Bomba iddia! CHP'nin 'Ak saçlıları'na 3 taleple gidildi, gerçekleşirse İnce istifa etmeyecek - Son Dakika

Bomba iddia! CHP'nin 'Ak saçlıları'na 3 taleple gidildi, gerçekleşirse İnce istifa etmeyecek

06.02.2021 00:20

CHP'de yaşanan istifa krizinden sonra 3 eski milletvekilinin; partinin 'Ak saçlıları' olarak bilinen eski genel başkanları Deniz Baykal, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın'la görüştükleri iddia edildi. Vekillerin 3 talebinin olduğu öne sürülürken Muharrem İnce'nin de bu şartların olması halinde istifa etmeyeceği öne sürüldü.

Gazeteci Gürkan Hacır, CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi'ni partileştireceği beklenen Muharrem İnce ile ilgili edindiği kulis bilgisini paylaştı.

3 VEKİL 'AK SAÇLILAR'LA GÖRÜŞTÜ

Gürkan Hacır; CHP eski milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hakkı Akalın ve Metin Lütfü Baydar'ın CHP'nin 'Ak Saçlıları' olarak bilinen CHP'nin eski genel başkanları Deniz Baykal, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ayrı ayrı görüştüklerini söyledi.

"BÖLÜNMELER İYİ SONUÇ VERMİYOR"

Hacır, daha sonra ise 3 eski genel başkanın Deniz Baykal'ın evinde bir araya geldiklerini, "Bölünmelerin CHP tarihinde hiç iyi sonuç vermediğini, iktidar alternatifinin bu şekilde kaçırıldığını" ifade ederek görüş birliğine vardığını hatta Deniz Baykal'ın "Kimse ayrılmamalı biz bu işin acısını çok çektik" dediğini aktardı.

3 TALEPTE BULUNULDU, İNCE DESTEK VERDİ

Hacır, "3 eski vekilin 3 talebinin olduğunu öğrendim. Cumhurbaşkanı adayı ve genel başkan seçiminin parti üyeleri tarafından yapılması. İki dönem başarısız olan genel başkanın o koltukta kalamayacağına ilişkin bir tüzük düzenlemesi. Bu 3 madde dile getiriliyor. 'Bir ayrışma olmasın, parti bölünmesin' diye gayret içerisinde oluyorlar. Daha sonra ise Muharrem İnce'yi aradım. İnce de, 'Bana bunları söylediler, böyle bir şey olursa ben neden gideyim? Gitmem. Ama partide demokrasi kalmadığı için gidiyorum. Bu koşullar gerçekleşirse gitmem. Bu maddelerin kabul edileceğine dair pek bir ihtimal görmüyorum' dedi" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN RANDEVU İSTENMİŞ

Hacır, "Ancak şunu belirteyim; 3 eski genel başkan, 3 eski milletvekiline bu konuda diplomasi trafiğini yürütmeleri için onay vermiş. Kemal Bey'den randevu istenmiş. Kemal Bey de İzmir dönüşü bu 3 milletvekilini kabul edecek. Ve bir görüşme trafiği başlayacak" dedi.

Muhalefet, Ek Bütçeye 'Devlet Krizi' Şerhi Düştü: Cumhurbaşkanı İstifa Dilekçesi Bile Tek Başına Ekonomik Göstergeleri Olumlu Yönde Etkiler Muhalefet, Ek Bütçeye 'Devlet Krizi' Şerhi Düştü: Cumhurbaşkanı İstifa Dilekçesi Bile Tek Başına Ekonomik Göstergeleri Olumlu Yönde Etkiler

Son Dakika Politika Bomba iddia! CHP'nin 'Ak saçlıları'na 3 taleple gidildi, gerçekleşirse İnce istifa etmeyecek - Son Dakika


Advertisement