MHP'li Yılmaz: "Ben Uşak'ı Milat Dizisinden Daha İyi Tanıtıyorum" - Son Dakika
Politika

MHP'li Yılmaz: "Ben Uşak'ı Milat Dizisinden Daha İyi Tanıtıyorum"

MHP\'li Yılmaz: "Ben Uşak\'ı Milat Dizisinden Daha İyi Tanıtıyorum"

Uşak Gazeteciler Derneği’ni (UGD) ziyaret eden MHP Uşak Milletvekili Adayı Durmuş Yılmaz, Uşak’ı Milat dizisinden daha iyi tanıttığını söyledi.

02.06.2015 19:55

Uşak Gazeteciler Derneği'ni (UGD) ziyaret eden MHP Uşak Milletvekili Adayı Durmuş Yılmaz, Uşak'ı Milat dizisinden daha iyi tanıttığını söyledi.

MHP Uşak milletvekili adayları Durmuş Yılmaz ve Muhammed Gür, İl Başkanı Ali Kurt ve yönetim kurulu üyeleri UGD'yi ziyaret ederek, seçim kampanyası boyunca kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür ettiler.

Konuklarını, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Bilgi Özkutlu, Özkan Yavaş, Berkay Özyayla ve İsmail Çetin ile birlikte karşılayan UGD Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılınç, Yılmaz ve Gür'e Uşaklı gazetecilerin taleplerini iletti. Kılınç, "Öncelikler Pazar günü yapılacak genel seçimlerde tüm milletvekili adaylarımıza başarılar diliyoruz. Şayet seçilirseniz, Uşaklı gazeteciler olarak sizlerden bir talebimiz var. Lütfen TBMM'de basın çalışanlarının ya İletişim Fakültesi'ni bitirmiş ya da bu işi yıllarca yapan kişilerin eğitim alarak sertifikalı kişilerin yapmasını sağlayan bir önerge verin. Önüne gelen bu mesleği yapıyor ve itibarımız üç paralık oluyor. Ayrıca her meslekte olduğu gibi basın çalışanlarının da bir meslek odası gibi, öz denetimi sağlayacak üst kuruluşu olması ve yasallaşmasını istiyoruz. Yoksa işinin ehli olmayan kişilerin basın sektöründe yer almasıyla bu meslek her geçen gün kan kaybediyor" dedi.

Kılınç'ın talebini aldığını ve seçildiği takdirde gerekeni yapacağını belirten Yılmaz, ülke yönetiminde medyanın denetleme görevini en iyi şekilde yapması gerektiğini söyledi. Yılmaz, "Medya dördüncü kuvvettir. Medyadan beklentimiz, bizim söylediklerimizi bizim ağzımızdan çıktığı gibi topluma iletmesi ve ağzımızdan çıkan sözlerle bizleri varsa eleştirmektir. Yerden yere vurmak, doğrulara doğru, yanlışa yanlış demek basının görevi ve hakkıdır" dedi.

Eleştiri olmadan doğruyu bulmanın mümkün olmadığını belirten Yılmaz, "Bizim söylediğimiz şeyler, bizim için doğrudur. Biz bize göre doğruyu söyleyebiliriz. Medyanın ortaya koyacağı eleştiriler, yorumlar bize ışık tutacaktır. Eleştirinin olmadığı yerde verimlilik olmaz, daha iyiye ulaşamayız, çünkü hiç kimse doğrunun tekeline sahip değildir. Söylediklerimiz yanlış da olsa bizim ağzımızdan çıktığı şekilde topluma ulaştırın ve bizi eleştirin" şeklinde konuştu.

"BANA BORÇLULAR"

Yılmaz, AK Parti Uşak 2. Sıra Milletvekili Adayı Eyüp Gökhan Özekin'in yapımcısı olduğu ve TRT de her hafta yayınlanan "Milat" adlı dizinin Uşak'ı tanıtmak adına Uşak'ta çekilmesine bir anlam veremediğini de belirtti.

Yılmaz, "Duyduğuma göre, "Milat" dizisi TRT den her hafta bölüm başına 750 bin TL alıyormuş. TRT devletin bir kurumudur. Ödediği para devlet kasasından çıkmaktadır. Ben 9 Nisan 2015 tarihinden bu yana neredeyse her gün Uşak milletvekili olarak Ulusal yayın yapan kanallarda çıkmaktayım. Yani Uşak adını ben daha çok duyuruyorum. Bu hesaba göre devlet bana her hafta için 75 milyon TL borçludur" şeklinde dedi.

Seçim çalışmaları hakanında da düşüncelerini açıklayan Yılmaz, "Şu anda uygulanan despotizm Nazi Almanya'sı dönemi gibi insanların üzerine sinmiş durumda. Uşaklı seçmenlere, "Merhaba" dediğimde ellerini göğüslerine götürerek kaş göz edip mimikleriyle bana, "Gönlüm seninle" diyor. Bu tavırlarının oy kullanırken tercihlerine yansıyacağını ve MHP'nin Uşak'ta kazanacağını düşünüyorum" ifadesini kullandı. - UŞAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP'li Yılmaz: 'Ben Uşak'ı Milat Dizisinden Daha İyi Tanıtıyorum' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement