Son dakika Rana Kibar haberleri, Rana Kibar son dakika, son dakika Rana Kibar

Son Dakika Rana Kibar Haberleri

 • Bakan Işıkhan: '2002 yılından bu yana en yüksek istihdam oranları bekleniyor'
  24 Şub Bakan Işıkhan: "2002 yılından bu yana en yüksek istihdam oranları bekleniyor"

  Bakan Işıkhan: "2002 yılından bu yana en yüksek istihdam oranları bekleniyor" Bakan Işıkhan Manisa'da "İş-Pozitif" Kadın İstihdamı Projesi toplantısına katıldı Manisa'da düzenlenen "İş-Pozitif" Kadın İstihdamı Projesi Bölge Toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat...

 • Bakan Işıkhan: '2002 yılından bu yana en yüksek istihdam oranları bekleniyor'
  24 Şub Bakan Işıkhan: "2002 yılından bu yana en yüksek istihdam oranları bekleniyor"

  Manisa'da düzenlenen "İş-Pozitif" Kadın İstihdamı Projesi Bölge Toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Önümüzdeki ay açıklanacak 2023 yılı verilerinde, hem genelde hem kadınlarda hem de gençlerde 2002 yılından bu yana en yüksek işgücüne katılım ve istihdam...

 • İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesiyle Son 2 Haftada 15 Bin 262 Kadın İstihdam Edildi
  24 Şub İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesiyle Son 2 Haftada 15 Bin 262 Kadın İstihdam Edildi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi ile son 2 haftada 15 bin 262 kadının istihdam edildiğini belirterek, gelecek ay açıklanacak istihdam verilerinde son 22 yılın en düşük işsizlik oranının beklendiğini söyledi.

 • Ege Bölgesi Teknoparkları İş Birliğini Güçlendirmek İçin Toplantı Düzenlendi
  21 Şub Ege Bölgesi Teknoparkları İş Birliğini Güçlendirmek İçin Toplantı Düzenlendi

  Kütahya Tasarım Teknokent, Manisa Teknopark ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ege Teknoparkları Koordinasyon Toplantısına katıldı. Toplantıda, teknokentler arasındaki iş birliği potansiyeli artırılmak için ortak projeler ve başarı hikayeleri paylaşıldı. Ayrıca teknoparkların karşılaştığı mali sorunlar ele alındı ve çözüm önerileri sunuldu. Toplantının sonucunda bölgesel başarı vurgusu yapılarak gelecekte daha fazla iş birliği yapılması kararı alındı.

 • Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde Prostatlı Hayat Merkezi açıldı
  20 Şub Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde Prostatlı Hayat Merkezi açıldı

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi bünyesinde kurulan Prostatlı Hayat Merkezi, törenle hizmete girdi. Açılış törenine Manisa Valisi Enver Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Rektör Prof. Dr. Rana Kibar ve diğer protokol üyeleri katıldı. Merkezin amacı, prostat kanserinde erken teşhisin önemini vurgulamak ve farkındalığı artırmaktır.

 • TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Manisa CBÜ Teknokent'i ziyaret etti
  15 Şub TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Manisa CBÜ Teknokent'i ziyaret etti

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Öğrenci Akademisyen Buluşması' programına katılan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, daha sonra Manisa CBÜ Teknokent'i ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Teknokent'te yer alan firmaları ziyaret eden Mandal, üniversite yetkilileri ve firma temsilcileriyle görüş alışverişinde bulundu.

 • TÜBİTAK Başkanı: Türkiye'nin insanlı uzay misyonu bilimsel bir görevdir
  15 Şub TÜBİTAK Başkanı: Türkiye'nin insanlı uzay misyonu bilimsel bir görevdir

  TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayarak yurda dönen astronot Alper Gezeravcı'nın çalışmalarının bir bilim misyonu olduğunu belirtti. Mandal, Türkiye'nin uzay çalışmalarında iddialı hedefler belirlediğini ve kendi uydusunu üreten 10 ülkeden biri olduklarını ifade etti. Ayrıca, Gezeravcı'nın uzay misyonunun dünyanın Türkiye'ye bakış açısını değiştirdiğini ve deneylerin tamamlandıktan sonra uluslararası literatürde yayımlanmasıyla etki değerinin artacağını söyledi.

 • Manisa Büyükşehir Belediyespor, TOFAŞ maçının gelirini depremzedelere bağışlayacak
  17 Oca Manisa Büyükşehir Belediyespor, TOFAŞ maçının gelirini depremzedelere bağışlayacak

  Manisa Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 19. haftasında TOFAŞ ile oynayacağı maçın gelirini, Manisa'da yaşayan depremzedelere bağışlayacak. Manisa Celal Bayar Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğinde hazırlanan 'Gönülden Potaya' adlı proje kapsamında, maçın geliriyle depremzede ailelere destek sağlanacak. Kulüp başkanı Bora Çaylan ve üniversite rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, projeye katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

 • Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Sinema Atölyesi Açılışına Katıldı
  17 Oca Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Sinema Atölyesi Açılışına Katıldı

  Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli, Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin sinema atölyesi açılışına katıldı. Açılışa üniversite rektörü, dekanlar, ilçe milli eğitim müdürü, gençlik merkezi müdürü, parti temsilcileri ve okul müdürleri de katıldı. Uğurelli ayrıca diğer okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve mehter marşı gösterisini izledi.

 • Manisa Valisi Enver Ünlü, MASTEK Projesi'ni inceledi
  16 Oca Manisa Valisi Enver Ünlü, MASTEK Projesi'ni inceledi

  Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi Güdümlü Projesi (MASTEK) uygulama alanında incelemelerde bulundu. Vali Ünlü, proje hakkında bilgi alarak, bölge ekonomisi ve savunma sanayisine katkı sağlamasının önemini vurguladı.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu Manisa'da Gençlerle Buluştu
  09 Oca AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu Manisa'da Gençlerle Buluştu

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde düzenlenen açılış törenine katıldı ve ardından gençlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Yenişehirlioğlu, hastanenin önemine vurgu yaparak hizmet kalitesinin artacağına inandığını belirtti. Söyleşide ise deneyimlerini paylaşan Yenişehirlioğlu, gençlere tavsiyelerde bulundu.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Manisa'da hizmetlerin kalitesini artırmayı hedefliyor
  05 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Manisa'da hizmetlerin kalitesini artırmayı hedefliyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Manisa'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde yerel seçimler öncesinde AK Parti belediyeciliğiyle hizmetlerin kalitesini artırmayı planladıklarını belirtti.

 • Manisa'da devam eden yatırımların proje bedeli 3,5 milyar TL
  28 Ara Manisa'da devam eden yatırımların proje bedeli 3,5 milyar TL

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Manisa'da devam eden yatırımların proje bedelinin 3,5 milyar TL civarında olduğunu açıkladı. Projeler tamamlandığında Manisa'da derslik ve öğretmen ihtiyacı sorunu ortadan kalkacak.

 • Milli Eğitim Bakanı: Türkiye, OECD ortalamasının üzerinde
  28 Ara Milli Eğitim Bakanı: Türkiye, OECD ortalamasının üzerinde

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'nin eğitim öğretimdeki fiziki şartları itibarıyla OECD ortalamasının üzerine çıktığını söyledi.

 • Manisa'da Yatırımlar Tamamlandığında Derslik ve Öğretmen İhtiyacı Sorun Olmayacak
  28 Ara Manisa'da Yatırımlar Tamamlandığında Derslik ve Öğretmen İhtiyacı Sorun Olmayacak

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Manisa'da devam eden yatırımların proje bedelinin 3,5 milyar TL olduğunu açıkladı. Projeler tamamlandığında Manisa'da derslik ve öğretmen ihtiyacı sorunu ortadan kalkacak.

 • 'Ulusal Üniversite Sanayi İşbirliği AR-GE ve İnovasyon Kongresi' Manisa'da başladı
  13 Ara "Ulusal Üniversite Sanayi İşbirliği AR-GE ve İnovasyon Kongresi" Manisa'da başladı

  Manisa Celal Bayar Üniversitesince (MCBÜ) bu yıl 5'incisi düzenlenen "Ulusal Üniversite Sanayi İşbirliği AR-GE ve İnovasyon Kongresi" başladı.

 • Manisa CBÜ Akademik Açılış Töreni düzenlendi
  04 Ara Manisa CBÜ Akademik Açılış Töreni düzenlendi

  Manisa CBÜ Akademik Açılış Töreni düzenlendi Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar: "21 AB üyesi ülkeden 85 üniversiteyle 275 Erasmus programı anlaşması imzaladık" Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin 2023-2024 akademik yılı açılışı için tören düzenlendi.

 • TOF ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında oryantiring iş birliği protokolü imzalandı
  17 Kas TOF ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında oryantiring iş birliği protokolü imzalandı

  Türkiye Oryantiring Federasyonu (TOF) ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi, oryantiringin gelişimi ve tanıtımı amacıyla eğitim-araştırma iş birliği protokolü imzaladı. Protokol imza törenine TOF Başkanı Tekin Çolakoğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, spor bilimleri fakültesi dekanı Prof. Dr. Murat Taş ve TOF Yönetim Kurulu üyesi Kadir Yıldız katıldı. Çolakoğlu, oryantiringin ülke çapında daha etkin ve tanınır olması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, üniversitelerle iş birliği yapmanın önemine vurgu yaptı.

 • Yunusemre'nin kalbi bu meydanda atacak
  02 Kas Yunusemre'nin kalbi bu meydanda atacak

  Manisa'nın Yunusemre Belediyesi, ilçenin kalbi olacak 100. Yıl Meydanı, yeraltı otoparkı, belediye hizmet binasının açılışını törenle yaptı.

 • Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını 17. kez üreticilere açtı
  02 Kas Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını 17. kez üreticilere açtı

  Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle kapılarını bu yıl 17. kez üreticilere açtı.

 • Cumhuriyetin 100. yılında Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü ev sahipliğinde kabul töreni düzenlendi
  30 Eki Cumhuriyetin 100. yılında Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü ev sahipliğinde kabul töreni düzenlendi

  Manisa'da Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Vali Enver Ünlü ve Eşi Sema Ünlü ev sahipliğinde sporcusundan madencisine, çiftçisinden çobanına, itfaiyecisinden sağlıkçısına kadar her kesimden vatandaşın katılımıyla kabul töreni gerçekleştirildi.

 • Manisa'da Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları 21 pare top atışıyla başladı
  28 Eki Manisa'da Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları 21 pare top atışıyla başladı

  Manisa'da Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümü kutlamaları, 21 pare top atışı ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene birçok önemli isim ve vatandaşlar katıldı. Kutlamalar çerçevesinde Manisa'da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 • Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi
  28 Eki Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi

  Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde çelenk sundu. Törene birçok siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi, askeri erkan ve daire müdürleri katıldı.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Filistin'deki Olaylar Türkiye'nin Güçlenmesi İçin Bir Fırsat
  27 Eki AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Filistin'deki Olaylar Türkiye'nin Güçlenmesi İçin Bir Fırsat

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, Filistin'de yaşananların Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olma hedefini ortaya koyduğunu belirtti. Yenişehirlioğlu, gençlerin Türkiye'nin medeniyet yürüyüşünü ileriye taşıyacağını vurgulayarak, Türkiye'nin nitelikli insan gücüne sahip olmasının önemine değindi. Ayrıca, Cumhuriyet'in 100. yılında Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesini aşma gayretinin kesintiye uğramaması gerektiğini ifade etti.

 • Manisa Demirci'de Bilim Şenliği Başladı
  19 Eki Manisa Demirci'de Bilim Şenliği Başladı

  Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği, 115 etkinlikle başladı. Şenlikte atölye çalışmaları, söyleşiler ve uygulamalar yer alıyor.

 • Manisa'da Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerle Şölen Düzenlendi
  24 Eyl Manisa'da Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerle Şölen Düzenlendi

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Türk Tasavvuf Musikisi ve Mevlidhanlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen 'Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni', Ortaköy Sosyal Tesisleri'nde geniş katılımla gerçekleştirildi. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu, protokol konuşmaları yapıldı. Ünlü hafızların sahneye çıktığı etkinlikte, okunan ilahi ve dualar katılımcıları mest etti.

 • MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: Milli Para Bağımsızlığımızın Simgesidir
  22 Eyl MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: Milli Para Bağımsızlığımızın Simgesidir

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, dijital paraya doğru evrilen dünyada, milli paranın bağımsızlığın simgesi olduğunu belirterek, milli ve yerli paramızı kullanmaktan başka çıkış yolumuz olmadığını söyledi. Akçay, ekonomimizi dövize bağımlılıktan kurtarmamız gerektiğini vurguladı.

 • Paranın ilk basıldığı Sart'ta para politikaları konuşuldu
  22 Eyl Paranın ilk basıldığı Sart'ta para politikaları konuşuldu

  - Paranın ilk basıldığı Sart'ta para politikaları konuşuldu Manisa'da başlayan paranın serüveni yine Manisa'da masaya yatırıldı MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay: "Ekonomimizi dövize bağımlılıktan kurtarmak mecburiyetindeyiz" MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili...

 • Salihli-Sart Para Kongresi'nde Hatıra Paraları Basıldı
  22 Eyl Salihli-Sart Para Kongresi'nde Hatıra Paraları Basıldı

  Salihli ilçesinde düzenlenen '2'nci Salihli-Sart Para Kongresi'nde, tarihte ilk paranın basıldığı darp yöntemiyle hatıra parası bastı. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için hatıra parası basılırken, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan için de hatıra para bastı.

 • Paranın ilk basıldığı Sart'ta para politikaları konuşuldu
  22 Eyl Paranın ilk basıldığı Sart'ta para politikaları konuşuldu

  Tarihte parayı ilk basan ve ticari hayatı canlandıran Lidya Krallığı'nın başkenti olan ve bugün Manisa'nın Salihli ilçesi sınırlarında bulunan Sardes antik kentindeki Roma dönemi Gymnasium binası, 'Pandemi Sonrası Para Politikaları ve Ekonomik Dönüşüm" ana temalı II.

 • Başkan Kayda'dan, vali ve rektöre hayırlı olsun ziyareti
  19 Eyl Başkan Kayda'dan, vali ve rektöre hayırlı olsun ziyareti

  Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Manisa Valisi Enver Ünlü ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar'ı makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

 • Manisa'yla Şirvan arasında 'Kardeş Şehir' protokolü imzalandı
  08 Eyl Manisa'yla Şirvan arasında 'Kardeş Şehir' protokolü imzalandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Azerbaycan Şirvan Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

 • Manisa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları
  30 Ağu Manisa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

  Manisa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen tüfekli gösteriler büyük beğeni topladı. Kutlamalara birçok önemli isim katıldı.

 • Vali Karadeniz onuruna veda yemeği verildi
  14 Ağu Vali Karadeniz onuruna veda yemeği verildi

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sakarya Valisi olarak atanan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz onuruna veda yemeği programı düzenlendi.

 • Manisalı şehide hüzünlü veda
  11 Ağu Manisalı şehide hüzünlü veda

  Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 21 Temmuz'da yaralanarak, GATA'da tedavi altına alınan Manisalı Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece (25) dün akşam saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

 • Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Rektörlük Devir Teslim Töreni
  02 Ağu Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Rektörlük Devir Teslim Töreni

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi'ne atanan Prof. Dr. Rana Kibar, görevine başlamak için devir teslim töreni düzenlendi. Prof. Dr. Ahmet Ataç'tan görevi devralan Kibar, yeni görevinde başarılar diledi ve üniversitenin daha ileriye taşınması için çalışacağını belirtti.

 • 20 üniversiteye yeni rektör atandı
  01 Ağu 20 üniversiteye yeni rektör atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, 20 üniversiteye yeni rektörler atanmıştır. Atamalar Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

 • 20 Üniversiteye Yeni Rektör Atandı
  01 Ağu 20 Üniversiteye Yeni Rektör Atandı

  Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 20 üniversiteye yeni rektör atandı. Atanan rektörlerin isimleri ve atandıkları üniversiteler şu şekildedir: Adıyaman Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi. Bu atamalar, Yükseköğretim Kanunu ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümleri gereğince yapılmıştır.

 • 20 Üniversiteye Yeni Rektör Atandı
  01 Ağu 20 Üniversiteye Yeni Rektör Atandı

  Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 20 üniversiteye yeni rektör atandı. Atanan rektörlerin isimleri ve atandıkları üniversiteler şu şekildedir: Adıyaman Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi. Bu atamalar, Yükseköğretim Kanunu ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümleri gereğince yapılmıştır.

 • Cumhurbaşkanı 20 Üniversiteye Rektör Atadı
  01 Ağu Cumhurbaşkanı 20 Üniversiteye Rektör Atadı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 üniversiteye rektör atadı. Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan atamalar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin ilgili maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK'e 5 üye ve 20 üniversiteye rektör ataması yaptı
  01 Ağu Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK'e 5 üye ve 20 üniversiteye rektör ataması yaptı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) 5 üye, 20 üniversiteye de rektör ataması yaptı. YÖK üyeliklerine Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Halit Eyüp Özdemir, Prof. Dr. Mahmut Ak, Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ve Prof. Dr. Haluk Görgün seçilirken; eski AKP Grup Başkanı Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandı. Atama kararları Resmi Gazete'de yayınlandı.

 • Zeytinciliğin sorunları tartışıldı
  25 Mar Zeytinciliğin sorunları tartışıldı

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr.

Advertisement