CHP'li Karabat: "Bahçeşehir'de sele açık bir alana atık tesisi yapılıyor" - Son Dakika

CHP'li Karabat: "Bahçeşehir'de sele açık bir alana atık tesisi yapılıyor"

13.10.2021 13:00
CHP'li Karabat: "Bahçeşehir'de sele açık bir alana atık tesisi yapılıyor"

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Başakşehir Belediyesince, Bahçeşehir'de sele açık bir alana atık tesisi yapıldığını ileri sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Başakşehir Belediyesince, Bahçeşehir'de sele açık bir alana atık tesisi yapıldığını ileri sürdü.

Karabat, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başakşehir Belediye Başkanı'nın, daha önce Bahçeşehir'le ilgili gölet projesini büyüteceğini söylediğini ancak göleti büyütmek istedikleri alanda şimdi katı atık dönüşüm tesisi inşa ettiklerini söyledi.

Bu projeden vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının rahatsız olduğunu savunan Karabat, "Ancak Başakşehir Belediyesi bu tepkileri dikkate almıyor. Bu tesis, ilçenin tam merkezine yapılıyor." dedi.

Tesisin, dere yatağına 100 metre mesafede yapıldığını, bu durumun da risk taşıdığını belirten Karabat, 2009'da yaşanan sel felaketi nedeniyle bu alandaki iş yerlerinin sular altında kaldığını söyledi.

Karabat, "Bahçeşehir'de sele açık bir alana bu atık tesisi yapılıyor. 2009 yılında yaşanan felakete benzer bir felakete göz yumulacaktır. Yüzde 60'ı tamamlanmış tesis için herhangi bir tabela da bulunmuyor. Proje tamamlandığında günlük 120 ton ürünün tesise taşınması bekleniyor. Bunun yaratacağı kamyon trafiğini düşünmek bile içler acısı bir durum." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'li Karabat: 'Bahçeşehir'de sele açık bir alana atık tesisi yapılıyor' - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye Barolar Birliği yeni başkanı Erinç Sağkan oldu 17:38 Son Dakika: Türkiye Barolar Birliği yeni başkanı Erinç Sağkan oldu
9 kişi kalan Kayserispor, Antalyaspor'u 2-0 mağlup etti 15:57 9 kişi kalan Kayserispor, Antalyaspor'u 2-0 mağlup etti Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı 15:16 Cristiano Ronaldo'nun bu kez WhatsApp'taki mesajları ortaya çıktı Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı 14:14 Kılıçdaroğlu'nun Kocaeli'ndeki miting için hazırlıklar başladı Hafif ticari araç, tıra arkadan çarptı: 4 kişi hayatını kaybetti 12:47 Hafif ticari araç, tıra arkadan çarptı: 4 kişi hayatını kaybetti Emekli polisin yeğenini vurarak öldürdüğü anların görüntüleri ortaya çıktı 12:26 Emekli polisin yeğenini vurarak öldürdüğü anların görüntüleri ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siirt mitingine saldırı hazırlığı 10:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Siirt mitingine saldırı hazırlığı Kurmaylarına Erdoğan'dan, 09:02 Kurmaylarına Erdoğan'dan, "Asgari ücretteki artış ne olmalı?" sorusu geldi
Advertisement