. Açılışta Azerbaycan ve Türkiye'den farklı üniversitelerin yöneticileri ve akademisyenler yer aldı. Kongrede Türk birliğinin önemi vurgulandı ve Türk devletleri arasındaki işbirliği örnek gösterildi. Kongre, 74'ü Türkiye'den olmak üzere 21 ülkeden 165 akademisyenin katılımıyla 3 gün sürecek.

 • Mevlana Celaleddin Rumi, Bakü'de düzenlenen etkinlikle anıldı
  11 Oca Mevlana Celaleddin Rumi, Bakü'de düzenlenen etkinlikle anıldı

  Mevlana Celaleddin Rumi'nin 750. vuslat yıl dönümü, Bakü'de düzenlenen etkinlikle kutlandı. Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve birçok davetlinin katıldığı etkinlikte, Mevlana'nın manevi aydınlanmada önemli rol oynadığı vurgulandı. Ayrıca, Türk ve İslam dünyasındaki sıkıntılara değinen Bağcı, Karabağ zaferi ve Filistin davası hakkında konuştu.

 • Azerbaycan'da Regaip Kandili dualarla idrak edildi
  11 Oca Azerbaycan'da Regaip Kandili dualarla idrak edildi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Regaip Kandili dolayısıyla düzenlenen programda dualar edildi. Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından Türk Şehitliği Camisi'nde gerçekleştirilen programda, Din Hizmetleri Müşaviri İhsan Açık, Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi ve Regaip Kandili ile üç ayların faziletine ilişkin konuşmalar yapıldı.

 • Boeing, 737 Max 9 Uçaklarındaki Hataları Kabul Etti
  11 Oca Boeing, 737 Max 9 Uçaklarındaki Hataları Kabul Etti

  ABD merkezli havacılık devi Boeing, 737 Max 9 tipi uçaklardaki hataları kabul ettiğini açıkladı. Şirketin ikinci kez bu uçaklarla ilgili bir krizle karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Türk Hava Yolları'nın da bu uçaklardan 5 adet siparişi bulunuyor. Yolcuların bu uçaklara binmeme hakkı olup olmadığı ise tartışma konusu.

 • THY, İran'da kalan Boeing 737 MAX 9 uçaklarını Bakü ve Doha'ya yönlendirdi
  09 Oca THY, İran'da kalan Boeing 737 MAX 9 uçaklarını Bakü ve Doha'ya yönlendirdi

  Alaska Hava Yolları'na ait Boeing 737 MAX 9 tipi uçağın acil çıkış kapısının kopmasının ardından THY'nin tedbir amaçlı indirdiği 5 adet Boeing 737 MAX 9 tipi uçaktan 2'si İran'da kalmıştı. THY, İran'da kalan uçaklardan birini Bakü'ye, diğerini ise Doha'ya yönlendirdi. İncelemelerin yapılmasının ardından uçakların sefere verilip verilmeyeceği belirlenecek.

 • BAE ve Azerbaycan arasında Stratejik Ortaklığa İlişkin Mutabakat Zaptı imzalandı
  09 Oca BAE ve Azerbaycan arasında Stratejik Ortaklığa İlişkin Mutabakat Zaptı imzalandı

  BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın Azerbaycan temasları kapsamında, iki ülke arasında Stratejik Ortaklığa İlişkin Mutabakat Zaptı imzalandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yapılan görüşmeler sonucunda maliye, çevre, eğitim, elektrik iletimi ve yeşil enerji yatırımları konularında anlaşmalar ve protokoller imzalandı.

 • THY, Boeing 737 MAX 9 uçaklarını tedbir amaçlı olarak yere indirdi
  09 Oca THY, Boeing 737 MAX 9 uçaklarını tedbir amaçlı olarak yere indirdi

  Türk Hava Yolları (THY), Alaska Havayolları'nın Boeing 737 MAX 9 tipi uçağının acil çıkış kapısının kopması üzerine filosunda bulunan 5 adet aynı tipteki uçağı seferden çekerek tedbir amaçlı olarak yere indirdi. İki uçak İran'da kalmış olup, kontrolleri için biri Bakü'ye diğeri ise Doha'ya yönlendirildi. İncelemelerin ardından uçakların sefere verilip verilmeyeceği belirlenecek.

 • THY, Boeing 737 MAX 9 uçaklarını tedbir amaçlı olarak yere indirdi
  09 Oca THY, Boeing 737 MAX 9 uçaklarını tedbir amaçlı olarak yere indirdi

  Türk Hava Yolları (THY), Alaska Havayolları'nın Boeing 737 MAX 9 tipi uçağının acil çıkış kapısının kopması üzerine filosunda bulunan 5 adet aynı tipteki uçağı seferden çekerek tedbir amaçlı olarak yere indirdi. İki uçak İran'da kalmış olup, kontrolleri için biri Bakü'ye diğeri ise Doha'ya yönlendirildi. İncelemelerin ardından uçakların sefere verilip verilmeyeceği belirlenecek.

 • THY, Boeing 737 MAX 9 uçaklarını tedbir amaçlı olarak yere indirdi
  09 Oca THY, Boeing 737 MAX 9 uçaklarını tedbir amaçlı olarak yere indirdi

  Türk Hava Yolları (THY), Alaska Havayolları'nın Boeing 737 MAX 9 tipi uçağının acil çıkış kapısının kopması üzerine filosunda bulunan 5 uçağı da seferden çekerek tedbir amaçlı olarak yere indirdi. İran'da kalan 2 uçak, kontrollerin yapılması için Bakü ve Doha'ya yönlendirildi. İncelemelerin ardından uçakların sefere verilip verilmeyeceği belirlenecek.

 • Azerbaycan, havai fişek gösterileriyle yeni yıla merhaba dedi
  31 Ara Azerbaycan, havai fişek gösterileriyle yeni yıla merhaba dedi

  Başkent Bakü'de cadde ve meydanlar ışıklarla süslenerek yeni yıl coşkusu yaşandı. Binlerce Azerbaycanlı, Ulusal Park'ta toplanarak havai fişek gösterileri eşliğinde yeni yıla girdi. Aynı zamanda Azerbaycanlılar Dayanışma Günü olan 31 Aralık, çifte kutlama yapıldı. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşmasında Azerbaycan'ın egemenliğinin tam sağlandığını ve işgalci güçlerin ülkeden çıkarıldığını belirtti. Aliyev, Ermenistan'ın Karabağ'dan tam çekilmediğini hatırlatarak, güç kullanacaklarını söyledi. Ayrıca Aliyev, orduyu güçlendireceklerini ve askeri üretimin artacağını açıkladı.

 • Bakü'de Türk Kültür ve Miras Vakfı'nda resepsiyon düzenlendi
  27 Ara Bakü'de Türk Kültür ve Miras Vakfı'nda resepsiyon düzenlendi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı'nda yeni yıl ve Azerbaycanlıların Dayanışma Günü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi. Etkinliğe Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Genel Sekreteri Mehmet Süreyya Er, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve diğer birçok davetli katıldı. Vakfın başkanı Aktotı Raimkulova, Azerbaycan'ın Karabağ'da elde ettiği zaferin tüm Türk dünyasının zaferi olduğunu belirtti ve vakfın Türk halklarının kültürel mirasını korumak, araştırmak ve tanıtmak amacıyla projeler gerçekleştirdiğini vurguladı.

 • Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen konferansta Haydar Aliyev'in basının gelişmesindeki rolü konuşuldu
  27 Ara Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen konferansta Haydar Aliyev'in basının gelişmesindeki rolü konuşuldu

  Azerbaycan Devlet Haber Ajansı (AZERTAC) tarafından düzenlenen konferansa, basın kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazeteciler katıldı. Konferansta, Haydar Aliyev'in basının gelişmesine yaptığı katkılar ve sansürün kaldırılmasının Azerbaycan'da söz ve ifade hürriyetinin sağlanmasında önemi vurgulandı.

 • Çin-Avrupa yük trenleri Shandong'da rekor kırdı
  27 Ara Çin-Avrupa yük trenleri Shandong'da rekor kırdı

  Çin'in Shandong eyaletinde bu yıl içinde 2.500 Çin-Avrupa yük treni işlem gördü. Shandong Yüksek Hızlı Grup Limited Şirketi, denizaşırı toplama ve dağıtım sisteminin gelişimini daha da ilerletmek için dört depo kurdu.

 • Hazreti Mevlana 750. vuslat yıl dönümünde Bakü'de anıldı
  26 Ara Hazreti Mevlana 750. vuslat yıl dönümünde Bakü'de anıldı

  Mevlana Celaleddin Rumi, 750. vuslat yıl dönümünde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen etkinlikle anıldı.

 • Azerbaycan, Fransa'nın Bakü Büyükelçiliği'ndeki iki kişiyi ülkeden çıkarması için süre verdi
  26 Ara Azerbaycan, Fransa'nın Bakü Büyükelçiliği'ndeki iki kişiyi ülkeden çıkarması için süre verdi

  Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Fransa'nın Bakü Büyükelçiliği'nde görevli iki kişiyi 'istenmeyen kişi' ilan ederek ülkeyi terk etmesi için 48 saat süre verdi. Fransız Büyükelçiliği'nin iki çalışanının diplomatik statüleriyle bağdaşmayan eylemleri protesto edildi ve Azerbaycan Hükümeti tarafından 'personae-non-gratae' ilan edildi.

 • Cengiz Aytmatov'un doğumunun 95. yılı Bakü'de anıldı
  25 Ara Cengiz Aytmatov'un doğumunun 95. yılı Bakü'de anıldı

  Kırgız yazar, diplomat ve devlet adamı Cengiz Aytmatov'un doğumunun 95. yılı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen etkinlikle anıldı. Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) tarafından düzenlenen etkinliğe birçok ülkeden katılımcılar yer aldı. Aytmatov'un eserlerinin 170 dile çevrildiği ve beyaz perdeye aktarıldığı belirtildi.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat: 'Türkiye ve Azerbaycan ekonomilerine güvenen yatırımcılar güvenlerinin karşılığını fazlasıyla alacaklardır'Ticaret Bakanı...
  21 Ara Ticaret Bakanı Ömer Bolat: "Türkiye ve Azerbaycan ekonomilerine güvenen yatırımcılar güvenlerinin karşılığını fazlasıyla alacaklardır"Ticaret Bakanı...

  - Ticaret Bakanı Ömer Bolat: "Türkiye ve Azerbaycan ekonomilerine güvenen yatırımcılar güvenlerinin karşılığını fazlasıyla alacaklardır" Ticaret Bakanı Bolat Azerbaycan-Türkiye Yatırım Forumu'na katıldı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Azerbaycan-Türkiye...

 • Bakan Bolat, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti
  21 Ara Bakan Bolat, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi temaslarını sürdürdüğü Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Bakü'de şehitliklere ziyaret
  21 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Bakü'de şehitliklere ziyaret

  - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Bakü'de şehitliklere ziyaret Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bakü'de Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev'in mezarı ile Azerbaycan ve Türk şehitliklerini ziyaret etti.

 • Bakü'de 'Aybüke: Öğretmen Oldum Ben' filminin galası yapıldı
  20 Ara Bakü'de "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" filminin galası yapıldı

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" filminin galası yapıldı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti (2)
  20 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti (2)

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, "Tek Millet, İki Devlet ilkesiyle sarsılmaz kardeşlik bağlarımızın temelini atan Azerbaycan Milli Lideri Haydar Aliyev'in kabrini ve Bakü'nün istiklali için şehit olan Kafkas İslam Ordusu'nun kahramanlarının yer aldığı...

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti
  20 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de Türk Şehitliği'ni ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarını sürdürdüğü Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmesinin ardından Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti
  20 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan'ın umummilli lideri Haydar Aliyev'in mezarını ve şehitlikleri ziyaret etti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü
  20 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Görüşmede, iki ülke arasındaki iş birlikleri ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Azerbaycan'da İş Dünyası Buluşması'na katıldı
  19 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Azerbaycan'da İş Dünyası Buluşması'na katıldı

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye Yüzyılı İş Birliği ve Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen İş Dünyası Buluşması'na katıldı. Yılmaz, Azerbaycan ile olan iş birliğinin diğer dost ve kardeş ülkeleri de içine alacak şekilde genişlemesi ve bölgede refaha katkı sağlaması için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Azerbaycan'da
  19 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Azerbaycan'da

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Azerbaycan'a geldi
  19 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Azerbaycan'a geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

 • Tarihi tren istasyonundaki çam ağaçları kuruyor
  17 Ara Tarihi tren istasyonundaki çam ağaçları kuruyor

  Kars'ta bulunan tarihi Benli Ahmet İstasyonu'nda 55 yıl önce dikilen çam ağaçları bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle kurumaya başladı. Bu ağaçlar, Kars turizminde önemli bir yere sahip olan ve 'bozkırın ortasındaki vaha' olarak bilinen istasyonda yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  14 Ara Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  - Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov ile görüştü
  14 Ara Dışişleri Bakanı Fidan, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir araya geldi. Görüşmede, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki iş birliği konuları ele alındı.

 • Gazeteci Aysel Sadak, CHP'den Gölbaşı Belediye Başkan aday adayı oldu
  14 Ara Gazeteci Aysel Sadak, CHP'den Gölbaşı Belediye Başkan aday adayı oldu

  Gazeteci Aysel Sadak, CHP'den Gölbaşı Belediye Başkanlığı'na aday adayı oldu. Sadak, daha yaşanabilir bir Gölbaşı için kadının gücü ve dokunuşunun önemine vurgu yaptı. Aysel Sadak İltaş, gazetecilik kariyerinin yanı sıra akademik çalışmalara da imza atmıştır.

 • Bakan Fidan'ın Bakü'deki üst düzey temasları
  14 Ara Bakan Fidan'ın Bakü'deki üst düzey temasları

  ? Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, üst düzey temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir araya geldi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile düzenlediği ortak basın toplantısında, 'Barış ve huzurun hakim olduğu...
  14 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Barış ve huzurun hakim olduğu...

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Barış ve huzurun hakim olduğu güney Kafkasya bütün bölgenin çıkarınadır" dedi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti
  14 Ara Dışişleri Bakanı Fidan, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret etti

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi
  14 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye resmi temaslarda bulunmak üzere geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilen Fidan, görüşmede iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin başarılı bir şekilde geliştiğini vurguladı.

 • Bakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından kabul edildi
  14 Ara Bakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından kabul edildi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

 • Bakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
  14 Ara Bakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

 • ÇÜ Rektörü, Azerbaycan STEAM Festivali'nde şampiyon olan takımı kabul etti
  13 Ara ÇÜ Rektörü, Azerbaycan STEAM Festivali'nde şampiyon olan takımı kabul etti

  Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Uluslararası STEAM Azerbaycan Festivali'nde şampiyon olan 1.5 Adana AITO Sualtı Robot Takımını makamında kabul etti. Tuncel, takımı tebrik ederek bilim ve teknoloji çalışmalarını destekleyeceklerini belirtti.

 • Azerbaycan ve Ermenistan Asker Takası Yaptı
  13 Ara Azerbaycan ve Ermenistan Asker Takası Yaptı

  Azerbaycan 32 Ermeni askerini, Ermenistan da 2 Azerbaycan askerini serbest bıraktı. İki ülke arasında yapılan anlaşma sonucunda tutuklu askeri personelin karşılıklı teslimi gerçekleştirildi.

 • Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev anıldı
  12 Ara Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev anıldı

  Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı ve ulusal lideri Haydar Aliyev, ölüm yıl dönümünün 20. yılında başkent Bakü'de düzenlenen törenlerle anıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, babasının mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. Törene bakanlar, bürokratlar ve vatandaşlar da katıldı.

 • Mehmet Akif Ersoy'un Azerbaycan'da yayımlanan seçme şiirleri tanıtıldı
  08 Ara Mehmet Akif Ersoy'un Azerbaycan'da yayımlanan seçme şiirleri tanıtıldı

  İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum yılı anısına Azerbaycan dilinde bastırılan seçme şiirlerinden oluşan kitap, Bakü'deki Milli Kütüphane'de tanıtıldı. Azerbaycan Kültür Bakan Yardımcısı Ferit Caferov, Mehmet Akif Ersoy'un Türk dünyasının büyük şairleri arasında seçkin bir yere sahip olduğunu belirtti. Kitabın Azerbaycan Türkçesinde yayımlanmasının, Ersoy'un eserlerinin Azerbaycan kamuoyu tarafından daha iyi tanınmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

 • Azerbaycan ve Ermenistan ortak açıklamalarında barışa ulaşmak için fırsat oluştuğu konusunda hem fikir olduklarını duyurarak, barış anlaşması...
  07 Ara Azerbaycan ve Ermenistan ortak açıklamalarında barışa ulaşmak için fırsat oluştuğu konusunda hem fikir olduklarını duyurarak, barış anlaşması...

  Azerbaycan ve Ermenistan ortak açıklamalarında barışa ulaşmak için fırsat oluştuğu konusunda hem fikir olduklarını duyurarak, barış anlaşması imzalama niyetlerini teyit ettiler.

 • Hazar Denizi'nde 5.6 Büyüklüğünde Deprem
  07 Ara Hazar Denizi'nde 5.6 Büyüklüğünde Deprem

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü ve birçok kentte hissedilen 5.6 büyüklüğündeki deprem, Hazar Denizi'nde meydana geldi. Henüz can ya da mal kaybına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

 • Azerbaycan'da 5,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi
  07 Ara Azerbaycan'da 5,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi

  Azerbaycan Sismolojik Hizmet Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Hazar Denizi'nde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem, başkent Bakü'de de hissedildi. Depremin neden olduğu hasar veya can kaybı hakkında henüz bilgi verilmedi.

Advertisement