Rusya ile Ukrayna arasında 100 esir takas edildi - Son Dakika

Rusya ile Ukrayna arasında 100 esir takas edildi

24.11.2022 19:19
Rusya ile Ukrayna arasında 100 esir takas edildi

Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takasında Rusya 50, Ukrayna ise 50 askeri serbest bıraktı.

Rusya ile Ukrayna arasında yapılan esir takasında Rusya 50, Ukrayna ise 50 askeri serbest bıraktı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, iki ülke arasında yeniden esir takası yapıldı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından esir takasına ilişkin yapılan açıklamada, "24 Kasım'da müzakere süreci sonucunda esaret ve ölüm tehlikesi altındaki 50 Rus askeri Kiev rejiminin kontrolü altındaki topraklardan iade edildi. Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri'ne ait uçaklar serbest bırakılan Rus askerlerini tedavi ve rehabilitasyon için Moskova'ya sevk edecek. Serbest bırakılan tüm askerlere gerekli tıbbi ve ekonomik destek sağlanacak" denildi.

Gerçekleşen esir takasına dair Ukrayna adına açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ise, "Bugün 2'si subay 50 Ukrayna askerini Rus esaretinden kurtarmayı başardık. Bunların 20'si Ulusal Muhafız, 12'si Deniz Kuvvetleri, 10'u Ukrayna Silahlı Kuvvetleri mensubu, 6'sı sınır muhafızı ve 2'si de gönüllü asker. Azovstral'dan tahliye edilen 12 Mariupol savunucusunun yanı sıra Çernobil Nükleer Santrali'nden 15 ve Yılan Adası'ndan da 7 esiri geri almamız başarıdır" ifadelerini kullandı.

Dün iki ülke arasında toplam 70 asker takas edilmişti. - MOSKOVA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Zelenskiy: 'Cephede durum ağır' Zelenskiy: 'Cephede durum ağır' ABD: Herson'da Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalar azaldı ABD: Herson'da Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmalar azaldı NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'Rusya, bu kış Ukrayna'yı soğukta ve karanlıkta bırakmak için acımasız füze ve insansız hava aracı saldırıları... NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'Rusya, bu kış Ukrayna'yı soğukta ve karanlıkta bırakmak için acımasız füze ve insansız hava aracı saldırıları...

Son Dakika Politika Rusya ile Ukrayna arasında 100 esir takas edildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement