TBMM: HDP'li Paylan 'sözde Ermeni soykırımı' ile ilgili kanun teklifini 2018'de de verdi - Son Dakika

TBMM: HDP'li Paylan 'sözde Ermeni soykırımı' ile ilgili kanun teklifini 2018'de de verdi

24.04.2022 19:35
TBMM: HDP'li Paylan 'sözde Ermeni soykırımı' ile ilgili kanun teklifini 2018'de de verdi

HDP Milletvekili Garo Paylan'ın, 23 Nisan'da verdiği ve TBMM Başkanı Şentop tarafından iade edilen 'sözde Ermeni soykırımı' kanun teklifini 2018 yılında da verdiği belirlendi.

HDP Milletvekili Garo Paylan'ın, 23 Nisan'da verdiği ve TBMM Başkanı Şentop tarafından iade edilen 'sözde Ermeni soykırımı' kanun teklifini 2018 yılında da verdiği belirlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) yapılan bilgilendirmede HDP İstanbul Milletvekili Paylan'ın 23 Nisan 2022'de verdiği sözde Ermeni soykırımı ile ilgili teklifi 2018 yılında da verdiği belirtildi. Bilgilendirmede, sonraki yıllarda herhangi bir teklif verilmediği ifade edilerek, "HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Cuma günü mesai bitimine yakın bir saatte, kamuoyunda tartışılan kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na vermiş ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, 23 Nisan Cumartesi günü kanun teklifini TBMM İçtüzüğü'ne aykırı olduğu gerekçesiyle iade etmiştir. Paylan, teklifinin iadesinin ardından yaptığı değerlendirmede, 7 yıldır aynı kanun teklifini verdiğini ifade etmiştir. Ancak, aynı mahiyette kanun teklifi, geçmişte sadece 20 Nisan 2018 tarihinde verilmiş ve iade edilmiştir. Sonraki yıllarda bir kanun teklifi verilmemiştir. 2019 ve 2020 yıllarında ise aynı konuya ilişkin iki araştırma önergesi vermiş; ikisi de iade edilmiştir" denildi.


YORUMLAR
500
Mehmet Bekaroğlu: 'Çay Kanunu Teklifini Veren AKP Milletvekilleri, Teklifi Geri Çekip Karadenizlilerden Özür Dilesin' Mehmet Bekaroğlu: 'Çay Kanunu Teklifini Veren AKP Milletvekilleri, Teklifi Geri Çekip Karadenizlilerden Özür Dilesin' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'TBMM'den, ek bütçenin genel kuruldaki görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneğiyle ilgili maddenin kanun metninden çıkartılmasını... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'TBMM'den, ek bütçenin genel kuruldaki görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneğiyle ilgili maddenin kanun metninden çıkartılmasını... DEVA Partisi, siyanür sızıntısıyla ilgili TBMM'ye soru önergesi verdi DEVA Partisi, siyanür sızıntısıyla ilgili TBMM'ye soru önergesi verdi
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika TBMM: HDP'li Paylan 'sözde Ermeni soykırımı' ile ilgili kanun teklifini 2018'de de verdi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement