Kars'ta Boru Hattındaki Patlama - Son Dakika
Politika

Kars'ta Boru Hattındaki Patlama

Kars\'ta Boru Hattındaki Patlama

Kars'ın Sarıkamış İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, doğalgaz boru hattındaki onarım çalışmasının ardından ilçeye doğalgaz verilmeye başlandığını söyledi.

08.06.2012 15:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kars'ın Sarıkamış İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, doğalgaz boru hattındaki onarım çalışmasının ardından ilçeye doğalgaz verilmeye başlandığını söyledi.

Ermiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 29 Mayıs gecesi ilçe yakınlarından geçen doğalgaz boru hattındaki patlamanın ardından onarım çalışması yapıldığını belirterek, ilçe merkezi ve Bayraktepe Kayak Merkezi'ndeki oteller bölgesine doğalgaz verilmeye başlandığını ifade etti.

Patlamaya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini belirten Ermiş, şunları kaydetti:

"İlçe yakınlarından geçen doğalgaz boru hattındaki onarım çalışmaları tamamlanarak, ilçeye doğalgaz verilmeye başlandı. Patlamanın ardından yaklaşık bir hafta süreyle doğalgaz kesilmişti. Şu anda herhangi bir problem yok. Patlamayla ilgili soruşturma devam ediyor. Bilirkişi raporunun ardından gerekli açıklama yapılacak."

Sarıkamış ilçesi yakınlarından geçen doğalgaz boru hattında, 29 Mayıs'ta henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana gelmiş, ilçeye bir hafta doğalgaz verilememişti.

Muhabir: Hüseyin Demirci - Ayşe Yıldız/ Muharrem Aksakallı

Yayıncı: A. Fatih Tekcan - KARS

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kars'ta Boru Hattındaki Patlama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İstanbul'da Helikopter Destekli Huzur Uygulaması
  23:38 İstanbul'da Helikopter Destekli Huzur Uygulaması

  İstanbul'da polis ekipleri tarafından helikopter destekli olarak kent genelinde huzur uygulaması gerçekleştirildi. Kadıköy, Fatih ve Beyoğlu başta olmak üzere birçok ilçede yapılan denetimlere, farklı şube müdürlüklerinden ekipler katıldı. Deniz polisi de Balat'tan botla denize açılarak uygulamaya destek verdi. Uygulama noktalarında araçlar detaylı arandı ve sürücü ve yolcuların GBT kontrolleri yapıldı. Narkotik köpeği ve polis helikopteri de uygulamaya katıldı.

 • Alanya Belediye Başkanı borç listesi ve gelir gider dengesi afişi astı
  23:17 Alanya Belediye Başkanı borç listesi ve gelir gider dengesi afişi astı

  Alanya'da CHP'den seçilen belediye başkanı Osman Tarık Özçelik, belediye binasına borç listesi ve aylık gelir gider dengesi afişi astı. MHP ise cevap olarak aylık gelir gider dengesi afişini teşkilat binasına astı.

 • AA Genel Müdürü: Gazze'de 2,3 milyon kişi yerinden edildi, 140 meslektaşımız hayatını kaybetti
  23:13 AA Genel Müdürü: Gazze'de 2,3 milyon kişi yerinden edildi, 140 meslektaşımız hayatını kaybetti

  Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarını ortaya koyan 'Kanıt' belgeselinin gala gösteriminde yaptığı konuşmada, Gazze'de 2,3 milyon kişinin yerinden edildiğini ve 140 meslektaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

 • İngiltere'de İsrail'e silah satışına karşı protesto gösterisi düzenlendi
  22:58 İngiltere'de İsrail'e silah satışına karşı protesto gösterisi düzenlendi

  İngiltere'de Filistin'le dayanışma gösterisi düzenleyen yüzlerce gösterici, İsrail'e silah satışının durdurulması ve Gazze'de ateşkes çağrısı yaptı. Göstericiler, İngiltere Parlamentosu önündeki Parlamento Meydanı'nda toplandı. İşçi Partisi milletvekilleri Ribeiro-Addy ve Butler, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekerek hükümetin İsrail'e silah satışını durdurmasını istedi. Karşı eylem düzenleyen İsrail destekçisi bir kişi gözaltına alındı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk
  22:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk

  Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra yazılı açıklama yaparak, Erdoğan'ın Filistin halkının özgürlük ve topraklarını kurtarma amacındaki mücadelesini takdirle karşıladıklarını belirtti. Hamas, Erdoğan'ın cesur açıklamalarının ve onurlu duruşunun, Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırdığını ifade etti.

 • AK Parti Milletvekili: Belediye Başkanı liyakatli çalışanları sürgün ediyor
  22:13 AK Parti Milletvekili: Belediye Başkanı liyakatli çalışanları sürgün ediyor

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın liyakatli, ehliyetli çalışanları sürgün ettiğini söyledi. Özkaya, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleriyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal'ın, seçim sürecinde verdiği sözlerin tam tersini yapmaya başladığını dile getirdi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  22:11 Dışişleri Bakanı Fidan: "Netanyahu'nun iktidarda kalabilmek için bölgemizi bir savaşa sürüklemeye çalıştığı aşikardır"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Netanyahu'nun iktidarda kalabilmek için bölgemizi bir savaşa sürüklemeye çalıştığı aşikardır" ifadelerini kullanarak, "Biz bölge ülkeleri olarak...


Advertisement