MHP'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday - Son Dakika
Politika

MHP'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday

MHP\'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday

MHP Antalya Milletvekili İrbeç, halen partisinin milletvekili olduğunu belirterek, "Genel Başkanlığa adayım" dedi.

02.01.2012 12:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, halen partisinin milletvekili olduğunu belirterek, "Genel Başkanlığa adayım" dedi.

İrbeç, TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında, MHP'den ihraç edilmesini değerlendirdi.

Kendisine verilen disiplin cezasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin,

"tutumundan" kaynaklandığını öne süren İrbeç, "Sayın Genel Başkan, sorunlara çözüm arama gayretimi, 'disiplinsizlik ve dengesizlik' şeklinde niteleyerek, parti üyeliğinden peşinen çıkarma cezasını bizzat kendisi vermiştir" diye konuştu.

Milletvekilliği faaliyetleriyle ilgili her türlü disiplinsizlik iddiasının görüş ve çözüm yerinin TBMM Başkanlık Divanı ile ilgili partinin grup disiplin kurulu olduğuna işaret eden İrbeç, şöyle devam etti:

"Bu zorunluluğa rağmen, Parti Merkez Disiplin Kuruluna, açıkça yetki gasbı yaptırılarak bana partiden ihraç cezası verilmiştir. Disiplin Kurulunun her işlemi usule, tüzüğe ve kanuna aykırıdır. Tüzüğü kendileri çıkardılar fakat başta Sayın Genel Başkan olmak üzere soruşturma disiplinine ait kurallara kendileri bile uymadılar. İnsanların kendi gölgesinden korktuğu bir yönetim şekli olabilir mi-

Genel Merkezde oturarak, başka illerde olan şeylerle ilgili şahitlik yapılamaz. Bu şahitlikler sadece Genel Başkan'ın önceden verilmiş kararını desteklemekten öteye geçemez." - TBMM

Kaynak: AA

Son Dakika Politika MHP'li İrbeç Genel Başkanlığa Aday - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • İran Savunma Bakanı: İsrail'e yardım eden ülkelere kesin cevap vereceğiz
    01:13 İran Savunma Bakanı: İsrail'e yardım eden ülkelere kesin cevap vereceğiz

    İsrail'e İHA ve balistik füze saldırısı başlatan İran'dan bölgedeki ülkelere gözdağı geldi. İran Savunma Bakanı Muhammed Rıza Aştiyani yapığı açıklamada, "İsrail'in İran'a saldırması için hava sahasını ya da topraklarını İsrail'e açan her ülke bizim kesin cevabımızı alacaktır" ifadelerini kullandı.

  • İsrail Savaş Kabinesi İran'ın İHA Saldırısını Ele Alıyor
    00:35 İsrail Savaş Kabinesi İran'ın İHA Saldırısını Ele Alıyor

    İsrail'de savaş kabinesi, İran'ın insansız hava aracı (İHA) saldırısı başlatmasının ardından Başbakan Binyamin Netanyahu'nun başkanlığında toplandı. Resmi açıklama yapılmazken, Savunma Bakanı Yoav Gallant, Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz ve Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'nin de toplantıda hazır bulunduğu görüldü.


Advertisement