Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı haberleri, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı son dakika, son dakika Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

Son Dakika Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Haberleri

Son dakika Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sosyal hizmetler dairesi başkanlığı haberleri anında burada.


 • 16:43 Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nda 38 madde komisyonlara havale edildi

  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nda 38 madde komisyonlara havale edildi Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nda gündeme alınan 38 madde, ilgili komisyonlara sevk edildi. Toplantıda, bazı daire başkanlıklarına ait ücret tarifeleri de ele alındı.

 • 08.12.2023 08 Ara 14:20 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadınlara Hizmet Tanıtımı Yaptı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadınlara Hizmet Tanıtımı Yaptı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile kadınlara danışmanlık ve eğitim hizmeti sunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü ve Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğiyle gerçekleştirilen hizmet tanıtım toplantısında, kadınlara yapılan çalışmalar ve hizmetler anlatıldı.

 • 08.12.2023 08 Ara 10:08 Bursa'da temiz hava için doğalgaza geçiş sürüyor

  Bursa'da temiz hava için doğalgaza geçiş sürüyor Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan aldığı hibe ile 150 haneye doğalgaza geçiş desteği sağlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilave ödenekle 45 hanenin daha bu sürece dahil edileceğini belirtti. Bursa'nın hava kalitesini iyileştirmek için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

 • 07.12.2023 07 Ara 16:10 Aydın Büyükşehir Belediyesi, ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın'ın tüm ilçelerindeki ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdürerek vatandaşların daha hijyenik bir ortamda ibadet etmelerini sağlıyor. Temizlik çalışmaları kapsamında halılar özel makineler yardımıyla temizlenirken, vatandaşlar yapılan hizmetten memnun kaldıklarını belirtti.

 • 07.12.2023 07 Ara 12:55 Tekirdağ Belediye Başkanı Albayrak Gazilerle Buluştu

  Tekirdağ Belediye Başkanı Albayrak Gazilerle Buluştu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Tekirdağ genelinde yaşayan gaziler ve ailelerine yemekli bir davet düzenledi.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:25 Muğla'da Engelsiz Yaşam Platformu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Muğla'da Engelsiz Yaşam Platformu Toplantısı Gerçekleştirildi Muğla Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kurulan Engelsiz Yaşam Platformu üyeleri, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde bir araya geldi. Toplantıda engelli bireylerin yaşadığı sorunlar ve beklentiler dikkatle dinlendi. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin engellilere yönelik hizmetleri ve projeleri katılımcılara anlatıldı. Muğla'nın 2021 yılında Engelsiz Şehir seçildiği de duyuruldu.

 • 06.12.2023 06 Ara 08:05 Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelli Vatandaşlara Hasta Yatağı Desteği Sağlıyor

  Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelli Vatandaşlara Hasta Yatağı Desteği Sağlıyor Hatay Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların ve ailelerinin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla hasta yatağı desteği sağlıyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, ağır hasta ve engelli vatandaşların talepleri doğrultusunda 3 aileye hasta yatağı desteğinde bulundu. Bu çalışmalar kapsamında kısa süre içerisinde 25 aileye daha hasta yatağı verileceği belirtildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:45 Mersin'de göçmen ve ev sahibi kadınlara eğitim düzenlendi

  Mersin'de göçmen ve ev sahibi kadınlara eğitim düzenlendi Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliğiyle, Tarsus'a bağlı Atgirmez Mahallesi'nde yaşayan göçmen ve ev sahibi kadınlara 'Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet', 'Kadın Üreme Sağlığı' ve 'İlişkilerde Güvenlik' konulu eğitim düzenlendi. Eğitime 100 kadın katıldı ve çocuklar için de etkinlikler düzenlendi. Kadınlar verilen eğitimden memnun kaldıklarını belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:34 Bursa'da devrilen ağaçlar kış aylarında yakacak olarak dağıtılıyor

  Bursa'da devrilen ağaçlar kış aylarında yakacak olarak dağıtılıyor Bursa'da etkili olan lodos sonrası devrilen ağaçlar kesilerek odun haline getirilip, kış aylarında yakacak sıkıntısı çeken ailelere dağıtılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından toplanan ağaçlar, 2 ton olarak ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediliyor. Bu yıl, 300 tona yakın yakacak odun dağıtılması planlanıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:35 İzmir Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Ailelere Beslenme Çantası Desteği Sağladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Ailelere Beslenme Çantası Desteği Sağladı İzmir Büyükşehir Belediyesi, 6-14 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi 20 bin 139 ailenin İzmir Şehir Kart'larına 1000'er TL'lik beslenme çantası desteği ödemesi yaptı. Bu destek, hem ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eksiklerini gidermelerine yardımcı olacak hem de yerel esnafı destekleyecek.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:16 Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart'ıyla 9 bin 700 kişiye yardım yapıldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart'ıyla 9 bin 700 kişiye yardım yapıldı Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın dar gelirli yurttaşlara yönelik hayata geçirdiği Halk Kart'ın kasım ayı tutarları hesaplara yatırıldı. Halk Kart uygulamasından kasım ayında toplam 9 bin 700 kişi yararlandı. Anlaşmalı yerel market ve bakkallarda temel ihtiyaç ve gıda maddelerinin alınması için kullanılabilen ve aile bütçesine katkı sağlayan Halk Kart uygulamasından, Kasım ayında toplam 9 bin 700 kişi yararlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik uygulamalarından birisi olan Halk Kart'ın Kasım ayı tutarları kapsamında 5 bin 980 kişinin hesabına 300 lira, 3 bin 720 kişinin hesabına ise 500 lira olmak üzere, 9 bin 700 kişinin hesabına toplam 3 milyon 654 bin lira yatırıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:14 Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCEK Eğitim Merkezleri Meslek Edindirme Kurslarıyla Kariyer Fırsatları Sunuyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCEK Eğitim Merkezleri Meslek Edindirme Kurslarıyla Kariyer Fırsatları Sunuyor Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren MERCEK eğitim merkezlerinde açılan meslek edindirme kursları sayesinde kariyer anlamında kendine yeni fırsatlar oluşturmak isteyen kursiyerler, yeni meslek kollarında bilgi sahibi olup iş bulma potansiyelini artırarak, kurslarla birlikte kendilerini de geliştirme imkanına sahip oluyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:53 İzmir'deki taşkın; bini aşkın ev ve iş yeri etkilendi (4)

  İzmir'deki taşkın; bini aşkın ev ve iş yeri etkilendi (4) HAFİF, ORTA VE AĞIR HASARLILARA MADDİ DESTEK İÇİN HAZIRLIKİzmir Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu deniz kabarması nedeniyle sahil kesimlerindeki yerleşim alanlarının sular altında kalması sonrasında ekipleriyle, sahadaki mesaisini sürdürüyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 10:49 İzmir'deki Bizİzmir Dayanışma Noktaları uluslararası CIPSS programı ile güçlendirilecek

  İzmir'deki Bizİzmir Dayanışma Noktaları uluslararası CIPSS programı ile güçlendirilecek İzmir Büyükşehir Belediyesi, Lund Üniversitesi ve Raoul Wallenberg Enstitüsü işbirliğiyle yapılan uluslararası CIPSS programıyla Bizİzmir Dayanışma Noktaları'nın daha kapsayıcı ve sürdürülebilir hale getirilmesi planlanıyor. Program kapsamında İsveç'teki Lund Üniversitesi'nden bir ekip İzmir'e gelerek incelemelerde bulundu. Proje ayrıca belediye personelinin kapasitesinin artırılmasına da odaklanıyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 10:48 Mersin Büyükşehir'de Öğretmen De, Öğrenci De, Veli de Memnun

  Mersin Büyükşehir'de Öğretmen De, Öğrenci De, Veli de Memnun Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden, öğrenciler ve veliler büyük memnuniyet duyuyor. Mersin Büyükşehir, tüm Mersin geneline yaydığı kurs merkezlerinde; alanında uzman öğretmen kadrosu ile geleceğin aydınlık gençlerini yetiştiriyor. Büyükşehir Belediyesi çatısı altında öğretmenlik yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden öğretmenler ise, öğrenci-öğretmen ilişkilerinin kuvvetli olduğunu vurguluyorlar.

 • 22.11.2023 22 Kas 21:02 Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz diyetisyen hizmeti alan kadın 50 kilo verdi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz diyetisyen hizmeti alan kadın 50 kilo verdi Antalya Büyükşehir Belediyesi Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi'nde ücretsiz diyetisyen hizmeti alan Sabahat Avcı, 1.5 yılda 50 kilo vererek sağlıklı bir yaşama adım attı. Avcı, kilo vermenin kendisine yeni bir hayat sunduğunu ve mutluluğunu anlattı.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:11 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy İlk ve Ortaokulu öğrencilerine bilimle dolu bir gün yaşattı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy İlk ve Ortaokulu öğrencilerine bilimle dolu bir gün yaşattı Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kırsalda Çocuk' etkinliği kapsamında Sarayköy İlk ve Ortaokulu öğrencileri, kurulan oyun alanlarında eğlenceli ve renkli bir gün yaşadı. Keşif Kampüsü ve Bilim Samsun atölyelerindeki materyallerin kullanıldığı atölye çalışmasına katılan çocuklara bilimle ilgili eğitici deneyimlere katılma fırsatı sağlandı.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:15 Antalya'da Bir Kadın 1,5 Yılda 50 Kilo Verdi

  Antalya'da Bir Kadın 1,5 Yılda 50 Kilo Verdi Antalya'da yaşayan Sabahat Avcı, bir buçuk yılda 50 kilo verdi. Avcı, sağlıklı bir yaşama adım atarak kilolarının neredeyse tamamını yağdan kaybederek, hayatını değiştirdi.

 • 17.11.2023 17 Kas 19:39 Manisa Büyükşehir Belediyesi, yangında eşyalarını kaybeden aileye yardım eli uzattı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, yangında eşyalarını kaybeden aileye yardım eli uzattı Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı ilçesinde evlerinde çıkan yangın sonucu eşyaları kullanılamaz hale gelen Bulut ailesine yardım etti. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, aileye televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi ve çekyat gibi ev eşyalarını teslim etti. Aile, belediyenin sağladığı yardımdan memnuniyetini dile getirdi.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:50 Samsun'da şehit aileleri ve gaziler yalnız değil

  Samsun'da şehit aileleri ve gaziler yalnız değil Samsun'da bulunan şehit aileleri ve gaziler, Büyükşehir Belediyesi Şehit ve Gazi Aile Birimi ekipleri tarafından belirli aralıklarda ziyaret edilerek yalnız bırakılmıyor.

 • 13.11.2023 13 Kas 11:33 Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Merkezi'nden Tiyatro Gösterisi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Merkezi'nden Tiyatro Gösterisi Antalya Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlı Merkezi üyelerinden oluşan tiyatro atölyesi, 'Mustafa Kemal Vatanım' oyununu sahneledi. 65 yaş üstü bireylerin rol aldığı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Oyun, milli mücadele döneminde kadınların ve çocukların önemli rolünü anlatıyor ve seyirciler tarafından ilgiyle izlendi. Yaşlı bireylerin performansı büyük alkış aldı.

 • 12.11.2023 12 Kas 16:50 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sadi Tekkesi'nde Kadınlara Diyetisyen Desteği Veriyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sadi Tekkesi'nde Kadınlara Diyetisyen Desteği Veriyor Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Sadi Tekkesi'nde Yaşama Dair' projesi kapsamında kadınlara diyetisyen desteği sağlanıyor. Proje kapsamında 15 günde bir uzman isimler tarafından seminerler düzenlenecek.

 • 12.11.2023 12 Kas 16:08 İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Çorba Dağıtıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Çorba Dağıtıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, derinleşen ekonomik krizden etkilenen üniversite öğrencilerine her sabah ücretsiz çorba dağıtıyor. Ayrıca akşam saatlerinde de sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:44 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Öğrencilere Sıcak Çorba ve Çamaşır Hizmeti Sunuyor

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Öğrencilere Sıcak Çorba ve Çamaşır Hizmeti Sunuyor Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik koşulların daha da ağırlaştığı bugünlerde öğrencilere yönelik ücretsiz olarak sürdürdüğü sıcak çorba ikramı, çamaşır yıkama ve kurutma hizmetleriyle gençlere destek olmayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin gençlere yönelik başta eğitsel, kültürel ve sosyal olmak üzere her alanda çalışmaları devam ediyor. ESOGÜ Meşelik Kampüsü KYK Öğrenci Yurdu karşısında hizmet veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ESMEK'e bağlı Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi, öğrencilere hafta içi sıcak çorba ikramı uygulamasını sürdürüyor. Öğrenciler, hafta içi her gün 08.30-10.00 saatleri arasında merkezden ücretsiz çorba alabiliyorlar. Aynı zamanda öğrenciler için çamaşır yıkama ve kurutma hizmeti de sunuluyor. Öğrenciler, randevu alarak kıyafetlerini belirledikleri saatte merkeze teslim edebiliyorlar. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetlerine teşekkür ederek, ekonomik zorluklar yaşadıklarını ve bu uygulamanın çok yerinde olduğunu belirttiler.

 • 03.11.2023 03 Kas 10:46 İzmir Büyükşehir Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Ailelere Ücretsiz Bebek Bezi ve Mama Dağıtımını Sürdürüyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Ailelere Ücretsiz Bebek Bezi ve Mama Dağıtımını Sürdürüyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz bebek bezi ve mama desteği sağlamaya devam ediyor. Kentte 2019 yılından bu yana dağıtılan bez ve mama sayısı 100 bini geçti. Yeni doğan bebeklerin ihtiyaçları, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda karşılanıyor ve ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik açıdan rahatlaması sağlanıyor.

 • 02.11.2023 02 Kas 09:32 Mersin Büyükşehir Belediyesi '1 Ekmek 1 Çorba' projesine başladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi '1 Ekmek 1 Çorba' projesine başladı Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi'nin önemli projelerinden biri olan '1 Ekmek 1 Çorba' projesi, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte tekrar başladı. Proje, 61 noktada hizmet verecek ve erken saatte evden çıkan vatandaşların kahvaltı ihtiyacını karşılayacak.

 • 01.11.2023 01 Kas 15:20 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile Gelişim Seminerleri Başlıyor

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile Gelişim Seminerleri Başlıyor Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aile Gelişim Seminerleri, Dr. Ferhat Aslan'ın 'Mutlu Ailelerin Sırları'nı paylaşacağı bir seminerle başlıyor. Seminer, 4 Kasım Cumartesi saat 15.00'da Sosyal Gelişim Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • 01.11.2023 01 Kas 09:48 Mersin'de Halk Kart Ekim Ayı Tutarları Hesaplara Yatırıldı

  Mersin'de Halk Kart Ekim Ayı Tutarları Hesaplara Yatırıldı Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, vatandaş ve esnafın cebini rahatlatan 'Halk Kart'ın ekim ayı tutarları hesaplara yatırıldı. Ekim ayında toplam 9 bin 900 kişi halk kart uygulamasından yararlandı. Halk kart ekim ayı tutarları kapsamında, 6 bin 21 kişinin hesabına 300 TL, 3 bin 879 kişinin hesabına ise 500 TL olmak üzere, toplam 3 milyon 745 bin 800 TL yatırıldı.

 • 24.10.2023 24 Eki 15:32 Samsun Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli öğrencilere gezi turları düzenliyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli öğrencilere gezi turları düzenliyor Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan özel gereksinimli öğrencilere yönelik düzenlediği gezi turlarına devam ediyor. Şehir merkezini hiç görmemiş Vezirköprü ilçesinden 35 öğrenciyi misafir eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdirdi. Büyükşehir Belediyesi, engelli öğrencilere desteklerini sürdürerek, kırsal ilçelerde ikamet eden çocuklara gezi turları düzenliyor. Vezirköprü Uyar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri için düzenlenen turda, öğrenciler Bandırma Gemi Müzesi, Tütün İskelesi, Kurtuluş Yolu, Panorama 1919 Müzesi ve Batıpark Amazon Adası'nı gezdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu tür gezileri yaz aylarında da düzenlemeye devam edecek.

 • 17.10.2023 17 Eki 14:12 Eskişehir'de Gençlik Müzik Festivali Coşkusu

  Eskişehir'de Gençlik Müzik Festivali Coşkusu Eskişehir Büyükşehir Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Gençlik Müzik Festivali, Kanlıkavak Parkı'nda gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Doğaçlama tiyatro, zumba, dans gösterileri ve yerel bir müzik grubu konseriyle festival, gençlerin eğlenceli bir akşam geçirmesini sağladı. Gençler, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek bu tür etkinliklerin devamını diledi.

 • 13.10.2023 13 Eki 10:22 Başkan Soyer'den Şehit Polis Şimşek'in ailesine taziye

  Başkan Soyer'den Şehit Polis Şimşek'in ailesine taziye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen hafta Suriye'de şehit olan kıdemli başpolis Hüseyin Şimşek'in mevlidine katıldı; şehit ailesine taziyede bulundu.

 • 10.10.2023 10 Eki 11:57 Temizlik görevlisiydi, diyetisyen oldu

  Temizlik görevlisiydi, diyetisyen oldu Samsun Büyükşehir Belediyesi personellerinden Burcu Tak, evlerinde temizlik hizmeti verdiği yaşlı ve engellileri kilolarından kurtarıp sağlıklı yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla eğitimine devam etme kararı aldı.

 • 09.10.2023 09 Eki 13:22 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşlılara Özel Program Düzenledi

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşlılara Özel Program Düzenledi Sakarya Büyükşehir Belediyesi, YADEM ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda 70 yaşlıya bilgi verildi. Geriatri Uzmanı Dr. Fatih Çelebi, Diyetisyen Zeynep Hale Kocaoğlu ve Diyetisyen Zeynep Bozat, yaşlılara özel seminerlerde bilgilerini paylaştı. Yaşlılar, program sonunda yapılan vücut analizleri ile ilgili bilgiler aldı ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

 • 07.10.2023 07 Eki 12:10 Bursa Büyükşehir Belediyesi Erkek Konuk Evi'nde Asker Eğlencesi

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Erkek Konuk Evi'nde Asker Eğlencesi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Erkek Konuk Evi, asker eğlencesi düzenledi. Konuk Evi'nde kalan Turgut Özal Sevinçli için asker pastası kesildi ve helallik alındı. Misafirler davul zurna eşliğinde eğlendi. Sevinçli, askerlik görevini tamamladıktan sonra hayata tutunabilmek için destek alacak.

 • 01.10.2023 01 Eki 17:12 İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü'nde Dünya Yaşlılar Günü kutlaması

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü'nde Dünya Yaşlılar Günü kutlaması İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü bünyesindeki huzurevinde 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle düzenlenen baloda, huzurevi sakinleri müzik ve eğlenceyle keyifli bir zaman geçirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin en konforlu ve ekonomik huzurevlerinden biri olan tesis, sakinlere birçok olanak sunuyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ulaş Aydın, huzurevi sakinlerinin daha iyi koşullarda yaşamasını sağlamak için çalıştıklarını belirtti ve Başkan Tunç Soyer'in sosyal belediyecilik vizyonuyla 7/24 hizmet verdiklerini vurguladı.

 • 01.10.2023 01 Eki 16:08 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Down Sendromlu Milli Sporcular İçin Özel Gezi Düzenledi

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Down Sendromlu Milli Sporcular İçin Özel Gezi Düzenledi Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası'nda başarı elde eden milli sporcular için özel bir gezi programı düzenledi. Gezi kapsamında sporcular ve aileleri, Samsun'un tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. Gezinin amacı, sporcuları ödüllendirmek ve ailelerini onurlandırmaktı. Sporcular, Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılar elde etmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

 • 30.09.2023 30 Eyl 10:40 Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kartı'na Eylül Ayında 3,7 Milyon TL Yatırıldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kartı'na Eylül Ayında 3,7 Milyon TL Yatırıldı Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, vatandaş ve esnafın cebini rahatlatan 'Halk Kart'ın eylül ayı tutarları hesaplara yatırıldı. Bu ay toplam 9 bin 800 kişi halk karttan yararlandı ve toplam 3 milyon 740 bin 600 TL yatırıldı. Bu uygulama sayesinde Mersinli esnafın kasasına 3 milyon 740 bin TL girecek.

 • 29.09.2023 29 Eyl 16:24 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 383 geçici personeli kadroya alacak

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 383 geçici personeli kadroya alacak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 383 geçici personelden yasal engeli olmayanları kadroya alacaklarını açıkladı. Alınan karar sonrası geçici olarak çalışan ve sözleşmeleri 30 Eylül 2023 tarihinde sona eren işçiler, 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren Belde A.Ş.'de daimi işçisi statüsünde çalışacak. Başkan Büyükakın, alınan kararın Büyükşehir ve çalışanlar ile aileleri için hayırlı olmasını diledi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 01:38 Konyaaltı Sahilindeki Engelsiz Plaj, turistlerin de gözdesi

  Konyaaltı Sahilindeki Engelsiz Plaj, turistlerin de gözdesi Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plajı, yerli ve yabancı engelli turistlerin tercihi haline geldi. Engelli bireyler, plaja asansör sistemi veya özel rampalı platformlar aracılığıyla kolayca denize erişebiliyor. Engelsiz Plaj, günlük bin 500 kişiyi ağırlayarak turistlerin memnuniyetini sağlıyor.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:29 Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plaj, Engelli Turistlerin Gözdesi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plaj, Engelli Turistlerin Gözdesi Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı Sahili'nde yer alan Engelsiz Plajı, yerli ve yabancı engelli turistlerin tercihi haline geldi. Engelli bireyler, plaja asansör sistemi veya özel rampalı platformlar aracılığıyla kolayca denize erişebiliyor ve denizin tadını çıkarabiliyor. Plaj, günlük 1500 vatandaşa hizmet vererek memnuniyet sağlıyor.

 • 26.09.2023 26 Eyl 12:13 Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plaj, Engelli Turistlerin Gözdesi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plaj, Engelli Turistlerin Gözdesi Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Plaj, Konyaaltı Sahili'nde yer alıyor ve engelli turistlerin tercih ettiği bir plaj haline geldi. Engelli bireyler, plaja asansör sistemi veya özel rampalı platformlar aracılığıyla kolayca denize erişebiliyor. Engelsiz Plaj, yerli ve yabancı tatilcilerin memnuniyetini kazanarak günlük 1500 ziyaretçi ağırlıyor.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:30 Samsun'da Yalnız Yaşayan Kadının Evinden 2 Kamyon Çöp Çıktı

  Samsun'da Yalnız Yaşayan Kadının Evinden 2 Kamyon Çöp Çıktı Samsun'da sağlık sorunları nedeniyle bakımını yapamayan Necla Erol'un evinden çıkan kötü koku üzerine belediye ekipleri harekete geçti. Evden yapılan temizlik sonucunda 2 kamyon çöp çıktı ve ev ilaçlandı. Necla Erol ise özel bir bakımevine yerleştirildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:14 8 yıldır çöp biriktiriyor... Yalnız yaşayan kadının evinden 2 kamyon çöp çıkartıldı

  8 yıldır çöp biriktiriyor... Yalnız yaşayan kadının evinden 2 kamyon çöp çıkartıldı Samsun Büyükşehir Belediyesi, yalnız yaşayan ve sağlık sorunları nedeniyle bakımını yapamayacak durumda olan 57 yaşındaki ihtiyaç sahibi N.E.'nin 8 yıldır çöp biriktirdiği evini temizleyerek ilaçladı. Evden 2 kamyon çöp çıkarılırken N. E. ise bakımevine yerleştirildi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 16:58 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Engelli Çocuklar İçin Atlı Terapi Hizmetini Yaygınlaştırıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Engelli Çocuklar İçin Atlı Terapi Hizmetini Yaygınlaştırıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi, öğrenim güçlüğü yaşayan zihinsel engelli çocukların tedavisinde destekleyici rol oynayan atla terapi hizmetini yaygınlaştırıyor. Atlı Spor Tesisi'ne getirilerek binicilik deneyimi yaşayan engelli öğrenciler, eğlenceli bir gün geçirdiler. Hafif ve orta düzeydeki down sendromlu ve otizmli öğrenciler ile kas ve iskelet hastası çocukların bireysel yeteneklerini geliştirmeleri, iletişim becerileri kazanmaları ve sosyalleşmelerine katkı veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, atla terapi etkinliğini sürdürüyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 13:51 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Aile Buluşmaları Düzenliyor

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Aile Buluşmaları Düzenliyor Sakarya Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireyler ve ailelerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Engelsiz aile buluşmaları kapsamında yapılan programlarda, engelli bireylerin sorunları ve ihtiyaçları ele alınıyor. Ailelere rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriliyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 09:24 Mersin'de Alzheimer hastalığı farkındalık etkinliği düzenlendi

  Mersin'de Alzheimer hastalığı farkındalık etkinliği düzenlendi Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Yenişehir Emekli Evi'nde '21 Eylül Dünya Alzheimer Günü' dolayısıyla yaş almış vatandaşlar için Alzheimer hastalığı hakkında farkındalık etkinliği düzenlendi. Nöroloji Uzmanı Doktor Dilek Hamdanoğulları tarafından yapılan sunumda Alzheimer hastalığının belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler verildi. Etkinlikte ayrıca yaş almış bireylerin sağlık taramaları da yapıldı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 11:20 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gaziler Konukevi'ni Hizmete Açtı. Soyer: "Sizler İçin Ne Yapsak Az"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gaziler Konukevi'ni Hizmete Açtı. Soyer: 'Sizler İçin Ne Yapsak Az' İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Yakınları ve Gaziler Konukevi'ni hizmete aldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, şehitlerin ve gazilerin bu vatan için yaptıkları fedakârlıkları unutmayacaklarını belirterek “Bizler sizin için ne yapsak az ne yapsak eksik. Şehitlerimizi aziz hatırasına layık olmak için çalışacağız” dedi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 10:09 Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından birimler arası futbol turnuvası düzenlendi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından birimler arası futbol turnuvası düzenlendi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen birimler arası futbol turnuvasının açılışı yapıldı. Turnuvada 18 takım yer aldı ve dereceye giren takımlara kupa ve madalya verilecek.

 • 19.09.2023 19 Eyl 09:45 Mersin Büyükşehir Belediyesi Emekli Evleri Üyeleri Kumkuyu Plajında Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Emekli Evleri Üyeleri Kumkuyu Plajında Buluştu Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Yenişehir Emekli Evi üyeleri Kumkuyu Plajında bir araya geldi. Denizde yüzüp, güzel bir gün geçiren üyeler, akranlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı. Büyükşehir Belediyesi, emekli evi üyelerine eğitim, sağlık, sosyal ve birçok alanda etkinlikler düzenleyerek yaş almış yurttaşları bir araya getiriyor. Etkinliklerden memnun kalan üyeler, Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

 • 18.09.2023 18 Eyl 16:16 Alanya'daki yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor

  Alanya'daki yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor Alanya ilçesindeki Uzunöz Mahallesi Dim Barajı yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alınırken, Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri soğutma çalışmalarına destek veriyor. 30 araç ve 70 personel ile yangını söndürme çalışmalarına katılan ekipler, yangının kontrol altına alınmasının ardından bölgede soğutma çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca, yangında evi zarar gören bir vatandaşa yardım eli uzatmak için Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler de sahada çalışmalarını sürdürüyor.

Advertisement