Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'nun "Engelleniyoruz" sözlerine yanıt - Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'nun "Engelleniyoruz" sözlerine yanıt

26.01.2022 22:28

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Projelerimiz engelleniyor" sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, "Kimseyi engellemiyoruz. Onlar kendi beceriksizlikleri, kötü yönetimleri, yanlış tercihleri sebebiyle belediyeyi borç batağına sokmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında gazeteciler Ahmed Arpad, Seda Öğretir, Nazlı Çelik ve yazar Hasan Basri Yalçın'ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu başlıkları arasında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Çalışmalarımız engelleniyor" sözleri de vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hangi parti olursa olsun, projelerin engellenmeyeceğini dile getirdi.

"KİMSEYİ ENGELLEMİYORUZ"

İBB'nin 'engelleme' bahanesi ortaya attığını belirten Cumhurbaşkanı, "Burada söylemek istemem ama yalan söz konusu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kalkıp Cumhurbaşkanlığı'ndan, Plan Bütçe Başkanlığı'ndan talepte bulunur. İncelemeler yapılarak gereken karar alınır. Ödenme süreçleri bellidir. Şehirlere hizmet etmek gibi dertleri, kabiliyetleri olmayanlar 'engelleniyoruz' diyor. Söyledikleri şey bu. Kimseyi engellemiyoruz. Onlar kendi beceriksizlikleri, kötü yönetimleri, yanlış tercihleri sebebiyle belediyeyi borç batağına sokmuştur" dedi.

"BELEDİYE KATKILARI AYNIDIR"

Açıklamalarına devam eden Erdoğan, "Burada tüm milletime böyle bir şeyin olmadığını somut rakamlarla anlatmak istiyorum. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine gelen 2019 yılından bu yana iki kat arttırılmıştır. AK Parti, MHP ve diğer partilere mensup belediyelerin gelirlerine yapılan artış aynı orandadır" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde konuşma yaptı: Yalnız da kalsak mücadelemizi sürdüreceğiz Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde konuşma yaptı: Yalnız da kalsak mücadelemizi sürdüreceğiz İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi başladı İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi başladı Erdoğan: 'Dün de Kendi Bencil Hesapları İçin Ülkeyi Milleti Ateşe Atmaktan Çekinmeyenler Vardı. Erdoğan: 'Dün de Kendi Bencil Hesapları İçin Ülkeyi Milleti Ateşe Atmaktan Çekinmeyenler Vardı.

Son Dakika Politika Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'nun 'Engelleniyoruz' sözlerine yanıt - Son Dakika


Advertisement