Son dakika Seydişehir Belediyesi haberleri, Seydişehir Belediyesi son dakika, son dakika Seydişehir Belediyesi

Son Dakika Seydişehir Belediyesi Haberleri

 • Seydişehir'de Filistin Hakkında Konuşmalıyız Tiyatro Oyunu Sahnelendi
  14:00 Seydişehir'de Filistin Hakkında Konuşmalıyız Tiyatro Oyunu Sahnelendi

  Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, ilçedeki ilkokul öğrencileri Filistinli Meryem Ebu Necme'nin yaşanmış hikayesini anlatan tiyatro oyununu izledi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, açıklamasında Gazze'de zulüm gören kardeşlerimizle dayanışma içinde olduklarını belirtti.

 • Seydişehir Belediyesi Emekliler Lokalinde Sağlık Taraması Yapıldı
  07 Şub Seydişehir Belediyesi Emekliler Lokalinde Sağlık Taraması Yapıldı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Seydişehir Belediyesi emekliler lokalinde kronik hastalıklar, sağlıklı beslenme, obezite konulularında bilgiler vererek sağlık taraması yaptı. Lokalde bulunan 50 yaş üstü vatandaşlara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Balcı, 'Emeklilerimizi sosyal yaşam alanlarında ziyaret ederek, sağlıklı kalmaları ve günlük beslenmeleri konusunda bilgilendirme yaptık. Sağlık taramalarını gerçekleştirdik. Yapılan sağlık taramasında, sonuçları normal olmayan emeklilerimizi sağlık kuruluşlarına yönlendirdik.' dedi.

 • Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Çocuk Festivali başladı
  02 Şub Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Çocuk Festivali başladı

  Seydişehir Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen 5. Çocuk Festivali törenle açıldı. Festivalde çocuklar hem eğlenecek hem de atölyelerde öğrenecek. Şenlik süresince çocuklara pamuk şeker ve çay ikramı yapılacak.

 • Seydişehir Belediyesi GES Projesi İçin Çalışmalara Başladı
  18 Oca Seydişehir Belediyesi GES Projesi İçin Çalışmalara Başladı

  Seydişehir Belediyesi, ihalesi yapılan GES projesi için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, projenin belediyenin elektrik ihtiyacının yarıya yakınını karşılayacağını belirtti. Güneş Enerji Sistemi, Seydişehir-Beyşehir yolunda Bahçelievler bölgesinde kurulacak ve bölgede kendi elektriğini üreten ilk kurum olacak.

 • Seydişehir'de Fırtına Etkili Oldu: Ağaçlar Devrildi, Çatılar Uçtu
  08 Oca Seydişehir'de Fırtına Etkili Oldu: Ağaçlar Devrildi, Çatılar Uçtu

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde dün sabah saatlerinde başlayan ve hala devam eden fırtına, ilçede olumsuz etkilere neden oldu. Rüzgarın saatteki hızı 110 kilometreyi buldu ve Alaylar ve Pınarbaşı mahallelerinde bazı evlerin çatısı uçtu, çöp konteynırları yollara devrildi ve ağaçların dalları kırıldı. Seydişehir Belediyesi ekipleri, yola savrulan boş konteyneri ve kırılan ağaç dallarını kaldırmak için çalışmalara başladı.

 • Seydişehir Belediyesi tarafından açılan Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 187 hayvan tedavi edildi
  07 Oca Seydişehir Belediyesi tarafından açılan Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 187 hayvan tedavi edildi

  Seydişehir Belediyesi tarafından Anabağlar Mahallesi'nde kurulan Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 187 sahipsiz sokak hayvanı tedavi edildi. Merkezde tam teşekküllü veteriner odaları, ameliyat odaları ve yıkama bölümleri bulunuyor. Merkezde ayrıca kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme işlemleri de yapılmaktadır.

 • Seydişehir Belediyesi'nde Tüm Çalışanlar Sağlık Taramasından Geçti
  04 Oca Seydişehir Belediyesi'nde Tüm Çalışanlar Sağlık Taramasından Geçti

  Seydişehir Belediyesi'nde çalışan 320 kişi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında sağlık taramasından geçirildi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çalışanların sağlıklı olmalarına önem verdiklerini belirterek, sağlık taramalarının periyodik olarak yapıldığını söyledi. Ayrıca, takip sistemi ile çalışma hayatının getirdiği sağlık sorunlarının en aza indirilmesi ve çalışma performansının artırılması hedefleniyor.

 • Seydişehir'de soğuk hava deposu ve ticari iş yerlerinin açılışı yapıldı
  29 Ara Seydişehir'de soğuk hava deposu ve ticari iş yerlerinin açılışı yapıldı

  Seydişehir'de soğuk hava deposu, meyve-sebze kurutma tesisi, tohum eleme tesisi ile 11 ticari iş yerinin açılışı gerçekleştirildi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tesisin bölgeye hizmet edeceğini belirtti. Tesisin çiftçilere ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağına işaret eden Altay, tesisin hayırlı olmasını diledi. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise tesis ve dükkanların toplam maliyetinin 70 milyon lira olduğunu vurguladı. Açılışa, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Seydişehir Kaymakamı Cevdet Bakkal, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile davetliler katıldı.

 • Seydişehir Belediyesi personeline iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verildi
  18 Ara Seydişehir Belediyesi personeline iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verildi

  Seydişehir Belediye Düğün Salonunda İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanları tarafından verilen eğitime Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve belediye personeli katıldı. Tutal, personelin sağlığı, canı ve iş güvenliğinin son derece önemli olduğunu vurgulayarak her bireyin huzurlu bir şekilde çalışma hayatını sürdürmesine önem verdiklerini belirtti. Eğitimde çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve hukuki sorumlulukları, genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları ve tedbirleri, iş yeri temizliği ve düzeni, iş kazaları ve meslek hastalıkları, hukuki cezai ve sorumluluklar konusunda eğitim verildi. Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

 • Seydişehir Belediyesi, Fırtınada Zarar Gören Çiftçiye Destek Verecek
  20 Kas Seydişehir Belediyesi, Fırtınada Zarar Gören Çiftçiye Destek Verecek

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde yaşanan fırtınada seraları zarar gören çiftçilere belediye destek sağlayacak. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, her zaman yanlarında olduklarını belirtti ve maddi hasarı birlikte gidereceklerini söyledi.

 • Seydişehir Belediyesi Soğuk Hava Deposundan İlk İhracat Gerçekleştirildi
  19 Kas Seydişehir Belediyesi Soğuk Hava Deposundan İlk İhracat Gerçekleştirildi

  Seydişehir Belediyesi tarafından yaptırılan 2 bin 500 ton kapasiteli soğuk hava deposundan, 5 ton çileğin Romanya, Gürcistan ve Azerbaycan'a ihraç edildiği açıklandı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, projenin ilçenin sorunlarını çözüme kavuşturduğunu ve şehrin gelişimine katkı sağladığını belirtti.

 • Seydişehir'de Fırtına: Çatılar Uçtu, Çiçek Seraları Zarar Gördü
  18 Kas Seydişehir'de Fırtına: Çatılar Uçtu, Çiçek Seraları Zarar Gördü

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde etkili olan fırtına bazı binaların çatısının uçmasına ve çiçek seralarının zarar görmesine neden oldu. İlçede akşam saatlerinde başlayan fırtına Kızılcalar ve Alaylar mahallelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 80 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle bazı evlerin camları ile ağaç dalları kırıldı. Park halindeki arabaların üstüne düşen çatı nedeniyle 2 araç hasar gördü. Seydişehir Belediyesi ekipleri yola savrulan boş konteyneri kaldırma çalışması yaptı. İtfaiye ekipleri çalışmalara katılırken, polis ekipleri de çevre emniyetini aldı.

 • Seydişehir'de Anadolu Konyalılar Dernekleri Federasyonu İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
  23 Eki Seydişehir'de Anadolu Konyalılar Dernekleri Federasyonu İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

  Seydişehir ilçesinde Anadolu Konyalılar Dernekleri Federasyonu istişare toplantısı düzenlendi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, toplantıda yapılan konferans ve projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca Seydişehir'de 4. Kitap Günleri etkinliği başlayacak.

 • Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belediye personeliyle bir araya geldi
  22 Eyl Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belediye personeliyle bir araya geldi

  Başkan Tutal, Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü binasında, gece gündüz demeden özveriyle çalışan mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Sosyal belediyecilik hizmetlerinin arttığını belirten Tutal, çalışanlara yapılan zam oranlarını açıkladı.

 • Seydişehir Belediyesi Yol Çizgileme Çalışmalarına Başladı
  18 Eyl Seydişehir Belediyesi Yol Çizgileme Çalışmalarına Başladı

  Seydişehir Belediyesi, yol yapım, onarım ve düzenleme çalışmalarının ardından asfalt ve kaldırım uygulamaları tamamlanan caddelerde yol çizgileme çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yol çizgileme çalışmalarının sürücülerin gece ve gündüz görüşlerini üst seviyeye çıkarmak ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla yapıldığını belirtti.

 • Seydişehir'de çocuklara bisiklet dağıtıldı
  22 Ağu Seydişehir'de çocuklara bisiklet dağıtıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Müftülüğü işbirliğiyle düzenlenen 'Güle Oynaya Camiye Gel Projesi' kapsamında Seydişehir'de, sabah namazında camiye gelen çocuklara bisikletleri verildi. Seydişehir Belediyesi Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen törende Belediye Başkanı Mehmet Tutal çocuklara bisikletlerini verdi. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Tutal, 'Seydişehir merkez ve kırsal mahalleri dahil olmak üzere 482 çocuğumuza bisikletleri teslim edildi. Aile büyükleri ile sabahın erken saatlerinde camilere giden çocuklarımıza ve ailelerine ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a çok teşekkür ederim.' dedi.

 • Seydişehir Gençlik Festivali Son Buldu
  21 Ağu Seydişehir Gençlik Festivali Son Buldu

  Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Festivali, Semincek konseri ile sona erdi. Festivalin son gününde Milli İrade Meydanı'nda gerçekleşen konseri izlemek için çok sayıda vatandaş bir araya geldi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, festivale sponsor desteği sağlayan iş insanlarına teşekkür plaketi verdi. Başkan Tutal, festivalin başarılı geçmesinden dolayı mutluluk ve gurur duyduğunu belirtti ve gelecek yıllarda da festivalin devam edeceğini söyledi.

 • Seydişehir Belediyesi Gençlik Festivali Coşkusu
  19 Ağu Seydişehir Belediyesi Gençlik Festivali Coşkusu

  Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Festivali, gençler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. İki gün süren festival kapsamında sanatçılar sahne aldı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, festivalin ilçede ilk kez düzenlenmesinin mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

 • Seydişehir Belediyesi Gençlik Festivali'nde Bilal Sonses Sahne Aldı
  19 Ağu Seydişehir Belediyesi Gençlik Festivali'nde Bilal Sonses Sahne Aldı

  Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Festivali etkinliğinin ilk gününde şarkıcı Bilal Sonses, sevenleriyle buluştu. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, festivalin bütçesine dokunmadan sponsorların destekleriyle gerçekleştirildiğini belirtti. Festivalin ikinci gününde ise şarkıcılar Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş sahne alacak.

 • Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek gençlerle yemekte buluştu
  10 Ağu Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek gençlerle yemekte buluştu

  Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla bir yemekte buluştu. Yemekte askerlere Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye edildi. Başkan Tutal, asker adaylarına vatan nöbetini yerine getirmeleri için desteklerini belirtti ve hayırlı tezkereler diledi.

 • Seydişehir Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi Gökhüyük Prehistorik Dönem Araştırmalarına Devam Ediyor
  10 Ağu Seydişehir Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi Gökhüyük Prehistorik Dönem Araştırmalarına Devam Ediyor

  Seydişehir Belediyesi ile Selçuk Üniversitesi arasında imzalanan protokol ve yapılan işbirliği kapsamında başlatılan Gökhüyük Prehistorik dönem araştırma çalışmaları hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Ramazan Gündüz başkanlığında yürütülen kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. Gündüz, 2019 yılında başladıkları yüzey araştırmalarını tamamladıklarını belirtti ve Tutal da çalışmaların hızlı ilerlemesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 • Eskişehir Olta Balıkçıları Birincilik Elde Etti
  31 Tem Eskişehir Olta Balıkçıları Birincilik Elde Etti

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde düzenlenen olta balıkçılığı festivaline katılan Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Spines takımından Erden İsmail birincilik elde etti. Erden İsmail, Kasna balığı kategorisinde en büyük balığı yakalayarak birinci oldu. Birincilik ödülü ESBALDER takımına takdim edildi.

 • Seydişehir Veteran Turnuvası Sonuçlandı
  30 Tem Seydişehir Veteran Turnuvası Sonuçlandı

  Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Veteranlar Sporcuları ev sahipliğinde düzenlenen 1. Seydişehir Veteran Turnuvası sona erdi. Turnuvada Seydişehir Veteran Takımı birinci, Karaman Karadağ Masterler Takımı ikinci, Antalya Muhtarlar Derneği Takımı üçüncü oldu. Centilmenlik Kupası ise Alanya Masterler Takımı'na verildi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, törende takımlara kupalarını takdim etti ve Belediye Spor Kulübü olarak gençler ve çocuklar için önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından Arama Kurtarma Eğitimi
  29 Tem Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından Arama Kurtarma Eğitimi

  Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Birimi tarafından Akşehir'de arama kurtarma eğitimi düzenlendi. Eğitim programına Akşehir Arama Kurtarma Timi ve Seydişehir Belediyesi Arama Kurtarma ekibi katıldı. Eğitimlerde doğada ve enkazda arama kurtarma, araçta kazazede kurtarma, iple erişim, malzeme bilgisi ve ilk yardım konuları işlendi.

 • Seydişehir Belediyesi, kırsal mahallelerde buğday hasadı gerçekleştirdi
  28 Tem Seydişehir Belediyesi, kırsal mahallelerde buğday hasadı gerçekleştirdi

  Seydişehir Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan arazilerde buğday hasadı yaparak tarımsal üretime katkı sağladı. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kesecik Mahallesi'ndeki buğday hasadına katılarak elde edilen ürünlerin belediyeye ait aşevinin mutfağı ve sokak hayvanları ile Kuğulu Tabiat Parkı'ndaki kuşların beslenmesinde kullanıldığını belirtti.

 • Seydişehir Belediyesi Açık Hava Sineması Etkinliği
  18 Tem Seydişehir Belediyesi Açık Hava Sineması Etkinliği

  Seydişehir Belediyesi, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlediği açık hava sineması etkinliğinde 'Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu' filmi gösterildi. Belediye Başkanı Tutal, ilçede kültürel ve sosyal etkinliklerle halkın sosyal hayatına dokunmayı amaçladıklarını belirtti. Etkinlik, 21 Temmuz'da sona erecek.

 • Seydişehir'de Olta Balıkçılığı Festivali Düzenlenecek
  09 Tem Seydişehir'de Olta Balıkçılığı Festivali Düzenlenecek

  Seydişehir Belediyesi ile Seydişehir Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (SAOBDER) tarafından Seydişehir'de olta balıkçılığı festivali düzenlenecek. Festivalde, Türkiye'nin birçok il ve ilçesinden olta tutkunları yarışacak. Amatör ve sportif olta balıkçılığını tanıtmak, sevdirmek ve gelişimini sağlamak amacı güdülen etkinlikte, doğayı korumak ve bilinçli balık avcılığı yapılmasını sağlamak hedefleniyor. Festivalin birinci gününde kamp alanında çadırlar kurulacak ve eğlence düzenlenecek. İkinci gün ise yarışmalarda yakalanan canlı balıklar tekrar suya bırakılacak. Etkinlik aynı gün çevre temizliği ve ödül töreniyle sona erecek.

 • Seydişehir Belediyesi Sivrisinek ve Haşere İlaçlama Çalışmalarını Arttırıyor
  09 Tem Seydişehir Belediyesi Sivrisinek ve Haşere İlaçlama Çalışmalarını Arttırıyor

  Seydişehir Belediyesi, yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını arttırarak devam ettiriyor. Ekipler, akşam saatlerinde düzenli olarak ilçede bulunan tüm mahalleleri ilaçlıyor. İlaçlama çalışmalarında doğaya zarar vermeyen ve insan sağlığına zarar vermeyen biyosidal ürünler kullanılıyor. Kırsal mahallelerde ise Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ekipler ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

 • Konya'da yaralı halde bulunan ebabil kuşu koruma altına alındı
  06 Tem Konya'da yaralı halde bulunan ebabil kuşu koruma altına alındı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan ebabil kuşu, Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Yapılan tedavinin ardından kuşun doğal ortamına bırakılacağı belirtildi.

 • Konya'da Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Başpehlivanı İsmail Koç Oldu
  02 Tem Konya'da Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Başpehlivanı İsmail Koç Oldu

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde İsmail Koç, finalde rakibi Kürşat Korkmaz'ı yenerek başpehlivan oldu. Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen güreşlerde 450 güreşçi mücadele etti ve dereceye giren sporculara madalyaları ilçe protokol üyeleri tarafından verildi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal, güreşlerin ata sporumuzun geliştirilmesi ve bölgenin tanıtımı açısından önemli olduğunu belirtti.

 • Seydişehir'de Belediyeye Ait Canlı Hayvan Pazarı Dualarla Açıldı
  27 Haz Seydişehir'de Belediyeye Ait Canlı Hayvan Pazarı Dualarla Açıldı

  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftülüğü Vaizlerinden Ali Akbıyık'ın duasıyla açılan canlı hayvan pazarına katılanlarla bayramlarını tebrik etti. Açılışa siyasi parti ilçe başkanları, Seydişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan, belediye meclis üyeleri, STK başkanları ile vatandaşlar da katıldı. Tutal, Kurban Bayramı'nın birlik ve beraberlik içinde geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, Allah'ın kabul etmesi dileğiyle kurban kesimlerinin yapılacağını söyledi.

 • Seydişehir'de Yaralı Balıkçıl Kuşu Tedavi Altına Alındı
  22 Haz Seydişehir'de Yaralı Balıkçıl Kuşu Tedavi Altına Alındı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde yaralı halde bulunan balıkçıl kuşu, Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Kanadından yaralı olduğu görülen balıkçıl kuşunu, ekipler bakımının yapılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Seydişehir Amirliğine götürdü. Balıkçıl kuşunun tedavisinin tamamlanmasının ardından doğal ortamına bırakılacağı öğrenildi.

 • Seydişehir Belediyesi Tarım Arazilerini Drone ile İlaçladı
  12 Haz Seydişehir Belediyesi Tarım Arazilerini Drone ile İlaçladı

  Seydişehir Belediyesi, aşırı yağmurlardan dolayı küfe karşı 270 dekarlık buğday tarlalarını drone ile ilaçladı. Başkan Mehmet Tutal, drone kullanımının tarlanın her noktasının daha iyi ilaçlanması ve maliyetinin daha az olması nedeniyle tercih edildiğini belirtti. Belediye, ilaçlanan ürünleri aşevi ve Kuğulu Tabiat Parkı'ndaki kuşlar için kullanıyor.

 • Seydişehir'de öğrencilerin Türk Bilge Şahsiyetleri Karakalem Resim Sergisi açıldı
  08 Haz Seydişehir'de öğrencilerin Türk Bilge Şahsiyetleri Karakalem Resim Sergisi açıldı

  Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi Projesi kapsamında öğrenciler Türk Bilge Şahsiyetleri Karakalem Resim Sergisi'ni açtı. Mahmut Esat Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı tamamı karakalem çalışması 70 eser sergileniyor. Projenin tüm okullarda devam ettiğini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, öğrencilerin çalışmalarından dolayı öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  23 May Seydişehir'den kısa kısa

  Seydişehir Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın vuruşuyla başladı.

 • Türkiye'nin yerli otomobili Togg Seydişehir'de sergilendi
  11 May Türkiye'nin yerli otomobili Togg Seydişehir'de sergilendi

  Seydişehir Belediyesi önüne getirilen Anadolu kırmızısı rengindeki Togg otomobile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, en yakın zamanda araçtan bir tane belediyeye de almayı düşündüklerini söyledi.

 • Seydişehir Belediyesi Çocuklara Çifte Bayram Şenliği Düzenledi
  24 Nis Seydişehir Belediyesi Çocuklara Çifte Bayram Şenliği Düzenledi

  Ramazan Bayramı'nın 3. günü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Seydişehir Belediyesi, Çocuklara Çifte Bayram sloganıyla şenlik düzenledi. Çocuklar, Meddah gösterisi, Kıpır Ayaklar kukla gösterisi, sihirbaz gösterileri, şişme oyun parkı ve çeşitli yarışmalarla eğlendi. Aileler de çifte bayramın tadını doyasıya çıkardı.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  17 Nis Seydişehir'den kısa kısa

  Seydişehir Belediyesi yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mahallelerde temizlik çalışmalarına başladı.

 • Çanakkale Gezici Müzesi, Seydişehir'de
  06 Nis Çanakkale Gezici Müzesi, Seydişehir'de

  Seydişehir Belediyesi ve Çanakkale Savaşları 100. Yıl Derneği'nin işbirliğiyle ilçeye gelen Çanakkale Gezici Müzesi, ziyarete açıldı.

 • Seydişehir'de şiddetli rüzgar ağacı kökünden söktü
  28 Mar Seydişehir'de şiddetli rüzgar ağacı kökünden söktü

  Seydişehir'de gece saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.

 • Seydişehir ve Hüyük'te öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu
  28 Mar Seydişehir ve Hüyük'te öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu

  Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce imzalanan "Kültür Elçileri Değerler Eğitimi Projesi" kapsamında öğrenciler, Orman Haftası etkinlerinde fidan dikti.

 • Seydişehir'de kitap okuma yarışmasını kazanan öğrenciler ödüllerini aldı
  23 Mar Seydişehir'de kitap okuma yarışmasını kazanan öğrenciler ödüllerini aldı

  Seydişehr Belediyesinin düzenlediği Seydişehir Okuyor Kitap Okuma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 • Seydişehir'de larva ile mücadele çalışması başladı
  20 Mar Seydişehir'de larva ile mücadele çalışması başladı

  Seydişehir Belediyesi ekipleri vatandaşların yaz aylarını rahat geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile mücadele çalışmaları yapılıyor.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  03 Mar Seydişehir'den kısa kısa

  Seydişehir'deki depremzede çift için nişan töreni yapıldı.

 • Hatay'da 'Aleks' isimli köpek depremin 22. gününde enkazdan canlı kurtarıldı
  01 Mar Hatay'da "Aleks" isimli köpek depremin 22. gününde enkazdan canlı kurtarıldı

  Hatay'ın Antakya ilçesinde, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binanın enkazından 22 gün sonra canlı kurtarılan "Aleks" isimli köpek, tedavi altına alındı.

 • HATAY'DA 23 GÜN SONRA 'ALEKS' ADLI KÖPEK, ENKAZDAN KURTARILDI
  01 Mar HATAY'DA 23 GÜN SONRA 'ALEKS' ADLI KÖPEK, ENKAZDAN KURTARILDI

  HATAY'ın Antakya ilçesinde depremden 23 gün sonra enkazdan 'Aleks' adlı bir köpek canlı çıkarıldı.

 • Seydişehir Belediyesi personeli enkazda bulduğu para ve değerli eşyaları polise teslim etti
  16 Şub Seydişehir Belediyesi personeli enkazda bulduğu para ve değerli eşyaları polise teslim etti

  Seydişehir Belediyesinden arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere deprem bölgesi Hatay'a giden ekipler, enkaz altında buldukları para ve değerli eşyaları polis ekiplerine teslim etti.

 • Seydişehirli kadınlardan depremzedeler için kermes
  15 Şub Seydişehirli kadınlardan depremzedeler için kermes

  Seydişehirli kadınlar, "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye konteyner göndermek için "Bir insan bin umut gel sen de bir elden tut" sloganıyla "Bir Konteyner da Bizden" kermesi düzenledi.

 • Konya'dan deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
  10 Şub Konya'dan deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor

  "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından Konya'dan bölgeye yardımlar devam ediyor.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  31 Oca Seydişehir'den kısa kısa

  Seydişehir Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

 • Çam ağacında mahsur kalan kedi kurtarıldı
  29 Oca Çam ağacında mahsur kalan kedi kurtarıldı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde 8 metrelik çam ağacına tırmanan kediyi belediye ekipleri kurtardı.

 • Seydişehir'de 2022 yılında 10 farklı ülkeden 441 çiftin nikahı kıyıldı
  04 Oca Seydişehir'de 2022 yılında 10 farklı ülkeden 441 çiftin nikahı kıyıldı

  Seydişehir Belediyesi evlendirme memurluğu 2022 yılında 44'ü yabancı uyruklu olmak üzere 441 çiftin nikah işlemini gerçekleştirdi.

 • Seydişehir'de 'giysi atık kumbarası' uygulaması başladı
  02 Ara Seydişehir'de "giysi atık kumbarası" uygulaması başladı

  Seydişehir Belediyesi, ilçede "giysi atık kumbarası" uygulaması başlattı.

 • Seydişehir'de kitap okuma yarışması yapılacak
  07 Kas Seydişehir'de kitap okuma yarışması yapılacak

  Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen kitap okuma yarışması başvuruları 12 Kasım'da başlayacak.

 • Seydişehir'de Seyyid Harun Veli Çevre Düzenlemesi 2. Etabının temeli atıldı
  06 Kas Seydişehir'de Seyyid Harun Veli Çevre Düzenlemesi 2. Etabının temeli atıldı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Seydişehir'e değer katacak Tarihi Merkez Seyyid Harun Veli Çevre Düzenlemesi 2. Etap Temel Atma Programı'na katılarak, ilçe esnafıyla ve öğrencilerle buluştu.

 • Son dakika haber! Seydişehir'de dilenci operasyonu
  21 Eki Son dakika haber! Seydişehir'de dilenci operasyonu

  Gelen son dakika haberlerine göre Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

 • Seydişehirli sporcu tekvandoda Türkiye'yi temsil edecek
  16 Eki Seydişehirli sporcu tekvandoda Türkiye'yi temsil edecek

  Seydişehir Belediyesi Sanayi Spor Kulübü tekvando sporcusu Emirhan Aldıran, Malta'da yapılacak şampiyonada Türkiye'yi temsil edecek.

 • Konya haberi... Seydişehir'de Üstyapı Çalışmalarıyla Yollar Yenilendi
  09 Eki Konya haberi... Seydişehir'de Üstyapı Çalışmalarıyla Yollar Yenilendi

  Konya haberlerine göre Seydişehir’in merkez ve kırsal mahallelerinde Seydişehir Belediye Fen İşeri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarla bozulan yollar yenilendi.

 • Seydişehir'de soğuk hava deposu, kurutma, paketleme tesisi yapılacak
  16 Eyl Seydişehir'de soğuk hava deposu, kurutma, paketleme tesisi yapılacak

  Seydişehir'de yapılması planlanan soğuk hava deposu, kurutma, paketleme tesisi ile toptancı dükkanların için ihale yapıldı.

 • Sel felaketinde görev alan AFAD gönüllülerine teşekkür belgesi
  26 Ağu Sel felaketinde görev alan AFAD gönüllülerine teşekkür belgesi

  Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki sel felaketinde yardım çalışmalarında bulunan Seydişehir Belediyesi personeli 6 AFAD gönüllüsüne teşekkür belgesi verdi.

 • Seydişehir'de aile sağlığı merkezi ile 112 Acil Sağlık İstasyonu'nun temeli atıldı
  23 Ağu Seydişehir'de aile sağlığı merkezi ile 112 Acil Sağlık İstasyonu'nun temeli atıldı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu'nun temeli, düzenlenen törenle atıldı.

 • Seydişehir'de Açık Hava Sinema Günleri sona erdi
  22 Ağu Seydişehir'de Açık Hava Sinema Günleri sona erdi

  Seydişehir Belediyesi tarafından 15-21 Ağustos'ta Milli İrade Meydanında düzenlenen Açık Hava Sinema Günleri, "Kesişme; İyi Ki Varsın Eren" filmi ile sona erdi.

 • Seydişehir yağlı güreşlerinin başpehlivanı belli oldu
  08 Ağu Seydişehir yağlı güreşlerinin başpehlivanı belli oldu

  Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen yağlı güreşlerin başpehlivanı İsmail Koç oldu.

 • Seydişehir Belediyesi Ekipleri Kırsalda Yol Çalışmalarına Devam Ediyor
  07 Ağu Seydişehir Belediyesi Ekipleri Kırsalda Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

  Seydişehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarına devam ediyor.

 • Seydişehir'de dolmuşlar denetlendi
  28 Tem Seydişehir'de dolmuşlar denetlendi

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Amirliği ekipleri ile Seydişehir Belediyesi zabıta ekipleri dolmuşları denetledi.

 • Seydişehir Belediyesi'nde Yaz Çalışmaları Devam Ediyor
  25 Tem Seydişehir Belediyesi'nde Yaz Çalışmaları Devam Ediyor

  Seydişehir Belediyesi Fen Müdürlüğü ekipleri yaz çalışmalarına devam ediyor.

 • Çöp konteynırları dezenfekte ediliyor
  13 Tem Çöp konteynırları dezenfekte ediliyor

  Seydişehir Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı sonrası çöp konteynerlerinde oluşan kötü koku ve atıkların giderilmesi için yıkama ve dezenfekte çalışmalarına başladı.

 • Seydişehir'de modern hayvan barınağının temeli atıldı
  05 Tem Seydişehir'de modern hayvan barınağının temeli atıldı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde sokak hayvanlarının rehabilitasyonunun ve bakımının yapılabileceği modern hayvan barınağının temeli, düzenlenen törenle atıldı.

 • Seydişehir Belediyesi'nden 8 Mahalleye Güvenlik Kamerası
  03 Tem Seydişehir Belediyesi'nden 8 Mahalleye Güvenlik Kamerası

  Kırsal mahallelerde güvenlik tedbirlerini arttıran Seydişehir Belediyesi, daha önce kasaba statüsünde olup Büyükşehir Yasası’yla birlikte mahalle statüsü kazanan 8 mahallenin giriş ve çıkışlarına güvenlik amaçlı kamera yerleştirdi.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  02 Tem Seydişehir'den kısa kısa

  Seydişehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Temsilciliği binası düzenlenen törenle açıldı.

 • Seydişehir Belediyesinden Kastamonu'ya destek ekibi gönderildi
  28 Haz Seydişehir Belediyesinden Kastamonu'ya destek ekibi gönderildi

  Seydişehir Belediyesi, aşırı yağışların yol açtığı taşkın ve sellerden etkilenen Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki çalışmalara destek olmak amacıyla ekip gönderdi.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  27 Haz Seydişehir'den kısa kısa

  Seydişehir Belediyesi tarafından "Seydişehir söylüyor" halk konseri düzenlendi.

 • Seydişehir'de kapalı cezaevine bekleme salonu açıldı
  17 Haz Seydişehir'de kapalı cezaevine bekleme salonu açıldı

  Seydişehir Belediyesi tarafından, Seydişehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu bahçesine yaptırılan misafir bekleme salonu, törenle hizmete açıldı.

 • Seydişehir'de ortaokul öğrencilerinden görsel sanatlar ve teknoloji sergisi
  13 Haz Seydişehir'de ortaokul öğrencilerinden görsel sanatlar ve teknoloji sergisi

  Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu görsel sanatlar ve teknoloji sergisi açıldı.

 • Seydişehir'deki Gökhüyük kazı çalışmalarının sergisi yapıldı
  10 Haz Seydişehir'deki Gökhüyük kazı çalışmalarının sergisi yapıldı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde, arkeolojik kazı çalışmalarına başlanan Gökhüyük'ün tanıtım sergisi düzenlendi.

 • Başkentteki 'Konya Günleri'ne vatandaşlar ilgi gösterdi
  09 Haz Başkentteki "Konya Günleri"ne vatandaşlar ilgi gösterdi

  Konya'nın ilçeleri ile kültürel zenginlikleri, tarihi dokusu ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı Konya Günleri, ilk gününde Başkentteki vatandaşlardan ilgi gördü.

 • Seydişehir'de Başkanlık Kupası Futbol Turnuvaları başlıyor
  09 Haz Seydişehir'de Başkanlık Kupası Futbol Turnuvaları başlıyor

  Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenecek olan Geleneksel Başkanlık Kupası Futbol turnuvası kura çekimleri tamamlandı.

 • Seydişehir'de Başkanlık Kupası Futbol turnuvaları başlıyor
  29 May Seydişehir'de Başkanlık Kupası Futbol turnuvaları başlıyor

  Seydişehir Belediyesi tarafından haziran boyunca düzenlenecek olan futbol turnuvası için başvurular başlandı.

 • Seydişehir'de lise öğrencileri mesire alanında çevre temizliği yaptı
  23 May Seydişehir'de lise öğrencileri mesire alanında çevre temizliği yaptı

  Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gökçehüyük Şehit Muhsin Kiremitçi Mesire alanında çevre temizliği yaptı.

 • Seydişehir'den kısa kısa
  16 May Seydişehir'den kısa kısa

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde kalp krizi geçiren hasta, ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı.

Advertisement