Kırklareli vakaların artışı sürüyor - Son Dakika

Kırklareli vakaların artışı sürüyor

17.01.2022 16:41

Kırklareli vakaların artışı sürüyorKIRKLARELİ Sağlık Bakanlığını haftalar olarak açıkladığı verilere göre ülke genelinde vakaların en çok arttığı iller arasında Kırklareli ilk 10'da yer alıyor.

Kırklareli vakaların artışı sürüyor

KIRKLARELİ Sağlık Bakanlığını haftalar olarak açıkladığı verilere göre ülke genelinde vakaların en çok arttığı iller arasında Kırklareli ilk 10'da yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı'nın haftalık olarak açıkladığı verilere göre Türkiye genelinde en çok vaka artışı ile Kırklareli ilk 10'da yer aldı. 25 - 31 Aralık tarihleri arasında 590,21 olan vaka sayısı, 1 - 7 Ocak tarihleri arasında 843,43'e yükseldi. Bununla birlikte kentin en işlek caddelerinde maske, mesafe kurallarına uyulmadığı gözlemlendi.

Vakaların hızlı artış göstermesinin sebebinin kurallara uyulmadığını belirten Mevlüt Tunç, "Vakaların hızlı artmasının sebebi biraz rehavete kapılmamız ve aşısını olan vatandaşların sorumsuzluğu davranmaları. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına biraz dikkat edilmeli. Aynı zamanda Omikron'un hızlı yayıldığı için vakalar artıyor. Aşılarımız yaptırmamız lazım. Çünkü hastanelerde daha çok aşısız insanlar var. Bana bir şey olmaz düşüncesiyle hareket etmememiz lazım. Daha dikkatli olmamız lazım" dedi.

Kırklareli vakaların artışı sürüyor
Kırklareli vakaların artışı sürüyor
Kırklareli vakaların artışı sürüyor
Kırklareli vakaların artışı sürüyor

YORUMLAR
500
KKTC Başbakanı Üstel: 'Türkiye işgalci değil, bu Ada'ya kalıcı barışı getiren ülkedir' KKTC Başbakanı Üstel: 'Türkiye işgalci değil, bu Ada'ya kalıcı barışı getiren ülkedir' Bakan Karaismailoğlu: ' Dev projelerle Türkiye'nin kilit rolünü halkımızın ve dünyanın hizmetine sunduk' Bakan Karaismailoğlu: ' Dev projelerle Türkiye'nin kilit rolünü halkımızın ve dünyanın hizmetine sunduk' , Türkiye'de metaversede mağaza açan ilk telekom markası oldu , Türkiye'de metaversede mağaza açan ilk telekom markası oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Kırklareli vakaların artışı sürüyor - Son Dakika


Advertisement